SLEVA 20% na kiteboard NOBILE FLYING CARPET. Jen do 9.6.2020!

Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč.

Dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Kite trip Hurghada 2019

39
 

Brzo ráno se probouzím, abych pomohl rodičům zabalit jídlo, udělat hygienu a konečně nasednout do auta a vyrazit směr Katovice. Na letišti jsme se potkali s Lenkou a Petrem z Harakiri kite kurzy a společně odevzdali kufry. Konečně nasedáme do letadla a před námi je 4hodinová cesta do Egypta. Na letišti v Egyptě se vyskytly menší potíže s dopravou golfbagu do kite centra, ale nakonec se vše vyřešilo.
 

Kite-trip-Egypt-2019-Noc-u-hotelu.jpg
Kite-trip-Egypt-2019-zahrada.jpg


Hotel se nám hned první den zalíbil hlavně v noci, těch pět hvězdiček si zahrada vážně zasloužila. První den kitingu foukal krásný vítr tak akorát na Dashe 8m. Z rána jsem si jen tak popojížděl, abych očíhl záludnosti zdejších vod. Mělčiny, hloubky a hlavně korály, na které jsem byl už upozorněn Petrem. Po obědě jsem konečně začal skákat pořádný a vysoký triky.
 

Kite-trip-Egypt-2019-death-man.jpg

Kite-trip-Egypt-2019-freestyle.jpg


Druhý den vítr nic moc a tak jsem řekl tátoj, že je můj první žák. Jde se na to. Měl sice malé prkno, ale docela mu to šlo. Před obědem mi vrátil hračku, to už se mu zdálo, že fouká hodně. Nechápal, jak si to v tom samém větru užívám a skáču si loopy. Pokoušel jsem se o nové triky, ale vůbec mi nešly. Rodiče odešli na oběd. Chvilku na to vítr polevil. Hned jsem spěchal pro Soula12. No tahal parádně. Krááásně vysoké skoky. Tak jsem začal kombinovat triky s back/front rollem. Párkrát jsem se pekně vymáchal, ale ,,zkušeností není nikdy dost. Dopolední středa docela slabá, ale umět jezdit na low wind je také k užitku. Celé dopoledne jsem se plácal na mělčině. Odpoledne něco přifouklo, ale furt mi to na skoky nestačilo, tak jsem donutil tátu zbavit se strachu jízdy s komorou, vysvětlil jsem mu restart z vody a na co si dát pozor, aby se vyvaroval zbytečným problémům. Pravda, parkrát ho smočil, ale jeho nadšení ohledně ovládání, výkonu a stability nebralo konce.
 

Kite-trip-Egypt-2019-tata-a-Soul.jpg

 

Čtvrtek byl opakem středy. Už od rána foukal pořádnej bušák, samozřejmě jsem zajel do vln a začal si připomínat loopy. Po několika hodinách na hloubce došlo na loopa blíž u břehu. Táta s mamkou mě natáčeli. Některé fotky jsou opravdu povedené. Na obědě se do mě dala zima, že by úpal? Zbytek dne jsme strávili u bazénu v závětří a ve stínu. Byl to opravdu velký skok z deštivého počasí doma do slunného Egypta.
 

Kite-trip-Egypt-2019-pohoda.jpg


V pátek jsem si uvědomil. že nám už moc času nezbývá. Dohodl jsem se s Lenkou, že mi udělá nějaký pěkný fotečky s novým drakem Naish Triad 8. Skvělý drak, rychle se otáčí v loopech, stabilní a maximální depower si oblíbí každý, kdo miluje rychlý nástup síly a výkonu.
 

Kite-trip-Egypt-2019-Nais-gang.jpg


Sobota probíhala velmi podobně, až na to, že mě byl natáčet táta. Tentokrát jsem jezdil s Dashem 8. Dostavila se únava, tak jsem si jezdil jen tak na pohodu, žádný nový triky, žádný loopy, prostě jsme se s taťkou snažili o pěkné fotky. Neděle byla otřesná na vstávání, byl jsem namoženej, spálenej a unavenej. To vše vyprchalo, když jsem uviděl, jaký čepičky se dělaj na hloubce. Od Petra jsem si pučil Triad 6m. Ve vlnách jsem si ho vytrimoval přesně pro mě a loopy. Prvního loopa nikdy nezapomenu, ta výška ten air time a celkově ten parádní pocit, když je ten drak v otočce a já za ním můžu jedině ,,letět´´. Celý den foukal stálý vítr. Na břehu jesem byl jen, když jsem šel na oběd, ale jinak by se dalo říct, že jsem jezdil celý den. K večeru to postupně padalo, okamžitě jsem zajel po Dashe10, ale zůstal jsem u břehu, aby mě mohli natočit. No po obědě přišel ten okamžik balení.
 

Kite-trip-Egypt-2019-cesta-domu.jpg


Pondělí bylo smutné, moc nefoukalo a hlavně jsme museli rozmontovat prkna a všechno kite vybavení narovnat do batohu. Když jsme měli zbaleno, mohl jsem si lehnout a počkat až přijede taxi. Ještě před odjezdem jsme se se všemi rozloučili a jeli na letiště. Odkud nás opět čekaly 4 hodiny letu do Polska a pak ještě 3 hod. do Nováče. Na konci října znovu se se stejnou skvělou bandou jako letos na jaře. Doufán, že se k nám přidáte. Tady je více info pro zájemce.

Z Rozkoše zdraví Piškot.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Nobile Hydrofoil Academy 3

V posledním díle Nobile Hydrofoil Academy se podíváme na otočky v levitaci a základní skoky.

0

Bazar