POZOR: dáváme dárky k nákupu. Najdeš je ve svém košíku!

Nový FLYSURFER KITE - CRONIX

36
+Napiš článek
 

 Flysurfer je po celém světě znám foil kity, tedy pouze komorovými kity s celoročním využitím. Toto dneškem přestalo platit. Flysurfer má ve své produktové řadě první nafukovací kite CRONIX který je vyráběn ve velikostech 6, 8, 10 a 12m2.

Nebyl by to Flysurfer, aby na kitu nebylo něco... I na CRONIX kitu je něco "jinak" mrkneme se na ty největší odlišnosti:

Adaptive Airfoil 

  

Nastavení profilu - přesně, kdy budete chtít - to je myšlenka adaptivního Airfoil systému. Každý námořník šteluje svoje plachty na zvětšené prohnutí v oblasti lehkého větru a šponuje do plocha pro silnější větry. Letadlo prizpůsobí své křídla klapkami. Dříve byly náběžné hrany nafukovacích kitů omezeny na jeden profil a to CRONIX mění. CRONIX umožňuje poprvé nastavit profil kitu během letu což je umožněno vývazem na odtokové hraně kitu. Odtoková hrana kitu má zásadní vliv na řízení a chování kitu. Vývaz kitu na odtokovce dokáže přesně upravovat profil odtokové hrany což umožňuje totální kontrolu nad "zakřivením" odtokovky a tím chování celého kitu. Výhodou tohoto systému je neuvěřitelně snadné zrestartování kitu i za velmi špatných větrných podmínek. Největší přednost je však nastavení pro konkrétní potřeby kitera.

Chcete kite s odlišnými vlastnostmi každý den podle toho co chcete jezdit? Wakestyler potřebuje více síly na baru a menší hangtime. Freeriders zase chtějí pravý opak! Na vše stačí CRONIX. Jeden den se můžeme štípat při wakestyle tricích a druhý den si odpočinout při oldschool big air session stále s jedním kitem - to vše díky možnostem nastavení profilu kitu.

  

Free Flow Inflation

Museli jsme vymyslet snadné nafukovaní pro ty, kteří jsou již "zkažení" našimi komorovými kity :-) Takže jsme vyvinuli nový ventil - s větším otvorem pro zvýšení průchodu vzduchu a snadnější nafukovaní a to dokonce plně funkční i v nejchladnějších zimních dnech. Nezapoměli jsme i na nafukování kompresorem, který bývá v kitecentrech a přidali jsme další standardní ventil, který může být využit k nafukkování nejen kompresorem, ale jakoukoli pumpou kamaráda. Aby byl systém kompletní, vyvinuli jsme naší R.E.D. pumpu (snížená síla pro nafukovaní), která se významně liší od běžných pump. Pumpa nejprve fouká velký objem vzduchu a při roustoucím tlaku se přepne ze zdvojeného náboje do jednoho náboje čímž sníží potřenbou sílu k pumpování, takže i jezdci s nižší silou dosáhnou požadovaného tlaku v kitu bez námahy.

  

Self Launcher

Se Self Launcher Vám nabízíme nástroj, který pomůže odstartovat CRONIXe samostatně a to absolutně bez stresu. Umístětíte kite na okraji větrného okna, připojite pytel s pískem (je součástí dodávky), pak napněte sňůry a Self Launcher uvolní automaticky a ve správnou chvíli pojistku - kite startuje jako z ruky kamaráda. Naprosto bezpečný samostart s řemeslnou zručností :-).

  

Bar

Bar u CRONIXe je použit INFINITY 2.0, který známe z komorových Flysurfer kitů a tak se o něm rozepisovat nemusím.

  

První dojmy

CRONIX jsme měli díky Lukashovi (internatinal teamrider Flysurfer) možnost testovat ve velikosti 12m2 a to na sněhu i na landu. Mohu říci, že při prvním nafouknutí a prohlížení CRONIXE ve mě vzbuzoval úsměv - Cože? Vývaz na odtokovce? Pak se ale podívám do manálu a zjištuji o čem to vlastně je... Zvednu kite nad hlavu a sakra... Kite se chová ještě mnohem lépe než co si o něm přectete! No však posoudíte sami při prvních veřejných testech, proteže psát můžeme co chceme že... :-)

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

honza.korta@centrum.cz

Ke všem těm novinkám-inovacím mám ale.Ale jedna z logicky mi vyplývajících nejasností mi hlava nebere.Vždy se podívám na novinku na trhu ve vzduchu,jak je kvalitně navržen a ušit,t.j. kde se při letu látka-potah prolamuje za náběžkou nebo flatruje o odtokovky.Co udělá ušitá čtrtroura prohnutá do C,když změním profil čtvrtroury???Že by se z elastické lycry nešili jen trička?Už dávno jsem měnil jeden panel v potahu Céčka a opravdu na milimetru záleží.Asi nezbývá než pohledat na spotu tuto novinku a juknout na to.Jen mám obavu,že to bude ale takový exot,jako já na jadranu se speedem,kdy poměr byl cca 60:1.

dannovak@email.cz

...no jsem zvědavý na toho Cronixe, vypadá to zajímavě a celkově má ta koncepce logiku...myslím že celkem dlouhodobě poklidné vody techniky kitingu se začínají čeřit, naposledy došlo k revoluci s přechodem z C-kitů na bow tak před 7-8lety. V sobotu jsem byl na Nojsíku a byly tam vidět 3ks strutless kitů a jeden jednospírový, teď má FS nafukovačku highend technology, no začíná to být zajímavý...:-) Začínám střádat do prasátka...:-D

Magazín

Bazar