Stále expedujeme ZDARMA objednávky od 500 Kč.
Prodejna otevřena pouze pro osobní odběr objednávek z eshopu.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. 
Vyber si dárek ve svém košíku !

Game Changer nová freestylová řada od Nobile Kiteboarding

97
 

Nobile, polská firma, která před mnoha léty vstoupila na trh s velice úspěšnými kitovými prkny, se po dvou letech rozhodla zase pořádně provětrat svoji zavedenou modelovou řadu. Jako Nobile jezdec jsem šeptandou zaslechl, že se něco chystá. Ale po nějakém čase jsem dospěl k závěru, že coronavirus hodil klíč do jinak dobře namazaného stroje a kolekce se odloží na příští rok.

Do nového roku zbývá ještě pár měsíců, ale mně se už dostal do rukou katalog 2021. Jako freestylový jezdec jsme vždy jezdíval a jezdím nejvyšší řadu od Nobile 50/Fifty. Ta kompletně zmizela a nahradila ji zbrusu nová řada s názvem Game Changer. Tenhle název nese kite i prkno určené především pro freestylově/wakestylově laděné jezdce. A jaké změny nás tedy čekají?
 

Nobile Game Changer kite

Kite Nobile Gamechanger

 

Protože jsem matroš ještě neměl reálně v ruce a pravá recenze Vás teprve čeká, můžu hádat pouze z prospektů. Game Changer zůstává, stejně jako jeho předchůdce 50/Fifty, usazený mezi freestylové jezdce. Takže, pokud rád skáčeš těžší triky, nebo pokukuješ po wakestylu, drak je šitý právě na tebe. 

 
Kite Nobile Gamechanger - tvarKite Nobile Gamechanger - wind range

Nobile Game Changer prkno

Kiteboard Nobile Gamechanger

U prkna jsou na první pohled změny výraznější. Nejenže prkno teď vypadá spíše jako Kulisovo obložení dodávky, ale i původní rozměry se dočkaly větších změn. Prkna jsou delší a širší, což jen kopíruje současný trend ve wakestylu. Když na větší prkno nandáš boty, nemáš problém udržet hranu i v silnějším větru. Naopak s malým prknem ve slabším větru nedosáhneš rychlosti, aby jsis mohl skočit trik. Kdo neskáče, není cool. 

Kiteboard Nobile Gamechanger - bottom shapeKiteboard Nobile Gamechanger - rocker

S rozměrem 148x43 cm si přijdou na své i těžší borci a do slabého větru se také hodí pořádná vrata. Oproti původní 50/Fifty na spodku prkna přibyly kanálky, aby prkno lépe drželo v odrazech. Moc se na něj těším a sám jsem zvědavý, jak se bude v reálu chovat.

Nové kity a prkna od Nobile budou k vidění na závodech Surf Games v Podersdorfu 24.-27.9.2020. Přijďte se kouknout na závody a ošahat novou kolekci od Nobile.

Zdraví Krutič
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Landkiting po práci

Zatím nám individuální sport ještě nezakázali, tak co si po práci skočit na landkite jako Lewis Wilby.

1

Turn of Mind - splitboarding v Patagonii

Kdo už někdy byl ve větších horách po svých, tak to zná. V údolí zvláštní napětí, kdy za sebou pomalu necháváš starosti všedního života....

0

Bazar