NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Kiteboarding v Holandsku - Stig Hoefnagel

53
 

Stig Hoefnagel až do nedávna nebyl moc známým kiterem. Pochází z Holanska a ve své domovině také nejčastěji jezdí. Jeho premiéra v letošní soutěži Redbull King of the Air mu vyšla parádně. Získal třetí místo a dostal se tak do středu pozornosti kiteboardingového světa.

O domácích podmínkách říká:

"Kiteboarding v Holandsku je poslání. Máme hodně vody a hodně větru. Ne typické pasáty: Nízkotlaké systémy poskytují chladné, deštivé a nárazové podmínky s větry přicházejícími ze všech směrů. Dobrý pojezd vyžaduje přípravu s předpovědními mapami, vyhledáváním míst a vyžaduje trochu štěstí. Někdy to vyjde a někdy ne.

Tuto sezónu jsme vás chtěli vzít na turné po našich nejlepších místech za nejlepších podmínek. Vítr jako vždy nevyšel podle představ. To ukazuje, o čem je kiteboarding v Holandsku! Vždy musíte hrát s kartami, které vám byly rozdány. Ale v této nedokonalosti tkví i její krása – to nečekané je důvod, proč jsem se do sportu zamiloval na prvním místě."

Ze zmiňovaného turné nakonec vzešlo našlápnuté video.
 

 

Stig se také minulý týden umístil na krásném 3. místě na Redbull King of the Air. Zdá se, že mu tréning v náročných podmínkách sedí a nejspíš o něm ještě dost uslyšíme.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Jak dlouhý snowkiteboard potřebuji?

Zima je tady a s ní i potřeba správného vybavení. Snowkiteboardů je na trhu poměrně dost, ale jak vybrat správnou délku? Vše si vysvětlíme.

0

Bazar