15-70% JARNÍ SLEVA téměř na vše (registrovaný na vše)!

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Jak narychlo opravit přetržené vývazy na kitu

64
 

Během závodů se mi několikrát stalo, že jsem se s někým zamotal a přetrhlo se mi pár šňůr ve vývazu.

Bohužel nemám jako většina ostatních závodníku dvě řady kitů, proto jsem si musel pokaždé vývazy opravit co nejrychleji a nejpevněji. Nějakou dobu mi dalo si najít ideální postup a najít uzlíky, co by mohly něco vydržet. Samozřejmě je lepší si natrženou lajnu hned vyměnit, ale neznám nikoho, kdo by měl v rezervě každou lajnu navíc. Opravoval jsem si už troje vývazy a ani jednou mi to nezabralo víc, jak půl hodiny. Je ale důležité opravu dělat ve vhodných podmínkách, jinak se z jednoduché opravy může stát peklo!

         Jak narychlo opravit přetržené vývazy - přetržený vývaz 
1) V bezvětří na dostatečném prostoru si rozlož kita a najdi přetržený vývaz.
2) Zjisti si délku vývazu z druhé strany křídla, nebo koukni do manuálu, jak dlouhý vývaz má být.
3) Pokud lajna praskla hned u vývazu, tak oba konce spoj autíčky, nebo plochou spojkou.
4) Délku, kterou jsem spotřeboval na spojovací uzel doženu přidáním ideálně dlouhé smyčky hned u  začátku vývazu na straně u draka ( je velmi důležité, aby po opravě byla opravovaná galerka stejně dlouhá, jako na druhé straně).
5) Pokud ti vývaz praskl někde hlouběji v galerce, tak doporučuji kousek prasklého vývazu odstříhout (budou se ti lépe dělat spojovací uzly).
6) Na oba konce navaž lajnu, která po napojení na vývaz bude dokonale nahrazovat vzdálenost, která byla ustřižena a v konečném výsledku bude opravovaný vývaz stejně dlouhý, jako na druhé straně.

 

Jak narychlo opravit přetržené vývazy - uzel na spojení Jak narychlo opravit přetržené vývazy - přidaná navazovací smyčka

 

Velmi důležité je, ale poměřit upravený vývaz s vývazem na druhé straně křídla, nebo si u výrobce v manuálu zjistit přesnou délku. Pokud by byla lajna jinak dlouhá, kite by nefungoval, jak má a to na mistrovství světa zrovna nechceš.

U FLYSURFER kitů je možné si na webových stránkách výrobce v "line plánu" najít přímo jaký vývaz je opravovaný a objednat si nový kus. Na celé výměně je nejtěžší vyměnit starý za nový vývaz. Výměnu za nový, doporučuju dělat v úplném bezvětří. Ono se někdy musí rozvázat polovina galerky, aby se požadovaná šňůra dala vyměnit.

V případě dotazů mě neváhej kontaktovat.
Ať to lítá, z Egyota Piškot

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Kite spot Egypt - Hurghada

Kite spot o kterém už snad každý kiter slyšel. Hurghada. mělká voda, teplá jako kafe, zalitá sluncem a hned na spotu kite bar se vším, co kiter potřebuje.

0

Bazar