BLACK FRIDAY: 10-65% sleva témeř na vše! Akce může skončit kdykoliv. Pospěš si!
Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč. VSTOUPIT DO ESHOPU

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč.
Najdeš je ve svém košíku !

Druhé kolo ČP v kiteboardingu na Rozkoši 3. 10. 2020

192
 

V sobotu 3. 10. 2020 se na Rozkoši odjely kite závody ČP v kategorii hydrofoil race a twintip freestyle.

Den před závody se na vodě rozmístily bójky. Na večer jsem se jel ještě projet, abych si zase zvykl na Chubangu (hydrofoil), z vody jsem sice nevylezl s kitem nad hlavou, ale tahle večerní session mi určitě pomohla. Po dlouhé době mimo závodního foila jsem se na něm prvních pár minut necítil komfortně, pak jsem se ale zase dostal do svého živlu.

Druhý den ráno proběhla rychlá registrace a breefig, kde jsme si ukázali trať, připomněli si pravidla a seznámili se s významem vlajek. Všichni závodníci přemýšleli, co si vzít za draka. Vybrat správnou velikost nebylo vůbec jednoduché. Vítr foukal 5-15 m/s a mělo přidávat. Za mě byla volba jasná ještě před breefingem. 13tka Flysurfer Sonic3 a 12tky lajny. Na vodu jsem ze závodníků vlítnul jako první, abych si aspoň trochu zvykl na poryvový vítr.

V 11:00 byl start první rozjížďky, kterou jsem na stoupačce byl druhý, když ale přišla na řadu má oblíbená jízda po větru, dokázal jsem se přes dobře najetého Míru dostat před něj a tím se dostat do vedení. V druhém kole jsem si nepohlídal poryvy a při tacku se mi hodilo ucho přes mixer. V té chvíli se Míra dostal přede mne. Na povětrovce jsem se opět prodral na první místo a tím také ukončil první rozjížďku.

Druhou rozjížďku jsem pokazil start a do toho i spadl, věděl jsem, že musím předjet hodně jezdců, abych se dostal za Míru, na poslední bójku jsem si krásně najel a díky povedenému jibu se dostal na druhé místo.
 

Hydrofoil race Rozkoš - gibe na bójce


Další rozjížďku jsem byl zmaten a špatně projel startem, takže jsem se musel vracet, ale i přes to jsem to nechtěl ostatním nechat zadarmo a do druhého kola jsem všechny předjel. Třetí rozjížďku opět první.

Poslední čtvrtou rozjížďku jsem uspěchal tack na stoupačce, takže jsem musel udělat další dva navíc. Toho využil Martin s Mírou, kteří mě předjeli. Druhé kolo jsem je doháněl. Podle mě bylo vše podle pravidel, ale chci se omluvit Martinovi, za z mé strany riskantní, ale také velmi povedené a troufám si říct, že i trochu profesionální manévry, díky kterým jsem se dostal před něj. Bohužel jibe na poslední bójce jsem špatně načasoval a zamotal draka, než jsem ho zvládl rozmotat, Martin mě opět předjel a já tedy dojel až na třetím místě.
 

 

Přišel čas na oběd a hned po něm na TT freestyle, vítr celkem polevil, proto jsem nastrojil 15tku na 20m lajnách. Na vodě nebylo vůbec slyšet, že Lafoun říká výsledky jednotlivých heatů a postupující jezdce. Vůbec jsem nevěděl, kdy jsem na řadě, proto jsem celou dobu závodů skákal. Až co na mě Lafoun zařval, ať se připravím, že mi za chvilku začíná finále. Vůbec jsem nevěděl, jestli dělá srandu, nebo to myslí vážně. To že to myslí vážně mi došlo, až co na mě celý břeh řval SKOČ!!. Když vítr úplně vychcípal, byl konec závodu a já se od taťky dozvěděl, že jsem nejspíš třetí.


ČP v kiteboardingu Rozkoš Freestyle - rozehřívací trik ČP v kiteboardingu Rozkoš Freestyle - finále
 

Výsledky:

HF race - muži TT freestyle- muži
1. Míra Schutz 1. Martin Přibyl
2. Jindra Houštěk (Piškot) 2. Andrey Todd
3. Martin Přibyl 3. Jindra Houštěk


ČP v kiteboardingu Rozkoš HF race - stupně vítězů ČP v kiteboardingu Rozkoš TT freestyle - stupně vítězů


Poděkování patří všem, co přispěli k uskutečnění závodů, pořadatelům, sponzorům a především VZS Rozkoš, která nám po celé konání závodů byla k dispozici. Doufám, že se taková povedená akce na Rozkoši nekonala naposledy.

Zdraví a vítr ti posílá Piškot.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

HF race

Tak na to.že to je olympijský sport,dík za (NE)informovanost na nejznámějších webech o kitingu.Myslím tím trochu dopředu,na Rozkoš bych se i zajel podívat,ale už bez kite.Vím víc o tom,co se děje u severních sousedů,než na rybníku za rohem.Kdo to vyhlašuje ty závody,ČKF to rozhodně není(2014 naposledy)?

Shop

Magazín

Jak velký kiteboard potřebuji

Výběr kiteboardu vypadá jako hračka, fošna, 4 finky, vázání a jen trefit velikost. Však jsou všechny prkna skoro stejný... Omyl!

0

Bazar