PRÁZDNINOVÝ DÁREK: Sleva 15 % na trapéz Naish Boss...!

Hydrofoil na Mlýnech - pozor na skryté překážky

999
+Napiš článek
 

Velice nízká hladina vody na Mlýnech a s tím spojené nebezpečí při jízdě na hydrofoilu...

Minulý týden při pojezdu na Mlýnech na hydrofoilu se mi stala velice nepříjemná záležitost a to, že se mi hydrofoil zamotal do větví skrytých pod hladinou. Nejprve jsem si myslel, že jsem jako obvykle narazil do velké ryby, což také vetšinou končí výsadkem přes špičku HF do vody. Jako obvykle jsem čekal níže po větru než hydrofoil doplave za mnou. To se však nestalo, hydrofoil zůstal zaseklý na místě, takže pro něj bylo nutné dodragovat. Při dragování jsem bohužel zjistil že pod vodou se nachátí spousta větví, navíc porostlých mušlemi, takže dragování byla opravdová lahůdka, zvláště když přes kalnou vodu a vlny  nevidíte čemu se pod hladinou vyhnout a do čeho neustále narážíte, následné vymotání HF z větví s kitem nad hlavou mi zabralo skoro hodinu.

Druhý den jsem se byl na místo podívat na paddleboardu a na místě jsou vydět trčící větve z vody, aktuálně tak 5 -10 cm, ale pozor, při větru a zvlněné hladině jsou tyto špičky stromů snadno přehlédnutelné. Navíc pod hladinou je vidět další spousta vršků stromů a některé větve měly půměr i více jak 10 cm. Tímto pásen větví je ohraničena v podstatě celá zátoka U čapa, takže doporučuji do ní na HF při nízké hladině vody vůbec nejezdit.

 

Nové mlýny hydrofoiling - skryté překážky

 

Pro info přikládám screenshot mapy - je to složenina topografické mapy a hystorického snímhu oblasti z roku 1953, takže si lze udělat představu kde se nachází další mozné překážky pod vodou.
Ještě posílám okdaz na mapu. V nastavení v pravém horním rohu je třeba přepnout na hystorickou mapu  a pro lepší orientaci zapnout vrstvu s topografickou mapou a nastavit její průhlednost.

Takže při jízdě na HF doporučuji velkou opatrnost a snažit se držet spíše v místech, kde jezdí lodě, protože zásek HF do větví může znamenat jeho zničení, ale také by se při následném pádu mohlo velice lehce stát že se zraníte o další pahýly skryté pod hladinou.

Ahoj PospaPV

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Snowkite sestřih 2017 a 2018

Je ti moc teplo? Tak si dej něco na ochlazení! Sestřih snowkite videí ze zimní sezóny 2017 a 2018.

0

Bazar