AKTUÁLNĚ: Sleva snowkite vybavení až 70% na snowkite shopu.

prví dojmy - 2017 NAISH TORCH

184
+Napiš článek
 

První květnový prodloužený víkend na home spotu vyšel na jedničku - ideální příležitost důkladně otestovat nového Torche...
 

kiteboarding-naish-torch-podersdorf-12.jpg


Co je nového?

Quad Tex

Dokud jsem nový kite nedostal do ruky nepřikládal jsem novému materiálu žádnou zásadní váhu. Klasická marketingová masáž, říkal jsem si. O to větší bylo mé překvapení! Kite je doslova jak z plechu! A to je samozřejmě znát nejen na odolnosti, ale i na letových vlastnostech. Ihned poznáte, že je kite v letu výrazně pevnější a tím i lépe ovladatelný! Stačí sáhnout na spotu na jakýkoliv 2017 NAISH a ihned ucítíte rozdíl, Quad Tex je opravdu velký posun vpřed!

 

ESP

Nová možnost vývazu je naopak trochu zklamání, sice opravu přidá lehce na schopnosti okamžitého depoweru, ale zároveň udělá z Torche “obyčejný“ freestyle kite s bridle vývazem. Ta úžasná přesnost a čitelnost pečlivě vyladěného c-kitu je rázem pryč. Pokud by jste plánovali jezdit Torche primárně s ESP tak pořiďte raději hned NAISH DASH (na jeho test se mimochodem moc těším). Nicméně ESP určitě dává smysl a je dobré, že na Torchy je, jen ho musíte chápat jako doplněk pro občasné rozšíření možností tohoto kitu – pojezd na hydrofoilu či na vlnovce, snowkitng, atd...
 

kiteboarding-naish-torch-podersdorf-101.jpg
 

Ráhno NAISH TORQUE

Nový control system přináší perfektně fungující rozmotávání šňůr umístěné pod ráhnem, nový a opravdu povedený depower strap, snadnější upevnění leashe pro wakestyle riding (suicide mode) a hlavně tzv. Low-V konfiguraci nosných šňůr (lajny se větví ihned nad depower strapem). Novinek je na baru letos opravdu hodně - baru plánuji věnovat brzy samostatný článek.

 

Celkový dojem

Letos je na Torchy znát opravdu výraznější množství změn, kite zatáčí rychleji (minimálně ve velikosti 14), to je dáno pravděpodobně low-V konfigurací baru. V kiteloopu se točí víc kolem ucha, průtah v kiteloopu je tak o něco méně brutální (to není úplně na škodu, Torch v loopech nakládal až moc). Přijde mi, že je letos o něco větší depower (i bez použití ESP vývazu). A hlavně větší hangtime, ani ne tak co se týče výšky, nebo v rychlosti jakou táhne nahoru, ale spíš v délce letu - výrazně pomaleji to klesá dolů.
 

Naish Totch 2017 - sekvence

To vše zapadá do současné strategie Naish designérů, naladit Torche víc na silný vítr a big air. Osobně preferuji spíš normální podmínky a wakestyle pojezd. Zde zůstalo vše při starém! Brutál pop&slack v raily a feeling, kdy příliš nerozlišujete jestli jezdíte zrovna na wake vleku či na kitu. Torch je prostě wakestyle mašina bez kompromisů!

 
Pokud máte zájem nové Torche vyzkoušet, určitě mě kontaktujte. Čau u vody. Míra

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

V jakém větru můžeme kitovat na sněhu?

To je otázka, která zajímá dost začínajících kiterů. Pojďme se tedy podívat, který vítr je bezpečně jezditelný a kterému bychom se měli vyhnout a zůstat doma.

0

kiteboard NAISH MONARCH 2018 – vlastnosti

Naish Monarch je klasifikovaný jako pro-performance freestyle kiteboard, co to v praxi znamená a pro jaké kitery je tento twintip kiteboard ideální?

0

Bazar