AKCE: speciální nakopávací vázka na snowboard SLEVA až 30%.

Jak vybrat kite kurz? A ušetřit?

1416
+Napiš článek
 

Většina z nás (a nejen) začínajících kiterů má omezené dvě věci:

 1. volný čas a

 2. finanční zdroje.

​Co tak ušetřit čas i peníze při výuce kitingu? Jak to ale udělat?

Volba kvalitní kite školy je důležitá. To je bez pochyb! Ale potřeba je zvážit i další věci. Když se budeš učit kiting v kite kurzu, budeš procházet různými fázemi výuky (různými stupni dovednosti), ke kterým budeš potřebovat rozmanité vybavení i různé podmínky. A zde se dá taky šetřit, když se trochu zamyslíš. Pojďme se tedy podívat jak ušetřit čas i peníze.

 

Nácvik řízení cvičného kitu + depower kitu v trapézu

 • co se budeš muset naučit: 1) řídit kite ve větrném okně tak, aby tah měl, když potřebuješ, a naopak němel, když tah nepotřebuješ, 2) odstartovat a přistát kite, 3) využití depoweru, 4) bezpečnost

 • jaké podmínky budeš potřebovat: stačí louka, vodu ani sníh nepotřebuješ, stačí slabší vítr

 • jak v této fázi kite kurzu ušetřit? Vyber si kurz v okolí svého bydliště. Je určitě cenově i časově náročnější tuto fázi výuky realizovat v zahraničí než ve městě, kde bydlíš. Kite kurz můžeš absolvovat v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Zlíně, Liberci, Pardubicích a Hradci Králové, Bratislavě i jinde ve své blízkosti. Kurz se dá zvládnout za 2 hodiny, ale celodenní bude lepší, protože se ti řízení kitu dostane víc do ruky a navíc zvládneš natrénovat i řízení kitu v trapézu. Toto bude nutné pro dalšílevel výuky!

Jak vybrat kite kurz? Začni s kitingem ve svém městě nebo v okolí.

Jak vybrat kite kurz? Začni s kitingem ve svém městě nebo v okolí.

Nácvik rozjezdů, jízda, návrat na místo

 • co se budeš muset naučit: 1) restart kitu z vody (ze sněhu se startuje stejně jako ze země, což už můžeš mít zvládnuto z předchozí fáze), 2) rozjezd, změna směru jízdy, zastavení a jízda, nastoupání proti větru, vyhýbání se

 • co budeš potřebovat: mělká voda nebo v zimě sníh, silnější vítr než u předchozí fáze a hlavně široké spektrum velikostí kitů, aby byl kurz bezpečný a efektivní

 • jak na kite kurzu ušetřit v této fázi? Zde již vybírej kite kurz v místě, kde je mělká voda a v zimě místo se sněhem (u nás ale pro nedočkavce máme pro případ nedostatku sněhu k disozici zdarma kitebuggyny a landkiteboardy) a hlavně u kvalitní kite školy, která má hodně vybavení. Nejhorší je sedět a čekat na vhodný vítr (a utrácet za ubytování a za dopravu na kurz), když škola nemá vhodné velikosti kitů (malé nebo extra velké). Vhodné lokality pro kiteboarding kurz Rujána v Německu, na Lefkádě v Řecku, nebo v Hurghádě, Egypt . Zimní snowkiting lokality: Boží Dar v Krušných horách, Větrný Jeníkov na Vysočině, Veselský kopec na severní Moravě nebo slovenský Vojšín a Martinské hole.

Jak vybrat kiteboarding kurz? Začni v mělké vodě!

Jak vybrat kite kurz? Dobrá kite škola je základ!

První kite pojezdy na hluboké vodě, návrat pro ztracený kiteboard

 • co se budeš muset naučit: Kiting na mělké vodě již zvládáš ale hluboká voda v českých a slovenských podmínkách, to je jiné kafe!!! O rozdílech v mělké a hluboké vodě píšeme v tomto článku.

 • co budeš potřebovat: hluboká voda, silnější vítr jako u předchozí fáze, ale hlavně kite školu s asistenčním člunem!

 • jak v této fázi ušetřit na kite kurzu? vyber si kiteboarding kurz a školu s asistenčním člunem v Česku nebo na Slovensku. V zahraničí bude díky dopravě a ubytování takový kite kurz náročnější cenově i časově…

Jak vybrat kiteboarding kurz? Pokračuj na hluboké vodě s asistenčním člunem!

Jak vybrat kiteboarding kurz? Pokračuj na hluboké vodě s asistenčním člunem!

A další způsoby jak ušetřit na kite kurzu?

Ty nechávám již na komentáře absolventů kite kurzů, kteří určitě rádi poradí, jak kite kurz udělat lépe co se utracených peněz i času týká… Absolventi kurzů, pište své zkušenosti... Díky! Další postřehy můžete najít na Facebooku, na Seznamu i na Googlu.

Chceš další rady jak usnadnit učení a ještě vyhrát kite nebo kurz? Soutěž a pravidelnou dávku kajtových rad najdeš tady.

foto: HARAKIRI kite kurzy

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Coming soon - kite NAISH TRIAD

Přichází zcela nový kite od NAISH KITEBOARDING, prý ideální volba pro 99% kiterů! Zjisti více a nebo rovnou jednoho vyhraj!

0

Bazar