Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. 
Vyber si dárek ve svém košíku !

Snowkiting: ČESKÝ POHÁR V SNOWKITINGU závod 1

12
 

V sobotu ráno v 9:00 poslední možná registrace do závodu a hned následný meeting. V 10:00 první možný start na place a to freestylem. Trošičku se tyto časy posunuly, ale kolem 11:00 se startoval první freestyle jam s 11 kitery na snowboardu a 2 kitery na lyžích. Vítr dopoledne foukal kolem 8-10 m/s tak bylo na co koukat.

Rozhodcovsky stan
Rozhodcovsky stan
park zone
park zone
park zone
LukasHC-HRKR
Mira-HRKR
Mira-HRKR

Freestyle jam znamená vypuštění všech závodníků na plac a během 20min ukažte co umíte. Z toho se udělá následné pořadí. Během tohoto jamu bylo vidět pár parádních odjetých triků, ale také hodně drsných pádů. Jako best crash by si zasloužil bezpochybně Míra s jeho mohutným kiteloop s-bendem ve velké výšce, který končil ošklivým pádem na záda a hlavu, už jsem měl našlápnuto, že tam poběžím, zda je vpohodě, ale Míra se hned sebral k životu, best trik Murphy s jeho KGB a jako objev závodu Lukáš Ruml (LukasHC), který se pokoušel o lowmoby, KGB, flatky s grabama ale ne a ne vše odjet bez pádu. Velký respect patří dívkám, které se štípali jako na vodě hlavně Silva, která jela v unhook tricích jako raley s dopadama do switche a s-bendy... Po 20minutách bylo odjeto, následovala pauzička na oddech a hurá na race.

park zone
Mira-HRKR
Lukash-HRKR
Lukash-HRKR
Mira-HRKR
LukasHC-HRKR
Mira-HRKR
Mira-HRKR

Nejprve přišli na řadu snowboarďáci a pak lyžaři. Bohužel těsně před závodem vítr skoro vypnul. A tak se race odploužil v nějakých 4 m/s. Když dojeli všichni na prknech, šli na řadu lyžaři. Každá kategorie měla tedy odjetou 1rozjížďku a vítr začal lehce sílit. Po dohodě s rozhodčími se jela další rozjížďka dohromady snb a lyže. Kde ukázal své záda všem opět Lukash a Jenky, který semtam propásl start a pak celé pole dojížděl a předjížděl :-). Takto společně se odjely ještě další 2 rozjížďky. Za zmínku stojí výkon nejmladšího závodníka Kiko-HRKR (12let), který bez remcání o únavě odjel všechny rozjížďky a skončil dokonce na úžasném 12. místě a Katy, která ukázala záda nejednomu ostřílenému týpkovi a naháněla se i s Murphym. Pro tento den se race závody ukončily a pokračovalo se v dalším kole freestyle jam.

park zone
Murphy - Ozone
Murphy - Ozone
Murphy - Ozone
Lukash-HRKR
LukasHC-HRKR
Lukash-HRKR
Lukash-HRKR

Během meetingu se jezdci freestylu dozvěděli jak dopadli : 1. Murphy, 2. Lukash, 3. Míra, 4. Lukas-HC, 5.Balgis, 6. mAra, dále si přesně nepamatuji. Tím se rozdělil freestyle na 2 skupiny. Mohlo se tedy začít. Lukash a Murphy do freestylu nastupovali značně unavení po celém dni ježdění a bylo to na obou dost vidět. Vítr stále kolem 5m/s, ale i tak kluci a holky předváděli perfektní triky. Večer se dozvídáme výsledky a v druhém kolem freestylu 1. Lukash, 2. Murphy, 3. Míra, 4. mAara, 5. Balgis, 6. Lukas-HC. Tímto se tedy pere Lukash a Murphy o první a druhé místo. Den končí slušnou párty v klubovně na Rýžovišti do brzkých ranních hodin :-)

Mira-HRKR
mAra-HRKR

Mira-HRKR
Mira-HRKR
Mira-HRKR
Lukash-HRKR
Silva - Mushow
Silva - Mushow

V neděli vítr nesliboval nic v čem by se dalo závodit a tak se meeting posouvá až na 10:00 (což většině jen prospívá :-) ), kde se jezdci dozvídají, že nefouká a bude se čekat na vítr. Během čekání se uskutečnila akce Hasiči hurá na Flysurferníky. Keňa v zápalu boje poslal svůj kite Flysurfer Speed3 12m DLX na strom, který přes všechny prostředky (žebříky, pila, tyče) nedostal dolu a kite tam tedy přes noc "zrál" na stromě. Až hasiči v neděli s TATROU s vysokozdvižnou plošinou mohli dostat speeda bezpečně a bez poškození dolů. I po akci sklízení plodu flysurferovníku je vítr stále slabý a závody pro neděli ruší.

Baladic-HRKR
Baladic-HRKR
LukasHC-HRKR
LukasHC-HRKR
Murphy - Ozone
Mira-HRKR
Lukash-HRKR
Lukash-HRKR

Vyhlášení výsledku ve 13:00 v klubovně. Murphy díky lepším trikům v prvním jamu poráží Lukashe, ale za to se Lukash stáva nejúspěšnějším jezdcem závodu a stojí 2x na bedně. Mezi další obdiv stojí Katka Lanč, která končí na 4.místě v race mezi muži a nechává za sebou pár zvučných jmen známých z race závodů :-)

Lukash-HRKR
LukasHC-HRKR
Fiky - KoMa
Fiky - KoMa
Lukash-HRKR
Race
Race
Race
Mira-HRKR
Race
Race
Race

 

Výsledky:


Freestyle snowboard muži:

1. Marek Zach 
(Ozone, Mushow a další)
2. Lukáš Vogeltanz (KITEBOARDING.CZ, Flysurfer, Oxbow, Kite4fun.cz. kitetracker.com)
3. Míra Hořejší (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, Naish, Nobile, 69SLAM)


Freestyle snowboard ženy:

1. Silvie Šilingerová (Mushow, Slingshot)
2. Katka Lanč (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, Naish, Nobile)


Freestyle lyže muži:

1. Filip Balada (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, PeterLynn, Nobile)
2. Zbyněk Fikar


Race snowboard:

1. Lukáš Vogeltanz (KITEBOARDING.CZ, Flysurfer, Oxbow, Kite4fun.cz, kitetracker.com)
2. Kamil Peterek
3. Radek Hrdina (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, Nobile)
4. Katka Lanč (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, Nobile)


Race lyže:

1. Petr Petráš (KITEBOARDING.CZ)
2. Josef Nežerka (JoJo)
3. Radek Čuba

Mira-HRKR
akce Z - speedopvnik
Frestyle: katy/silva
Freestyle: katy/silva
Mira-HRKR
Freestyle: fiky/baladic
Frestyle: lukash/murphy/mira
Frestyle: lukash/murphy/mira
Silva - Mushow
Race: kamil/lukash/radek/katy
Race: pino/jenky/radek/baladic
Race: pino/jenky/radek/baladic

Děkujeme celé organizační bandě za závodní dny a starostce Ryžovistě za to jak se o nás starala spolu se svými spolupracanty.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

info@ceskakitovafederace.cz

Ahoj,  chyba je na mé straně, chtěl jsem zmínit Katku za úspěch, který vybojovala mezi muži a Kristiána jako juniora, který už jezdí s muži a je jim rovným soupeřem. Jelikož pro vyhlášení jsem neměl spočítány všechny jezdce (ale pouze pódium tzn.1,2,3)  uvedl jsem nesprávné umístění viz. diskuze níže za což se omlouvám, nebyl v tom špatný záměr. Ještě jednou promiň Katko a Kristiáne.

Magazín

Příruční kicker na landkite

Freestyle na landkitu je super a o to víc, když je na spotu kicker na pořádný polety. Ale co když není...

0

NOBILE KITEBOARDING 2021 collection

Nobile dělá X let superiorní kiteboarding prkna. Tento rok přidali 3 nové líbivé kity a k unikátním splitboardům doplnili spoustu fíčur. Mrkej na vídko.

0

Bazar