POZOR: dáváme dárky k nákupu. Najdeš je ve svém košíku!

Flysurfer Speed5 12 vs Sonic 11

439
+Napiš článek
 

Místo hledání sněhu jsme se v sobotu odpoledne sešli na Slatině, kde už hoblovali starý párky ze ZeroGravity na longboardech asfaltku.

Po chvíli ježdění na akorátně naloženém Sonicu 11 doráží Leguán a tasí nový Speed5 ve dvanáctce. Roztahujeme kity vedle sebe na trávě.

1.jpg 2.jpg

Šířka vrchlíků je skoro stejná, jen má menší hloubku profilu i tloušťku náběžky. Rozdíl ovšem už není tak diametrální jako u Speedu4 a trojky.

Celkově se pětka tvarově na pohled Sonicu hodně přiblížila. Zajímavé je zjištění, že zatím co Sonic má vyztuženou plastovými strunami celou náběžku, u Speedu5 začínají až za náběžkou a zpevňují horní část profilu.

Nejdříve každý jezdíme, na co jsme zvyklí, ale pak zvědavě měníme. Speed mi přijde trošku měkčí ve vrchlíku, takže i poryvy požíra jaksi pružně, narozdíl od Sonica, kde je nutné nárůst výkonu vždy korigovat jemným pohybem na depoweru.

3.jpg

Během jízdy i skoků mě Speed mile překvapí, protože není potřeba o řízení vůbec přemýšlet a stačí nechat fungovat zvyk a ruce skoro bez hlavy. To u sonica je (zvlášť při prvním osahání) potřeba trochu zvyku při práci s barem. Sonic totiž umí během jízdy dost účinně cestovat oknem jen díky baru. To znamená, že stačí nastavit směr a úhel šňůr vůci zemi a pak buď povolit pro extra stoupačku, nebo přitáhnout pro zacouvání hloubš do power zóny a pořádnou rychlost.

U speeda je tento efekt přebržedění mnohem menší, takže lze mít po celou dobu skoku doražený bar až k sobě, o nic se nestarat a jen si užívat hangtime. Oproti tomu Sonic potřebuje při vracení kitu do směru jízdy trošku povolit a tím nabere druhý dech, místo rychlého položení.

Speed5-boardoff.jpg

Oba jsme si teda museli trochu zvykat, ale polety na obou kitech byly docela masivní. Občas se mi stávalo, že jsem na konci před dopadem ze zvyku povolil speedu a nechal ho vyletět moc ke kraji. Vašek zase občas přidržel Sonica moc a nevymáčkl všechno. Tím chci říct, že oba kity mají svá specifika, která jsem výše uvedl.

Každopádně jsme si oba řekli, že oba top kity od FS by jsme si dokázali představit jako hlavní kite pro sebe. Docela hezky jsme se přes den hecovali a nakonec jsme dali pneumatikám na asfaltce, odkud lítali hrubé odpaly stratosférou do trávy. Nakonec jsme si střihli i synchro skoky. Více vidno z přiložených fotek. Klidně se ptejte na další aspekty srovnání...

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Hezky

hezky fotky, skoro bych rekl ze sonic lita trosku vejs, cemuz bych se z hlediska jeho ladeni nedivil ale ani to nemusi bejt pravda.. stejne me ta trava uz prijde nejaka tvrda a bez prasku na to nevlezu, ze stejneho duvodu protoze me doktorka odmitla predepsat tentokrate dalsi narkotika Vas asi necham se utkat o dalsi titul MCR o vikendu samotne :-D

Shop

Magazín

Proč se nebát landkitingu?

Připadá mi, že se všude mluví hlavně o kiteboardigu, snowkitingu a na trávu se nějak zapomíná. Není přitom důvod se landkitingu bát...

8

Nobile Zen Hydrofoil - jak ho složit

Krásnej návod na poskládání Nobile Hydrofoilu a ukázka toho, do jak malýho balíčku se dá při kite tripech během chvilky složit.

0

Bazar