Dáváme dárky k nákupu (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) nad 4 000 Kč. Najdeš ve svém košíku !

Rewa hydrofoiling progress - gybe

35
+Napiš článek
 

Dva týdny na foilu v polské Rewě, kdy jsem se tomu věnoval po celou dobu od jedné do čtyř hodin denně a progres se dostavil. Gybe / Jibe / Rufa = obrat po větru s přehozením nohou před, případně po obratu, mám vychytané. Dávám to teď s jistotou v pravé zatáčce (přehození před - jsem goofy) celé v levitaci 9 na deset obratů. Slabší je levé, tam bývá levitace po zatáčce při přešlapu častěji smočená, ale bez pádu. Roll-tack jsem zatím odložil, ale jak jsem tam sledoval třináctiletého Jakuba, jak to tam práskal jeden za druhým, tak mi to nedá spát. Tak příště. Foil AlpineFoil Access V2, křídlo XLP, deska Airush ChopTop, kite Chrono 12m (V1)

 

 

Druhá věc je maximální dosažená rychlost. V ideálních podmínkách polské Rewy, kdy nemusím přemýšlet, jak moc trefím rybu a dá se využít ploská voda za kosou (cca 600m). Tam se mi nepodařilo překonat hranici 40km/h. Použil jsem při tom vlastní křídlo šejpované spíš do freerace s nastavením křídlo + 1,1° / stabilizátor 0,7° a měřeno GPS podem Suunto. Nepředstavitelná je pro mne rychlost ,co běžně dosahují race borci. Třeba co jsem mluvil s Blažejem Ozogem, tak na Levitazu Bionic (jezdí FS Sonic Race 18m) 27 uzlů (přes 50km/h) je standart.

 

Hel-hydrofoiling-top-speed.png

rewa-hydrofoiling-top-speed.png
 

Foileři, jak jste na tom vy? Osobně mám větší přehled o foilingu v Polsku, než u nás. Tak jak dáváte obraty a co rychlost a s tím spojené měření (GPS Track POD x aplikace na mobilu)?

 

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Test + srovnání NAISH TRIAD a BOXER

Na jarní kite trip na Sardinii jsem sebou vzal k otestování horké novinky od NAISH KITEBOARDING – kity TRIAD a BOXER...

0

Bazar