Bejkroll challenge 2022 - kite závody v ráji

V Egyptě, konktrétně kousek od Hurghady na pláži Paradise Kitesurf Red sea se 27. října konala Bejkroll Challenge. Jednalo se již o druhý ročník této skvělé soutěže. Kořeny nesahají nijak hluboko, protože hlavní pořadatel Bejkroll je celkem nová stylová značka oblečení, která usiluje o posun každého jednotlivce "bejka", který se rozhodne nosit jejich produkty. Hlavní kouzlo této challenge je, že i zkušené profíky může vyřadit začátečník už v prvním kole. Jednoduše řečeno, vyhrát může opravdu každý.

Pro mě závody byly trošku neprofesionálně uspořádané, každopádně jsem tu byl taky jediný, kdo byl na několika mezinárodních závodech a tyto závody byly opravdu spíše jako taková výzva pro každého jednotlivce.

Bejkroll challenge 2022 kite závody v ráji - před závodem

Pravidla jsou jednoduchá. Jezdí se pavouk po dvojicích. Každý z dvojice si na kole štěstí vylosuje dva triky, celkem tedy každá dvojice má jasně dané čtyři triky. Do dalšího kola postupuje ten ze dvojice, který skočí a porota uzná za odjeté všechny čtyři triky. Pokud oba skočí všechny zadané triky, postupují oba, jestliže ale ve dvojici soupeří dospělý s nezletilým a oba skočí všechno, tak do dalšího kola postupuje nezletilý, respektive mladší 18ti let.

Bejkroll challenge 2022 kite závody v ráji - breefing Bejkroll challenge 2022 kite závody v ráji - losování triků

Cítil jsem se trošku v nevýhodě, když mě hlavní rozhodčí Honza Procházka a.k.a. Bejk prohlásil za dospělého. Ale na druhou stranu bylo trošku jasné, že jsem jediný závodník, co skočí, a odjede všechny zadané triky. Tím, že jsem závodil, jako dospělý, tak jsem mohl vypadnout ze závodu hned v prvním kole, kde triky byly doopravdy jednoduché. Naštěstí jsem se přes první kolo dostal naprosto v pohodě, a v dalších dvou jsem všem ukázal, že není pochyb o mém prvním místě ve freestylu.

Bejkroll challenge 2022 kite závody v ráji - závodník i porota Bejkroll challenge 2022 kite závody v ráji - raley

Další a poslední disciplína byl race. Rád bych řekl, že každý závodník měl stejné podmínky, bohužel vítr se ke konci dne chýlil ke konci a ti, kteří jeli mezi prvními měli několikanásobně větší šanci na vítězství. Jako reprezentant formulakite České republiky by byla trošku ostuda nevyhrát race. Čas na trati mi měřila Lenka Žůrková, která mi po dojetí do cíle oznámila, že jsem měl u poslední bójky náskok přes 30s, který jsem ztratil na poslední otočce. Naštěstí jsem při dojezdu do cíle zase nějaký náskok nahnal. A díky tomu se umístil opět na prvním místě.