VÝPRODEJ Flysurfer: Speed5 a Peak3 sleva 20%, Rush 25%, Stoke 30%. 
Jen do vyprodání... ...a s dárky v košíku.

Zkušenosti s kiteboardem NOBILE NHP SPLIT 2018

521
+Napiš článek
 

ÚVOD

Kite-Boardingu se věnuju cca 8 let, jezdím převážně české a evropské spoty ve vzdálenosti „po vlastní ose“, ale jednou-dvakrát za rok si odskočím letecky i někam k moři (Caribic, USA, Asie, Řecké ostrovy atd…). Proto jsem pořidil mimo klasického boardu i split kiteboard. Velmi dlouho jsem jezdil na twin-tip SPLIT prkně renomovaného českého výrobce RL-Boards. Prkno jsem si nechal vyrobit na zakázku v karbonovém provedení (zejména kvůli váze a také kvůli designu) ve větší z vyráběných velikostí tedy ve velikosti 138x44 cm (firma také vyrábí velikost 135x42 cm). Podotýkám, že vážím „poctivých“ 96 kg suché váhy, což s neoprenem, trapézem a nasáklou vodou je vysoce přes 100 kg „ready-to-go“.

Yenyk12-kiteboard-RL-jump.jpg  Yenyk12-kiteboard-NOBILE-NHP-SPLIT-2018-Vyuka-Hany4.jpg


S tímto RL SPLIT prknem jsem do dnes velice spokojen po všech stránkách. Ale jak se posouval (snad) můj kite-skill, dospěl jsem postupem času k závěru, že bych chtěl k tomuto RL-SPLITu ještě něco menšího ostřejšího a rychlejšího, také v provedení SPLIT, aby bylo prkno možné dát do normálního kufru k odbavení do letadla, bez potřeby cokoli připlácet a navíc se starat o další zavazadlo.
 

Yenyk12-kiteboard-NOBILE-NHP-SPLIT-2018-Kohilari-Beach.jpg


NOBILE NHP 2018 SPLIT:

Volba padla na NOBILE SPLIT NHP twin-tip board 2018 od Kiteboarding.cz a to ve střední velikosti 134x41 cm (NOBILE NHP SPLIT 2018 je dostupný také ve větší velikosti 138x43 cm a v menší velikosti 130x39 cm). Nejmenší velikost pro mě nepřipadala v úvahu a vetší velikost má rozměry v podstatě totožné s mým stávajícím RL Boardem, proto volba padla na střední velikost. Také z důvodu toho, že se jednak snažím trochu zhubnout a druhak mám v draku rád vždy „více naloženo“, tedy jezdím často přebušenej, k čemuž stačí i menší prkno, ale nesmí být zas příliš malé, aby se to dalo v bušáku vůbec uhranit.


KONTSRUKCE

Twin-tip NOBILE NHP SPLIT 2018 není úplně nejlevnější prkno (jeho cena se všude po Evropě pohybuje kolem magické hranice 1.000 EUR s jednou sadou ploutviček a madlem, tedy bez paddů). Není to samozřejmě malá částka, ale odpovídá kvalitě a užitným vlastnostem prkna. K prknu je také možno dokoupit „poloviční“ board-bag, do kterého se ke složenému prknu vejdou bez problému i paddy a případně i několik dalších drobnějších věcí, například šroubovák na přidělání paddů (pokud tedy nejsou paddy na „mašličkách“).  Jak ploutvičky, tak madlo ovšem na „mašličkách“ jsou! Je to vynikající vychytávka firmy NOBILE, kdy ploutvička má v sobě šroub zakončený překlápěcí „mašličkou“. Mašlička se používá k dotažení ploutviček a madla a po dotažení se zaklopí vodorovně s prknem. Na vlastní oči jsem viděl, že některým lidem nedošlo, že záměrem výrobce bylo, aby se mašličky z ploutviček vůbec neodšroubovávaly: stačí mašličku povolit o 2-3 závity, dát do roviny s ploutvičkou a celou ploutvičku včetně mašličky vytáhnout z boardu. Je to vynikající vychytávka, která jednak umožnuje ploutvičky přidělat na prkno bez použití šroubováku v řádech desítkách vteřin a zároveň se člověk nemusí strachovat, že by šrouby ztratil, protože šroub (mašlička) prostě zůstává stále napůl zašroubován v ploutvičce. Stejné platí i o přidělání madla. Navíc je madlo vyrobeno tak, že šroub (mašlička) i po povolení v madle pevně zůstává, což je neocenitelný detail! (o tom dále).
 

Yenyk12-kiteboard-NOBILE-NHP-SPLIT-2018-spolecna.jpg

 

JÍZDNÍ VLASTNOSTI:

Kvalita prkna z výroby je vynikající, design krásný a jízda po vodě a funkčnost mimo vodu je dokonalá. Prkno jde snadno do skluzu, díky dřevěnému jádru je příjemné i na dlouhodobé několikahodinové ježdění (nebolej kotníky ani kolena jako z tvrdých prken), má příjemný pop a i dopady jsou jako do peřinky. Uhranit se dá v podstatě cokoli. Jezdil jsem několik hodin v kuse nezatrimovanou ! nafukovačku velikosti 19 m2 ve větru přes 10 m/s, kdy ostatní jezdci jezdili draky v rozmezí 9-11 m2 a s uhraněním jsem neměl sebemenší problém. Ve spojení s kvalitním výkonným drakem prkno úžasně stoupe proti větru. Prostě na vodě je prkno velice příjemné a výkonné. Na vodě člověk prakticky nepocítí, že by měl na nohou SPLIT, prkno se chová jako klasický twin-tip.
 

UŽITNÁ HODNOTA:

Split board si člověk pořizuje ale i kvůli tomu (nebo zejména kvůli tomu), aby ho mohl složit a rozložit. Skládal jsem prkno i několikrát denně do zakrytého kufru auta, jednak abych ho nemusel vyndavat z auta a bát se o něj, že ve zkompletovaném stavu ho někdo ze sedačky ukradne, a za druhé z důvodu obsazenosti auta. Když jedou v malém autě z půjčovny 4 lidé, bylo by složené prkno uvnitř na vopruz. Rozebírání spočívá jen v povolení jedné mašličky na madle a v povytažení dvou čepů, které drží prkno pohromadě. Mašlička z madla nevypadne ani při otřesech auta na kamenité cestě – což je super. Celá akce kompletace prkna představuje řádově jen desítky sekund práce. Na obtíž není ani písek na pláži, protože čepy jsou kryté zacvakávacími gumovými krytkami. A i pokud se pod krytky dostane písek (když zapomenete gumovou krytku zacvaknout), stačí prkno vymáchat po kotníky ve vodě na pláži a všechen písek rázem zmizí. Opravdu s rozkládáním a skládáním absolutně žádný problém - vyzkoušeno mnohokrát dokola v poměrně náročných podmínkách.
 

Yenyk12-kiteboard-NOBILE-NHP-SPLIT-2018-Jump.jpg Yenyk12-kiteboard-NOBILE-NHP-SPLIT-2018-Water-Slide.jpg
 

DESIGN

Prkno je designově opravdu velmi povedené a vysoce nápadné a na pláži rozhodně nepřehlédnutelné. Bylo prakticky denně předmětem zájmu a dotazů ostatních kajterů. To jen tak na okraj. Je logicky trošičku těžší než klasický twin-tip, ale na SPLIT board je až překvapivě lehké (a to tak, že opravu hodně lehké), což je dobře jak z pohledu manipulace na vodě tak mimo ni, tak z pohledu váhy boardu do zavazadla.
 

ZÁVĚR - NOBILE SPLIT NHP 2018

Ano, jde opravdu o jedno z nejdražších twin-tipových prken, ale to u SPLIT provedení prostě tak je. Cena tohoto prkna odpovídá renomé firmy a tedy kvalitě, jízdním a užitných vlastnostem, pro které si člověk SPLIT pořizuje zejména. Na letošní dovolené jsem s sebou neměl jiné prkno než toto. Kdo chce cestovat letecky, nebo v plně obsazeném malém autě z půjčovny na ostrově, tak s prknem NOBILE NHP SPLIT 2018 určitě neudělá chybu. Velikost prkna je potřeba zvolit přiměřeně lokalitě, jízdnímu skillu a velikosti draka. Ve střední velikosti je vhodné i pro výuku dětí po první skluzy a první stoupačky na vodě. Doporučuje 12 ze 12ti Yenyků.
 

Yenyk12-kiteboard-NOBILE-NHP-SPLIT-2018-Hany-prvni-jizda.jpg Yenyk12-kiteboard-NOBILE-NHP-2018-Viki-Hany.jpg


 

SEE YOU IN THE AIR! Tuto hlášku používám z dob paraglidingu a od doby, kdy jsem na kitu poprvé vyskočil, ale u tohoto prkna to má ještě jednu dimenzi: SPLIT je prostě ideální prkno DO LETADLA!

Yenyk

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Velikost NHP split do kufru

Dostal jsem nekolik dotazu na jednu podstatnou vec, ktera mi v clanku vypadla, ohledne nhp split a to velikost rozlozene "pulky" do kufru. Tedy NHP split 134x41 ma diky vlnovce uprostred velikost rozlozene "pulky" 75x41 cm. Nejvetsi nhpcko tedy bude mit "pulku" o 2 cm delsi a nejmensi nhpcko o 2 cm kratsi.

Shop

Magazín

Split snowboard vs skialpy

Nedávno jsem psal o mé první zkušenosti se split snowboardem a tentokrát bych se zaměřil na porovnání splitboardu se skialp lyžema.

0

Bazar