NOVINKA: dopravu ZDARMA a dárek (trapéz, cvičný kite, měřák větru...)
získáš nově 
již k nákupu nad 500 Kč.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Jak velký kiteboard potřebuji

175
 

Výběr kiteboardu vypadá jako hračka, fošna, 4 finky, vázání a jen trefit velikost. Však jsou všechny prkna skoro stejný... Omyl, mezi kiteboardy jsou obrovské rozdíly, tak se na to mrkneme.
 

Jakou velikost kiteboardu vybrat

U kiteboardu je hned několik faktorů, které svou kombinací určují výsledné jízdní vlastnosti. Velikost kiteboardu je jen jednou z nich a je závislá na dalších faktorech. Konkrétně to je váha ridera, styl jízdy a konstrukce kiteboardu. Všechny tyto faktory jsou na sobě vzájemně závislé a je potřeba, aby byly v souladu, jinak nevyužiješ potenciál kiteboardu na maximum a kiting nebude tak zábavný, jak by mohl být.
 

Váha kitera

Hned na začátku je potřeba se postavit na váhu, ať víš na čem jsi. Těžší kiter potřebuje větší kiteboard a muší váhy zase naopak malé. Rozdíl výběru prkna pro 110 kg chlapa a 45 kg holku bude výrazný.

 

Jak velký kiteboard potřebuji - freeride
 

Styl jízdy a konstrukce kiteboardu

Poté je potřeba si rozmyslet, jakým stylem budeš kiteboard využívat. Podle toho se pak do značné míry určuje velikost a hlavně konstrukce kiteboardu. U kiteboardu je důležitý tvar, prohnutí a tvrdost. Obecně platí, že míň prohnutý prkna jdou líp do skluzu a míň se boří, ale to je ovlivněno také tvarem dna. Špičkové prkno s propracovaným tvarem může být poměrně dost prohnuté do banánu a stejně půjde hezky do skluzu a nebude se bořit. U kiteboardu se vyplatí příliš nešetřit a vybrat hlavně podle vhodnosti určení na stylu jízdy. Na učení a freeride to bude spíš rovný měkčí kiteboard. Na oldschool středně prohlý se střední tvrdostí a na wakestyle hodně prohlý a tvrdý kiteboard. Na každý styl je vhodná jiná velikost kiteboardu. Na freeride a wakesytle bude kiteboard o něco větší než na oldschool, kde je žádoucí schopnost uhranit s malým kiteboardem co největší výkon v kitu pro odrazy do vysokých poletů.


Jak velký kiteboard potřebuji - freestyle
 

Předpokládaná síla větru

Ideální je, mít kiteboard na sílu větru, kterou budeš jezdit nejčastěji. Pokud začínáš, je asi nesmysl pořizovat menší kiteboard s předpokladem, že budeš jezdit v hodně silném větru. Podobné by to bylo s předpokladem wakestyle triků ve velmi slabém větru. Freeride jezdec či začátečník bude asi nejčastěji vyhledávat slabý a středně silný vítr. Vyznavač oldschool triků si to nejvíc užije ve středně silném - silném větru a na wakestyle je nejpříjemnější vítr středně silný.

 

Jak velký kiteboard potřebuji - pokročilý freeride

 

Je to docela věda že? Abych ti pomohl vybrat velikost kiteboardu přímo pro tebe, udělal jsem tabulku, která ti vypočítá přibližnou velikost kiteboardu přímo na míru, podle tvé váhy, zkušeností a zaměření. Za formu tabulky se omlouvám, nejsem tak IT zdatnej / neznám online tabulku, co to umí, abych to tu na web vložil nějak úhledněji, tak je to takto tatarsky přes google tabulky. Kdyby někdo věděl, jak to sem dostat úhledněji, tak budu rád, když poradí :-)
 

 

 

Jestli si s výběrem kiteboardu nevíš rady, nebo si jen potřebuješ potvrdit svůj výběr, tak se klidně ozvi a můžeme to probrat.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Nastavení snowboard vázání SP podle boty

Takzvané SPéčko je vázání na snowboard s oklopnou patou a samo-uvolněním přesky. Jak toho vázání správně nastavit na konkrétní botou?

0

Bazar