BLACK FRIDAY: 10-65% sleva témeř na vše! Akce může skončit kdykoliv. Pospěš si!
Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč. VSTOUPIT DO ESHOPU

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč.
Najdeš je ve svém košíku !

Snowkiting race na zamrzlých Mlýnech

1
 

Na 21.-22. ledna uspořádal Filip Ševčík akci spotu č. 1 pro Český kiteboarding. Pod Pálavou byl kompletní pevný led k vidění v posledních letech zřídka, tak taková příležitost přímo lákala k netradičnímu pojetí okruhového závodu. Sobota byla prý jako všude bezvětrná, ale neděle byla svátkem pro kiterstvo ve všech koutech země. Celodenní sunshine doprovázený větrem od jihu, to je balzám na duši.


nove-mlyny-led-icekiting-flysurfer-sonic-03.jpg

Okolo desáté začíná pomalu dýchat slabý vánek, který postupně zesiluje, takže jdou kity do vzduchu a každý ladí, jaká je jízda na ledu s trochou přimrzlého sněhu. Na zatroubení se slízáme okolo stanu se zázemím a řešíme trasu. Ta je jednoduše na dvě bójky. První vlaje na obzoru proti větru a druhá za torzem stromu po větru. Startuje se uprostřed u pláže, takže se jde hned do stupačky asi na tři dlouhé šláky. Za bójkou následuje downwind v plných a na závěr jdeme tvrdě do hran na jeden až dva cik-caky do cíle. Pro jednoduchost se jede jedno kolo jako rozjížďka.


nove-mlyny-led-icekiting-flysurfer-sonic-05.jpg

Na startovní čáře se to hemží race uzavřenkama, takže nechybí ani Flysurfer Sonic-FR i nový Sonic2. Pro rekreační sranda závod není problém jet i foukačky, či otevřené komory, které tu poletují také. Signály vlajkami jdou skvěle, takže na nula startujeme ledovou jízdu. Už na první stoupačce se ukazuje, kdo má ostré hrany jako břitva a kdo klouže širokou stopu, jako já. Povětrovka po dobře přimrzlém sněhu hodně odsýpá, takže v obci už by to bylo na pokutu pro každého. Okolí spodní bójky je vyfoukanější, takže zavřít zpátky stoupací kurz není lehké. Kdo drží rovnou hranu, mete to rovnou do cíle. Během všech rozjížděk se míchá pořadí, ale celkově vládne Filip, který na dlouhých ostrých lyžích suveréně krájí hladinu a ukazuje všem záda. S funglovým snowboardem se statečně drží lyžařů i Kulis.


nove-mlyny-led-icekiting-flysurfer-sonic-09.jpg

Den utekl, jako série rozjížděk a při volném ježdění už se natahuje stín Pálavy až k Šakvicím. Pohled na zmrzlý flat nádrže je z této strany nezapomenutelný. Celý den nás těšil stabilní JV bez náznaku poryvu a břicho potěšil gulášek na ohni. Na závěr proběhlo vyhlášení včetně přímo mystických cen. V lyžích mě nejvíc překvapil Marek Ševčík, který jako nejstarší nechal za zády všechny až na dvě vyjímky.  Na snowboardu měl navrch Kulis a já mu kryl záda před dalšími dvěma odvážlivci.

Na závěr díky všem, co přiložili ruku k organizaci. Vyšlo to suprově.


nove-mlyny-led-icekiting-flysurfer-sonic-07.jpg

Race v těchto podmínkách byl zajímavou zkušeností a třeba se stane tradicí, když by k nám zavítala častěji tak vydařená zima, jako letošní. V Rusku prý takovýchto lokálních závodů na jezerech probíhá několik každý víkend, tak kdo by do toho příště šel? Nebo je led moc tvrdý povrch?


nove-mlyny-led-icekiting-flysurfer-sonic-13.jpg
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Jak velký kiteboard potřebuji

Výběr kiteboardu vypadá jako hračka, fošna, 4 finky, vázání a jen trefit velikost. Však jsou všechny prkna skoro stejný... Omyl!

0

Bazar