POZOR: dáváme dárky k nákupu. Najdeš je ve svém košíku!

MUSHOW OPEN 2011 kiteboarding závod serie TRIPLE CROWN OF KITE

20
+Napiš článek
 

I přes nepříznivou prognózu si většina ambiciózních českých kiterů nenechala tuto tradiční akci ujít. Pojezd na wake navijáku, poklábosení s kámošema a pořádná kite party pod pálavskými kopci, to vše bylo zárukou dobře stráveného víkendu.

kitesurf freestyle mushow open 2011
Tak tento pohled do freestyle závodu opravdu namotivuje...

Nové Mlýny však příjemně překvapily a ukázaly, že jsou právem jedním z nejlepších kite spotů v ČR. Oba dva dny totiž po klidném a bezvětrném dopoledni pěkně fouklo. První den se jednalo o serii dvou pofuků z kolem procházejících bouřek. Druhý den přišlo stabilnější severní proudění, které umožnilo v pohodě dokončit freestyle jam session a navíc odjet tři parádní rozjížďky v course race.

V sobotu ráno poklidné vstávaní do sluného dne, uplné bezvětří a pohoda pro dospání po prvním, zahajovacím večírku. Dopoledne proběhlo přihlášení a první breefing, po obědě následoval krátky pojezd na winchy.

Někdo na navijáku...
Někdo na navijáku...
Někdo na navijáku...
Někdo na motorovém surfu...
Pája v blindu
Pája v blindu
Někdo na navijáku...
Véja na kickeru
Maso na Nobile 50fifty
Maso na Nobile 50fifty
Pája v blindu
Hugho na kickeru
Míra ve 180ce
Míra ve 180ce
Někdo na navijáku...
konec srandy - Switch objednává vítr

FREESTYLE JAM SESSION

Relax přerušila až kolem procházející bouřka, ze které přišel celkem silný a stálý JV wind. Výborně pracující tým organizátorů a rozhodčích nelenil a ihned zahájil freestyle jam session. Bohužel po necelé půl hodině se vítr stočil na čistý offshore a zeslábl. Velká část závodníků tuto změnu v čas nepodchytila a vypravila se tak na nedobrovolný výlet na druhý břeh. Pár borců se postupně probojovalo zpět a ostatní v poklidu zachránila připravená vodní záchraná služba.

Mezi heaty se relaxovalo ve vyhřívané kádi...
Relax mezi heaty ve vyhřívané kádi
Maso na Nobile 50fifty
Rozhodčí v akci
Murphy diktoval
Murphy diktoval
Pája v blindu
Míra se pokoušel o Front Mobe
Murphy ve štylu
Murphy ve štylu
Míra ve 180ce
Murphy Slim Chance

Na tomto místě nemůžu nepřidat odkaz na velice vtipnou novinářskou kachnu z této události, která proběhla některýmí médii: Sedm sportovců zůstalo na prknech v bouři uprostřed Novomlýnských nádrží

Po první větrné půlhodince následoval další přibližně dvaceti-minutový JV porývek, ve kterém jam session pokračovala. Účast v této části závodu byla výrazně slabší. Spousta závodníku se teprve vracela z nechtěného down wind tripu a nebo měla již sbalené kity. Ti připravení si tak na vodě užívali stálého větru a dostatku prostoru.

Na neděli odpoledne už většina riderů s větrem počítala, a tak byl zbytek jam session v mnohem větším poklidu. Vítr byl spíše slabší a přišly tak vhod kity velikosti 14 či 15m2. Naštěstí foukalo přímo na kite beach, takže žádné nechtěné rozplavby se tentokrát nekonaly. Času a prostoru na předvedení svého umění měl tak každý z cca 15 účastníku závodu dostatek.

Víťa nabíjí do KL3
Víťa nabíjí do KL3
kitesurf freestyle mushow open 2011
Hugho v kiteloopu
Kamo a kiteloop S-bend
Kamo a kiteloop S-bend
Mezi heaty se relaxovalo ve vyhřívané kádi...
Murphy grabuje
Blind Judge u bojky
Blind Judge u bojky
Maso na Nobile 50fifty
Míra v KGB

První místo bral dle očekávání Marek “Murphy“ Zach (Mushow). O druhé místo se pral Míra Hořejší (HRKRriders) a Kamil “Kamo“ Kotucz (Mushow). Z big 4 triků předvedl Míra čisté KGB a Kamo FRONT MOBE s nečistým dopadem. Nakonec tedy šťastnější konec pro Míru.

Výsledky muži:

  1. Marek "Murphy" Zach (Mushow, Ozone, SP boarding, MeatFly)
  2. Míra Hořejší (KITEBOARDING.CZ, HARAKIRI kite kurzy, NAISH, NOBILE, MYSTIC, 69SLAM)
  3. Kamil “Kamo“ Kotucz (Mushow, SP boarding, Slingshot, Shinn, kitesurfing-school)
freestyle 2. Míra, 1. Murphy, 3. Kamo
freestyle 2. Míra, 1. Murphy, 3. Kamo

Poprvé za dobu konání Mushow Open se ke slovu dostaly i české kite girls. Veronika Holubová (HRKRriders) změřila svoje síly s Paulou Novotnou (North CZ). Oběma v maximálním výkonu bránily malé velikosti kitů, díky kterým přišly o možnost ukázat vše, co umí. I tak se bylo na co dívat a holkám patří velký respekt. Konečné pořadí bylo následující.

Výsledky ženy:

  1. Veronika Holubová (KITEBOARDING.CZ, HARAKIRI kite kurzy, NAISH, NOBILE, MeatFly)
  2. Pavla Novotná (Snowboardel.CZ, NORTH, 69slam, Nugget, Laaazy)
Murphy diktoval
holky: 2. Pája, 1. Véja

Po skončení freestylu vítr stále sílil, a tak se bez váhání šlo rovnou do okruhového závodu.

COURSE RACE

Course race byl posledním závodem povedeného víkendu a přes vyčerpání jezdců z předchozího freestyle jamu jeli všichni jako o život a bojovali se tak až do poslední chvilky.

Trať byla poměrně rozlehlá, ze stratovní zóny se jezdci dlouhým stoupáním dostávali na první bójku, která byla ze břehu sotva viditelná.. Po stoupačce následoval hodně rychlý downwind na 2. bóji a poté full speed dojezd na boční vítr až do cíle. Každá ze třech rozjížděk se jela jen na jedno kolo s pauzami kolem 10 minut, a proto byl závod velmi rychle odjetý, divácky atraktivní a pro závodníky velmi fyzicky náročný!

Výsledky muži:

  1. Marek "Murphy" Zach (Mushow, Ozone, SP boarding, MeatFly)
  2. Michal Diviš
  3. Kuba „Hugo" Hořejší (Allboards, Ozone)
race: 2. Michal, 1. Murphy, 3. Hugho
race: 2. Michal, 1. Murphy, 3. Hugho

Další foto z produkce KITEBOARDING.CZ teamu v přiložené galerii, luxusní foto od Martina Haleše k shlédnutí na jeho webu. Report přímo od organizátorů zde.

Kompletní výsledky závodu najdete v dohledné době na webu TRIPLE CROWN OF KITE.

Mushow open 2011 se díky příznivému počasí a výborné praci organizátorů opravdu povedl a již teď se těšíme na další ročník!

Text: Míra a Kaser
Foto: KITEBOARDING.CZ riders a Martin Adamec big thx!

Užitečné linky: Mušov - kiteboarding kurzy na Nových Mlýnech

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Magazín

Bazar