DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Naish hydrofoily S27 - co nového přináší

65
 

Nová řada hydrofoilů Naish pro wing-surfing přináší pár změn, novinek a už se objevují i první dojmy s testovaček, tak se na ně pojďme podívat.

 

Mast a fuselage

Naish pro řadu S27 přichází s novým odolnějším spojením mastu a fuselage. Slibuje větší pevnost, ale na druhou stranu tento spoj nebude kompatibilní se staršími modely.

 

Nová řada křídel Jet MA

Největší novinkou je nová řada křídel s označením MA (medium aspect). Jde o křídla, která jsou štíhlejší a rychlejší než základní řada Jet a současně nejsou tak dlouhá jako křídla z řady HA. Vypadají jako HA křídlo s useknutými konci. Jejich hlavním benefitem je efektivnější a rychlejší jízda než s klasickým Jet křídlem, ale současně s vysokou obratností. Přesně to je potřeba při sjíždění vln. Křídlo, které efektivně využívá a šetří energii pro dobrou setrvačnost jízdy a současně zvládne obratné na ostré zatáčky ve vlně. Další výhodou je uživatelsky přívětivější chování při částečném i úplném vyjetí křídla z vody. Ztráta i návrat vztlaku jsou plynulejší a lépe zvládnutelné.

 

Naish hydrofoily S27 - 3 řady křídel

 

Stabilizátory

V nové řadě S27 je také větší výběr stabilizátorů. Pro kombinaci s klasickými Jet křídly jsou určeny velké 450 a 320 cmstabilizátory. Pro kombinaci s HA a MA jsou určeny menší a štíhlejší HA stabilizátory o velikostech 310, 280, a 220 cm2.

 

 

Fuselage

Na výběr je ze 3 různých délek fuselage. 55, 64 cm a dlouhý 94 cm určený spíše pro wind-foiling. Fuselage má navíc 2 polohy uchycení stabilizátoru, takže se dá efektivní délka mírně upravit.

 

Mast

Z dřívějška zůstává také možnost výběru ze 3 různých typů mastu. Hliníkový, Carbon 35, a Carbon. Hliníkový je nejlevnější, ale současně také nejpružnější. Carbon 35 je štíhlejší, lehčí, tužší, o něco dražší a obsahuje 30% uhlíkových vláken. Verze Carbon je 100% carbonový štíhlý a lehký mast s maximální tuhostí. Je určen pro skalní nadšence a závodníky. To se odráží i v ceně.

 

Naish hydrofoily S27 - masty

 

Myslím, že Naish představil opravdu komplexní hydrofoil výbavu, ze které si musí to své vybrat a nakombinovat opravdu každý.

Jaká kombinace se nejvíc libí tobě a proč? Napiš do komentů a třeba se v shopu brzy objeví set přímo tobě šitý na míru :-) Nové Naish S27 hydrofoily brzy najdeš zde v shopu.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bezpečnostní kontrola kite baru NAISH TORQUE 2

O kite vybavení je potřeba pečovat, a hlavně občas vše důkladně zkontrolovat. Dnes se koukneme, jak prověřit bezpečnost nového Naish Torque 2 baru…

0

Rodiče kiteři

Rodiče kolikrát neví, jak zabavit své děti, aby se mohli chvíli věnovat svým koníčkům. Kiteři to mohou spojit dohromady.

0

Bazar