Posíláme ZDARMA objednávky nad 500 Kč.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

LEFKÁDA 2013 – AKTUÁLNÍ info pro kitesurfery

4
 

Situaci popisuji především pro spot na Ag. Nikolaos. Přímo na ostrově to bude dost obdobné.

Lefkáda vítr a kitesurfing

Podle kiterů, kteří přijeli na Lefkádu dříve než já (6.7.2013), bylo počasí poslední týdny chladnější než obvykle a také vítr byl silnější. Poslední 3 dny, co jsem tady, se již řádně oteplilo a odpoledne nastupuje slabší termika. Možná slabší a pozdější než obvykle, takže kiteři s 12m kity se na pláži v Ag. Nikolaos svezou méně. Ideální jsou tedy větší kity nebo dokonce kite Speed 21m. Teď jsou 2 hod. a dneska to již vypadá na parádní kitesurfing a snad i v zátoce na flatu. Á, Roman už si to tam dává…

Lefkáda a ubytování

Od mého příjezdu spí v autě nebo ve stanu v tzv. háječku několik kitesurferů – češi i cizinci. V háječku ani letos není sprcha ani sladká voda. Na pláži stojí řada obytek a stanů. Všichni využívají nově postavené vecko a 2 sprchy, kontejnery i kantýna jsou stále na místě. Nic se tedy prozatím v tomto ohledu nezměnilo, žádné vyhazování nebo něco podobného. Určitě se ale dá doporučit na Lefkádě ubytování v apartmánu. Člověk tak může být více v klidu a noc pro osobu se dá pořídit i za zhruba 380 kaček. Vždy je bezpečnější si objednat ubytování předem a vyhnout se tak překvapením s volným místem nebo cenou…

Lefkáda - Agios Nikolaos háječek

Lefkáda a internet

Kdo potřebuje pracovat, spojení se světem má jak v kaféčku u Helen, tak nově i v taverně u Arista a Vangelise. Připojení funguje skvěle.

Lefkáda a jídlo

Nedá se jíst tak, že se nepřežerete! Aristos s Vangelisem výrazně rozšířili sortiment a tak výborné jehněčí, vepřové nebo kuřecí maso můžete jiný den vyměnit za rybu, musaku nebo si dát domácí zmrzlinu.

Víc než slova někdy řeknou obrázky, tak mrkněte na galerku. Další dotazy rád zodpovím v diskuzi pod článkem. Teď jdu jezdit!

.

Petr Grochal je k nalezení na Google+

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Magazín

Bazar