BLACK FRIDAY: 10-65% sleva témeř na vše! Akce může skončit kdykoliv. Pospěš si!
Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč. VSTOUPIT DO ESHOPU

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč.
Najdeš je ve svém košíku !

Kite Fest otvírák - Pálava 2015

2
 

 jarní Pálavký kitefest 2015

 

Předpověď slibovala krásné počasí a velmi slabý vítr z jihu, který jak známo není v YACHT CLUB DYJE zrovna ideální směr.  Vítr se v sobotu alespoň na několik hodin rozfoukal a na své si přišli hlavně přiznivci UK (uzavřených komor) a lightwind fošen.

 start Slysurferu speed3 21m start Slysurferu speed3 21m lightwind hračky FS speed3 a Razor

  
Na festu byla parádní přátelská atmosféra, teplota přes dvacet stupňů, sluníčko a slabý jižní větřík, takže nejeden účastník si připálil záda nebo krk :)

Značek a vystavovatelů se sešlo dost a rozhodně nepanovala žádná nevraživost jako na fórech, ale každý se mohl do sytosti nasmát . Bylo možné si všechno nejen osahat, ale i vyzkoušet. Kvůli slabému větru se testovaly hlavně "vzducholodě" jak se říká tadrozměrným drakům. Nevybavení opozdilci a nadšenci měli ještě poslední šanci si doplnit kompletní výbavičku na sezonu a tak testovali neopreny, trapézy, doplňky a prohlíželi prkna, popřípadě i lítali s kity a to všech možných značek, například, Best, Blade, Crazyfly, Flysurfer, Gul, Ozone, Mystic, Naish, Nobile, Peter Lynn….

 Naish Park 2015 14m  Katy balí flysurfer cronix Naish park a Katy

 
U kiteboarding.cz stánku byli k vidění hlavně nové neopreny značky GUL, která pro tuto sezonu konečně vystoupila i mimo své konzervativní designy a tak byly vidět krásné barevné kombinace, potom nová kolekce desek Nobile, Naish, Flysurfer Razor, jejich nová foukačka Boost a také Lotus 4 21, 18 a 15m2.

Mezi Naish kajty se rozhodně neztratila freeride-oldschool novinka Pivot, která si našla taky své obdivovatele.

 Nové neopreny Gul  Naish Park 2015 14m Nové neopreny GUL a pózující Katy

 

Mušovský Light wind pojezd a jeho “Speedizace”

Jak jsem už psal, nikdo kvůli slibované síle větru okolo 5 metrů a špatnému směru ani nečekal nějaký pojezd, nicméně v sobotu kolem poledne se na pláži zavlnil větrný rukáv a kity se čas od času posunuli.
První nadšenci si poletovali ve vzduchu s různými lightwind kajty, které se musely dostat do vzduchu v závětří za stromy rozběhem proti větru.

Poté co vítr zesílil a na vodě se udělaly ve vzdálenosti asi 100m od břehu mírné čepice, Míra-HRKR se neudržel, vzal do rukou Flysurfer Lotus 21 a začal zjišťovat, co je tak vzrušujícího na Lightwind/Race pojezdu s Flysurfer Razorem - Easy raceboardem. Míra ukázal nejen že umí i backmoby, ale v lighwind větru zvládal jezdit doprava a někdy i doleva! Míra na nás volal že je uplně skvělý “semtamjezdič” a jak je ten lajtwind pojezd cool.

 Míra ve skluzu s Razorem jde se na vodu s Razorem Míra si dává lightwind s Razorem

 

I když při občasném výpadku slabého větru ze začátku se mu Lotus položil na hladinu, Míra ho s klidem za pět minut jak vítr zesílil odstartoval a jezdil si dál. No, rozhodně byl jeho pojezd cool asi pro všechny na pláži ať už kitery, či nekitery, tak měli stále na co koukat.

 

Po Mírovi se na vodu vedral ještě Petr Grochal opět se Speedem 21 a malým twintipem, druhý Petr s Lotusem 21 a s Razorem a na závěr Kulis na Alaie “jen” s 15m2 Lotusem. Vzadu někdo větral na raceboardu Edge 17, ale tam jsme ani pořádně nedohlédli.

 Míra a Kulis  Nové neopreny Gul Míra s Kulisem na vodě a Petr se tam taky chystá

 
Vítr byl ve vzdálenosti několik desítek metrů od břehu velice příjemný, tak kluci pojezdili a ukázali všem, že uzavřené komory na vodu rozhodně patří.

Po pojezdu proběhlo balení stánků a grilovačka na pláži, tentokrát nám chyběla nějaká divočejší párty, i když podle fotek od kluků z Rozkoše, na které jsme se ráno podívali v mobilu to mohlo být docela divoké. Ostatně stejně jako návštěva místního lidového baviče Šťasty u nás. Rozhodně bych poprosil jeho šéfa ať si ho hlídá, protože jinak u nás dostane přidáno, ještě předtím než uplyne jedna nanosekunda. :)) 

 grilovačka na pláži  nakrmený Šťasta grilovačka na pláži / Šťasta se u nás najedl :-)


 

Neděle už byla poklidnější, všichni pomalu balili stánky, vzdálenější se připravovali k odjezdu, Ivoš přesedlal z hydrofoilu na buggy, občas spadlo pár kapek. Někdo ještě využíval poslední příležitosti odzkoušet si neopreny, obhlídnout prkna a kity.
Ačkoliv tomto ročníku vítr zrovna nejvíc nepřál, bylo opravdu nádherné počasí a bylo fajn potkat lidi, kteří dojeli z různých koutů republiky a jen tak s nima posedět, pokecat u pivka a omrknout i vybavení od konkurence co mají za novinky.

 Ywosh na buggy  Míra ve skluzu s Razorem Ywosh Blbne na bugyně a debaty o kite vybavení

 

Díky všem za účast, super bandičku a těším se na další akci, kde už bych rád viděl i nějaký závody - ty mi chyběly asi nejvíc!!!

A co chybělo na fesťáku Vám? :)

Text: LukasHC-HRKR, Kulis
Fotky: LukasHC-HRKR, Baladič-HRKR

Autor: KITEBOARDING.CZ je na Google+

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Magazín

Jak velký kiteboard potřebuji

Výběr kiteboardu vypadá jako hračka, fošna, 4 finky, vázání a jen trefit velikost. Však jsou všechny prkna skoro stejný... Omyl!

0

Bazar