BLACK FRIDAY: 10-65% sleva témeř na vše! Akce může skončit kdykoliv. Pospěš si!
Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč. VSTOUPIT DO ESHOPU

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč.
Najdeš je ve svém košíku !

Novinka - Naish S25 Hydrofoils

182
 

Nová kolekce hydrofoilů od havajské značky NAISH pokrývá snad všechny myslitelné sporty při zachování maximální modulárnosti a vzájemné kompatibility.

Hydrofoiling je sport, který se stále dramaticky vyvíjí, a hlavně propojuje stále více sportů a sportovních odvětví. S foilem můžete surf-foilovat, SUP-foilovat, či wake-foilovat. Další kategorii jsou sporty využívající vítr kite-foil, windsurf-foil či stále populárnější wing-foil. A pokud není vítr ani vlny můžete zdokonalovat své schopnosti třeba v pump-foilingu.

Samozřejmě pro všechny z výše uvedených sportů je vhodný trochu jiný typ hydrofoilového vybavení. Dnes se zaměříme na vlastní hydrofoily a představíme si promyšlenou a maximálně modulární kolekci foilů od havajské značky NAISH. Výhodou u těchto hydrofoilů je, kromě zmíněné modulárnost, zachování kompatibility se všemi staršími modely (od kolekce 2016). Ke staršímu hardwaru si tak můžete bez problémů dokoupit nový typ křídla, nový mast atd. Pro nadcházející sezónu jsou pečlivě vyladěna a nově navržena všechna křídla. Ostatní prvky systému byly podrobeny radikální dietě, takže všechny nové foily jsou nyní výrazně lehčí.
 

Jet Foil

Tato nejzásadnější řada foilů je určená pro SURF, SUP, WAKE a WING foiling. Základem je 75cm mast, univerzální fuselage pro všechny sporty kromě windsurfingu a křídla o velikosti 1050 až 2450 cm2.

 
NAISH S25 JET FOIL - wing-surfing NAISH S25 JET FOIL - foil surfing
 

Jet HA Foil

High Aspect - novinka pro nadcházející sezónu. Obdoba řady Jet Foil, ale se štíhlými a vysoce výkonnými křídly o velikosti 1240 až 1800 cm2. Tento typ foilu pomaleji zatáčí, ale zato nabízí extrémní účinnost a dlouhou levitaci ve vyšší rychlosti. Ideální pro pokročilejší jezdce na wing-foiling, pumping a dlouhé jízdy na vlně (downwind foiling).

 

NAISH S25 HA JET FOIL - wing-surfing NAISH S25  HAJET FOIL - foil surfing

 


 

Kite Foil

Foily určené pro jízdu s kitem. Mast o délce 95cm, stejné fuselage jako u výše uvedených modelů a tři velikosti nově navržených křídel. Univerzální křídlo je 810 cm2. Pro začátečníky je zde pomalé a hodné křídlo 960 cm2 a pro zkušené borce je tu možnost dokoupit rychlé křídlo 650cm2.

 

NAISH S25 KITE FOIL - kitesurfing NAISH S25 KITE FOIL - kite freeride


 

Windsurf Foil

Hydrofoil navržený pro windsurfing. Plocha křídla 1150 cm2 a speciální 79cm dlouhá fuselage. Mast se standartně dodává o délce 85cm a samozřejmostí je kompatibilita se všemi ostatníma rozměry noh (nabízí se délky 65, 75, 85, 95 cm). Windsurf foil je možné rovnou objednat i s nohou typu deep tuttle pro snadné upevnění do standartního windsurf boardu.
 

NAISH S25 WINDSURF FOIL - freestyle NAISH S25 WINDSURF FOIL - race

 

Zlepšujte se, laďte a kombinujte…

Na závěr krátká ukázka výše zmíněné modulárnosti a kompatibility. Pro nás vnitrozemce je asi nejatraktivnější disciplínou kite-foil a wing-foil. A možná by jsme rádi někdy u moře zkusili chytnout vlnu na sup-foilu, nebo surf-foilu. Nebo pojezdili někde za člunem, či se roztáhli na laně a testnuli pump foiling… Všechny tyto disciplíny, vyjma kiteboardingu, pokryje například JET HA 1400. Na kite stačí dokoupit přední křídlo KITE 810, vše ostatní zůstává v tomto případě stejné. Z Jet Foilu budete sice mít na kite kratší (75cm) mast, nicméně ten je pro kiteboarding úplně v pohodě použitelný. A časem můžete pořídit třeba ten delší mast, nebo další křídla. Zkrátka můžete velice snadno vytunit svůj foil podle toho jak se mění vaše preference a zlepšují jezdecké dovednosti…

Zdar Levitaci. Míra

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Jak velký kiteboard potřebuji

Výběr kiteboardu vypadá jako hračka, fošna, 4 finky, vázání a jen trefit velikost. Však jsou všechny prkna skoro stejný... Omyl!

0

Bazar