15% SLEVA NA TRÉNINKOVÉ DRAKY za VYSVĚDČENÍ - jen do 30.6.2022!
 
Do ESHOPu.

Jak probíhá příprava na závodní kiting sezónu 2022

94
 

Letos to bude druhá závodní sezóna. Na sezónu 2022 se strašlivě moc těším. Už vím, co jak funguje a konečně mám ve všem přehled.

Než budu moci zase vesele vyjet do světa, čeká mě jako závodníka olympijské lodní třídy formula kite několik nezbytných úkolů, bez kterých se na některé závody ani nedostanu, nebo by mě mohly vyjít velmi draze.
 

Jak probíhá příprava na závodní kiting sezónu 2022 - vybavení


Za mě nejdůležitější je si vypsat všechny závody a určit si, na které pojedu, na které rozhodně ne a na ty u kterých se dá rozhodnout týden před nimi. Jakožto nezletilý jsem pořád ovlivňován dopravou, kterou nejčastěji zajišťuje taťka.

Za druhé. Na závodech se kdykoliv může stát nežádoucí skutečnost, jako zranění, potřeba záchrany, popřípadě způsobení škody na svém nebo cizím vybavení. Každá taková událost mě může dostat do komplikované situace. Právě proto je velmi důležité mít kvalitní a spolehlivé pojištění, klidně více společností. Na některé závody se nejde ani zaregistrovat, pokud závodník není pojištěný minimálně na 3 mil. €, což není zrovna málo.

Za třetí. Dát si všechno vybavení do kupy. Ono to možná zní jako sranda, ale není. Např. sehnat závodní trapéz je skoro nemožné, to nemluvím o kitech a foilech. Čekací doba na foil Chubanga V3 je kolem dvou měsíců a aby toho nebylo málo, tak Chubanga brzo vyjde s novým lepším modelem závodního mastu (nohy). U žádné z fabrik na kity nikdy nevíte, za jak dlouho budou schopni doručit kite, především pak pokud nejsou skladem, to se pak může s přehledem protáhnout o 6 měsíců.

 

Jak probíhá příprava na závodní kiting sezónu 2022 - foily potřebují servis Jak probíhá příprava na závodní kiting sezónu 2022 - race foily jsou nedostatkové zboží


Poslední a nejtěžší je mít dobré vztahy se školou, aby jim moc nevadilo, že moje docházka nebude nikdy dle jejich představ. Naštěstí většina učitelů chápe časovou náročnost trénování vrcholového sportu a to hlavně v sezóně. Dle těchto požadavků jsem si i vybíral školu :-)


Jak probíhá příprava na závodní kiting sezónu - v Egyptě

 

Samozřejmě se do toho všeho musí vejít nějaký trénink, který je přes zimu bídný. Není to zrovna ideální přes zimu nejezdit na vodě, zatím co zbytek závodníků někde u moře trénuje a rychle se posouvá. Jsem zvědav, co mě tuto sezónu čeká, nemine a kam se na jejím konci posunu, přeci jen to je poslední rok, kdy si ještě můžu hrát na dítě :D.

O aktuálních akcích a závodech, kam pojedu tu určitě budu psát články, takže pokud tě hydrofoil závody zajímají, tak se máš na co těšit.

Zatím ještě z domova tě zdraví Piškot.
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

S paddleboardem na řeku

Léto je tu a s ním o horké dny, které je nejlepší trávit u vody, ale co když nefouká? Ideálně vyrazit třeba na řeku s paddleboardem.

0

Bazar