POZOR: dáváme dárky k nákupu. Najdeš je ve svém košíku!

Self Rescue s uzavřenou komorou

301
+Napiš článek
 

Self rescue, neboli vlastní záchrana na vodě. Jedna z věcí, které by měl každý kiter umět. Balení draka na vodě není tou nejlepší, nejsnadnější a nejpraktičtější možností. Ovšem někdy není na výběr. Třeba když vám přestane foukat, nebo se zamotáte tak, že budete nuceni draka na vodě zabalit a doplavat na břeh.

Tato věc vám může v některých případech zachránit kite, i život!
 

 1.  Vždy začínáte s ostřeleným drakem, aby nemohl znovu startovat.

 2. Pomocí odstřelovací liny, přitáhněte bar. Pozor na liny ve vodě! Ať se nezamotáte, to by mohlo být následně velice nebezpečné.

 3. Až se dostanete k baru, namotejte odstřelovací linu kolem baru, nejlépe do 8, jak jste běžně zvyklí. Tím kite takzvaně zamknete v odstřelené/bezpečné poloze. 

 4. Následně namotáte ostatní liny tak, jako při  běžném namotávání. Při namotávání kontrolujte zda namotáváte všechny liny současně!

 5. Na konci (kousek před vývazem) ukončete namotávání smyčkou na jedné straně baru. 

 6. Zatímco držíte bar, přitáhněte jednu stranu kitu.

 7. Otevřete odtokové a vypoušťecí otvory (pro lehký odtok vzduchu).

 8. Podle typu, značky, modelu kite zbalte. Snažte se, aby všechny kladky a šňůry byly uvnitř draka.

 9. Vytlačte vzduch z draka.

 10. Použijte svůj trapéz nebo leash pro sepnutí kitu. Bude tak hezky držet v balíčku.

 11. Položte kite na prkno a plavte s ním ke břehu.

A teď všechno hezky ve videu:

 

Self rescue je dobré si nacvičit v jednodušších podmínkách na suchu a následně na vodě ve slabém větru. Člověk si myslí, jak je to jednoduché a že to zvládne, až bude potřeba, jenže to tak není. Též jsem si to myslel. Ale náhlý výpadek větru mi rychle vysvětlil, že jsem se mýlil. V cca metrových vlnách to na poprvé nebylo nic moc. Tak zamotaného kita jsem už dlouho neměl. :-D

A jak jste na tom vy? Ovládáte self rescue a jak vypadaly vaše první pokusy?

Tak čau na vodě při balení draka :-D
Tom

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

selfrescue je must-have knowledge

supr video, učíme na kurzech! tuto techniku by se měli naučit VŠICHNI - ale hlavně hlavně budoucí majitelé kitu z videa (ti stávající už ji umí na 100%). aspoň podle toho co vídávám na jižní moravě. jen málokdo se vrátí na břeh jinak než se smuchlaným a mokrým kitem. ale klidně mne vyveďte z omylu :-) sám výrobce asi ví, proč píše na své www "is a closed-cell foil and is water re-launchable, but we recommend that you keep it flying and out of the water if possible"...

Varianta s HF

Všimněte si,že má vestu,v krátké gumě s boardem na nohou by to nedal.Je třeba spěchat a včas začít,bo jak se do kite dostane voda=velký problém.Jde ven špatně vzduch,natož voda.Není špatné vozit sebou šusťákový pytel a v závěru to do něj nasoukat,až pak sepnout do co nejmenšího balíku,jinak zase nabere vodu. https://www.youtube.com/watch?v=AzxUio0kj2U ,tady nepotřebuje vestu i když na HF se vždy kvůli pádům hodí.

Shop

Magazín

Naish team na hydrofoilech

Ani Naish team nezahálí za nejnovějšími trendy. Kai Lenny, Robby Naish a Kevin Langeree se prohání na foilech.

0

Flysurfer SOUL vs SONIC 2 - srovnání kitů

Našiel som toto video, koré ma zaujalo a ktoré by mohlo zaujať aj vás. Teda hlavne tých, ktorý rozmýšľajú či kúpiť nový SOUL, alebo SONIC 2

0

Bazar