AKCE: speciální nakopávací vázka na snowboard SLEVA až 30%.

Je nebo není Flysurfer drahý kite?

225
+Napiš článek
 

Ahoj kiteři,

každý z nás již řešil jaký kite si pořidit. Jakou značku? Jakou velikost? Komoru nebo foukačku?

Myslím si, že mnoho z nás vzalo v úvahu i Flysurfer, ale na první pohled je odradila vyšší cena.

Po prvním roce kiteboardingu, jsem měl také dilema. Zjistil jsem, že s 12m Naish Parkem nepokryju podmínky lowindu, který pravidelně panuje v Chorvatsku o prázdninách nebo v zimě na snowkiting.

Vzhledem k tomu, že jsem byl rozhodnutý využít i ten nejmenší vítr, tak nakonec moje volba padla na Flysurfer Speed 3 21m.

Kite Flysurfer Speed3 - kitesurfing

V té době jsem jsem zamítnul nový kus a rozhodl se koupit bazarovku. V komunitě kiterů jsem nevěděl o nikom, kdo by chtěl takový kite prodat a tak padla volba na bazarovku od kiteboarding.cz. Pořizovací cena byla 35.000,- Kč. Používal jsem jej pravidelně na letní dovolené v Chorvatsku, kde jsem s ním odjezdil většinu času. Po čtyřech letech jsem jej prodal za 22.000,- Kč a další kiter si jej bude užívat dále. Každý rok mně tedy stál pouze 3.250,- Kč. Z tohoto pohledu můžu jednozačně říct, že Flysurfer není drahý kite. Počáteční investice je sice vyšší, ale díky tomu, že je o tyto kity stále zájem, tak prodej není žádný problém a ztráta hodnoty mi oproti jiným značkám příjde minimální. Vezmu-li v úvahu i navýšený počet dní, kdy díky tomuto kitu mohu jezdit, tak je to výborná volba a investice.

Nyní již čekám až budu moct otestovat nový Flysurfer Speed5 21m, který jsem si již pořídil nový. Poté zde napíšu pár postřehů ze srovnání 3kové a 5kové řady. Lotuse jsem netestoval, takže to bude myslím obrovský rozdíl.

kite Flysurfer Speed 5 21m

Toto byl tedy můj pohled na to, zda je či není Flysurfer drahý a co myslíš ty? Jaký byl tvůj nejdražší kite a vyplatil se?

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Flysurfer?

Na zacatek reknu, ze jsem si odjezdil jednu sezonu s komorou konkretne speed 3 21m. Nemam od te doby komory rad a nikdy se k nim nechci uz vratit, i kdyz mel jsem v ruce Sonic 11m a musim rict, ze je to prijemny kite. Nicmene, cim dal vic si pokladam otazku, kde jsou ty Flysurfery? Jezdil jsem na filipinach ve vietnamu v brazilii a komoru jsem tam nikde nepotkal doslova ani jednu. A v Brazilii jsem za mesic videl jednoho jedinyho Boosta a to tech kitu tam lita stovky. Vsude jsou Northy, Caibrinha, Naish atd., ale Flysurferu nula

Jaká by měla být cena 21m kitu Flysurfer Speed5?

názory jsou různé, to je fajn. napíše tady někdo, kdo si myslí, že je flysurfer speed5 drahý kite, kolik by byl ochoten dát maximálně peněz za velikost 21m tohoto kitu? cena dle ceníku tady na eshopu je 71.698 kč za komplet vč. ráhna... jedna věc je říct "je to předražené" a něco jiného "koupil bych novou 21ku za XY kč"... jsem zvědavý na ty částky... dík.

reakce na článek

Čau, z Tvýho článku můžu usoudit, že se vyplatí koupit od FS ojetinu, pokud ale koupím funglovku, v případě S5 21m více jak 70tis., budu rád, když se mi ji na bazaru podaří prodat po roce za 40. Pak mě kite nestojí 3k ročně, ale 2600 měsíčně, to už mi tak výhodné nepřijde :-) Dobrá, budeš argumentovat, že kite nebudu prodávat po roce, když je nový, prodám ho tedy po 4 letech za 30k, za tolik se velký Speedi v tomhle stáří po bazarech cca pohybujou. I tak mě kite stojí více jak 10tis ročně, ani to mi nepřijde moc výhodné ;-) Víc mě ale v článku mlátilo do očí mluvení o investici ("...tak je to výborná volba a investice"), z toho bych pochopil, že po nějakém čase, mohu kite prodat za více, než jsem ho koupil, jde snad o nějaký sběratelský kousek? Ne, kdepak, investice to není, je to obyčejná spotřební věc jako např. lyže či mobilní telefon, který nepoužívám k podnikání

Shop

Magazín

Bazar