DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

20 let s Flysurfer Kiteboarding

63
 

Čas letí a firma Flysurfer Kiteboarding je tu už 20 let. Pojďme se podívat, čím si za tu dobu prošla a jak to celé začalo.

FLYSURFER a Skywalk původně založilo šest lidí: Armin Harich, Arne Wehrlin, Thomas Allertseder, Manfred Kistler a krátkou dobu se podíleli i Jürgen Kraus a Ralf Grösel. Vzájemně je propojoval paragliding, ze kterého se znali a někteří dokonce pracovali jako vývojáři paraglidového vybavení. Když se jednou společně sešli a polemizovali nad tím, co by rádi na svém vybavení zlepšili, zrodila se myšlenka založit vlastní firmu a vybavení vyrábět k obrazu svému. Založili firmu Skywalk a k ní poté Armin připojil již existující mladou firmu Flysurfer. Obě firmy se perfektně doplňovaly v technologickém vývoji, mohly sdílet společné zázemí, pracovní team a obchodní kontakty.  Prvními zaměstnanci byly v roce 2001 Christine Fischer a Maria Schneider, v roce 2002 následovala Sabine Patzelt. V prvních dnech šlo o přežití.
 

20 let s Flysurfer Kiteboarding - zakladatelé

 

První tři roky byly velmi obtížné, protože ekonomická situace ve světě nebyla příznivá a na straně spotřebitelů nikdo nečekal na produkty neznámé značky. Hlavně v paraglidingu už byl zavedený trh a každý výrobce už měl svou věrnou klientelu. Kdežto v kitesurfingu byl Flysurfer tak trochu exotický, protože byli průkopníky využití komorových draků na vodě.

První produkty vznikaly na podlaze dílny obkreslováním střihů z papíru, ručním stříháním jednotlivých dílů a následným šitím. Takto vznikaly prototypy a následnou sériovou výrobu zajišťoval Mike Lam v Číně.

Asi nejznámější tváří Flysurferu je Armin Harych, který byl studovaným fyzikem, paraglidistou a kanoistou. Většina z modelových řad Psycho, Speed, Viron, Sonic, ale i dalších pocházely z jeho návrhů. Sám Armin začínal kitovat v době, kdy zakládal firmu Flysurfer. Potřeboval někoho, kdo by testoval první vyrobené kity, a tak si řekl, že by to mohlo být ideální propojení paraglidingu a vodáctví. Poprvé se pokoušel kitovat s drakem 4,8m2  a s koupeným prknem, které neplavalo a utopil ho. Po pádu draka na vodu byla asi 50% šance na restart. V té době si říkal, že to je takový triathlon - kiting, plavání a běh zpátky na pláž. Vyrobil několik set prototypů a sám je testoval i způsobem, na který ani nebyly stavěny.

20 let s Flysurfer Kiteboarding - Armin Harich

 

V průběhu času sváděli tvrdý boj o přežití v technologickém vývoji s nafukovacími draky. Dnes už je jasné, že vize obrovského potenciálu komorových kitů byla správná, jen chtěla svůj čas a obrovské úsilí pro dosažení inovací, které zahrnují i vývoj vlastních nových materiálů. Ve Flysurferu ví, že i přes nejpropracovanější profil a perfektně sladěný vývaz může být nejlepší drak jen tak dobrý, jako látka, ze které je ušitý.

Ne všechny inovace se také dostaly až do sériové výroby a skončily zapomenuty jako prototypy někde v dílnách Flysurfer.

 

20 let s Flysurfer Kiteboarding - Click-in QuickRelease

 

V současnosti tvoří vývojový a obchodní team firem Flysurfer a Skywalk více než 50 stálých zaměstnanců. Jejich produkty patří k technologické špičce v oboru a prodávají se po celém světě. Zakladatelé v začátcích o dosažení takových cílů ani nesnili a poháněla je hlavně vášeň pro sport a posouvání hranic nejen svého vybavení, ale také svých vlastních.

 

20 let s Flysurfer Kiteboarding - VMG the olympic kite

 

Jsou lidé, kteří věřili firmám FLYSURFER & Skywalk, i když sami zakladatelé někdy pochybovali o své budoucnosti. Velké díky za současný úspěch patří hlavně zaměstnancům, mnoha podporovatelům, věrným partnerům, fanouškům a zákazníkům, bez kterých by příběh Flysurferu rozhodně nedopadl tak úspěšně.

Pro mě byl Flysurfer jasnou a jedinou volbou od chvíle, kdy jsem si ve svých kitových začátcích poprvé prolítl jejich draka Pulse2. Co ty, chceš si taky vyzkoušet nějakého draka od Flysurferu? Napiš a domluvíme testovačku. :-)

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

PDK - start nafukovacího draka na mělké vodě

V úvodu jsme si vysvětlili, proč je potřeba umět s drakem i pokročilejší techniky. Dnes se podíváme na samostatné startování nafukovačky na mělké vodě.

0

Jaký je kite Naish Pivot S26

Chceš si pořídit kite Naish Pivot, ale nevíš, jaké má letové vlastnosti a proč mít právě tento kite?

0

Bazar