15-50% SLEVA na KITEBOARDY celý měsíc! Připrav se na vodu.

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Jak se sbalit na kite trip do letadla?

527
 

Váha a délka boardu v bagu nás kitery více než často na letišti nemile značkuje do kategorie "přepážka pro doplatek támhle....."

Rozkládací split boardy jsou na trhu už nějaký pátek a v cestovatelsko-kiterské mánii se osvědčují čím dál více, ale stále se řeší :-))

Takže jsem si dovolila upéct krátký reportík na téma bagáž, verzus rozměr, verzus váha.

Bez závratného kulinářského umění jsem použila následující ingredience:

1 X Naish kite 14.0
1 X Naish kite 10.0
1 X Naish bar komplet vč. leashe
1X kite pumpa 
1X kiteboard Nobile NHP split 134 s vázáním, finkami a ručkou
1X Trapéz Naish - L
1X dlouhý neoprén GUL 4/3mm vel.. L
a hlavně
1X ultralehký Nobile Check-in Bag
 

nobile splitbeg a vše co se vleze – splitboard 2x kite neopren trapez bar i pumpa

 

příprava:

- Jak jinak než bez použití šroubováku (takovýhle nebezpečný věci do letadla se u Nobile nenosí :-) jsem demontovala desku. počítejte tak asi 5 sekund.

- Vytáhla jsem kity z bagů. Zbytečně zvyšují váhu celkového zavazadla a hlavně poslouží jako batoh na záda a tedy i příruční zavazadlo do kabiny.

- Naopak board šel do ochranného split bagu, který majitel nobile splitu dostává v ceně boardu. Protože jsem použila střední délku desky 134 cm, je lepší si board chránít před otíráním se o sebe v bagu. Toto opatření je pro fajnšmekry, kteří nechtějí mít ani tečičku natožtak čárku v laku na své nové desce :-) V případě split boardů infinity nebo vrat v podobě flying carpetu je tento bod téměř bezvýznamný. Ne protože by se do bagu nevlezly, ale určitně nebudou v bagu volně lítat, aby se poškrábaly.

- Naskládala jsem zbývající potřebnosti bez nutnosti bobříka balení a zapla.
 

Nobile splitboard v ochranném obalu Nobile splitboard v ochranném obalu

 

výsledek?

váha 18,5 kg

míry 90x48x20cm

Cena za letištní příplatky?... to už záleží, kam a s jakou společností poletíte.

Aby někdo neřekl, že kecám, tak tady Thomas se dopracoval k dost podobnému výsledku:

 

 

Určitě se najde více receptů jak na bagáž než jen v tomto článku. A jistě se najdou i kiteři, kteří letos letí za větrem poprvé a vaše zkušenosti ocení.

Podělte se.... tady je ještě jedna možnost jak ušetřit.


jak se sbalit na kite do letadla - Nobile check-in bag na zádech Jak na kite do letadla - Nobile checkin bag přes rameno

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

mplesingr@volny.cz

Já ještě obalím bar smršťovací folii, chrání to lajny v bagu. Bag obalíme taky a doma. Ováži ho popruhem, aby ho měl personál za co chytit. Nehrnou tak ucho. Emiráti mají limit 23kg,KLM méně a navíc mají limit na rozměr! Letos jsem doplacel 100eu, zajímavé, že ze za cestu zpět už nic.

xtrem.man@post.sk

 Za cenu splitu a ich bagu mas velky kite golf bag a 2 normale dosky. 18,2? :D Nizko nakladove spolocnosti (travelservice,rainer,...) maju batozinu do 15 kg takze aj tak treba priplacat. Akurat dnes som sa vazil. Golf bag 147x50x30 (fukacka 12m a 8m,peak12m,2x bar,trapez,pumpa,neopren,komplet board+šroubovak :D) a mam 21,5kg a este kopec miesta na osobne veci. Priplatok za +12kg batoziny Hurgada a S5 v Travelservice je za 2000Kč

Shop

Magazín

Bazar