TÝDEN SLEV 15-50% PRO REGISTROVANÉ NA VŠE do 31.1.2023!

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Jak začít s landkitingem

245
 

Ahoj, dnes si povíme, jak bezpečně začít s landkitingem.

Landkiting a snowkiting mi přijde na naučení asi nejjednodušší, takže pokud se začínáš učit s kitem, tak si myslím, že je to nejlepší začátek.

 

Jak začít s landkitingem

 

Určitě do začátku je dobré mít nějaké základy s ovládáním kitu, které můžeš získat například na základním jednodenním kurzu v kite škole. Pokud už nějaké základy máš, tak je potřeba si vybrat nějaké to vybavení.

 

Jak začít s landkitingem - staré oblečení

 

Pro landkiting budeme potřebovat nějaké staré oblečení spíše na zničení a pro tebe jako začátečníka se určitě budou hodit nějaké chrániče a helma. Pak samozřejmě budeme potřebovat nějaký trapéz a draka. Na land úplně do začátku doporučuji nějakého hodného, klidného draka do slabšího větru. Například Flysurfer Peak je na učení ideální volbou. Pro ty, co chtějí draka, kterého později využijí i na vodě, tak uzavřenou komoru, například Flysurfer Soul.

A teď nám zbývá si vybrat buďto buggynu nebo nějaký mountainboard. Před tím než vybereš moutainboard, tak jako první vyber spot, na kterém budeš jezdit, a podle toho spotu vyber moutainboard. S výběrem mountainboardu vám pomůže tento článek.

 

Jak začít s landkitingem - mountainboard

 

Tak, máme všechno a teď se "jen" na tom naučit jezdit. Ze začátku na moutainboardu nejspíše budete jezdit trochu shrbený (jako když sedíte na záchodě), tak se snažte narovnat a trochu se do toho položit zády, Důležité je také mírně pokrčit nohy pro tlumení nerovností, snížit těžiště pro lepší stabilitu a váhu si držet více na zadní noze, jinak se přední kolečka zaseknou v každém dolíku a přepadnete na ústa ;-)
Zde se můžete podívat na video, jak jsem začínal já :-)

 

 

Doufám že, tento článek vám do začátků trochu pomůže a předejde častým přešlapům.

Čau, Peťa
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar