15-50% SLEVA na KITEBOARDY celý měsíc! Připrav se na vodu.

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Lukash - Prasonisi 2011

12
 

I tak jsem odjel jako kite instruktor na měsíc na řecký ostrov Rhodos se svými kurzanty. Po pár týdnech se začal měsíc prodlužovat až se mi stalo Prasonisi 3mesíčním domovem.

Domov
Domov
Lukash-HRKR
Lukash-HRKR

První měsíc svého pobytu jsem pouze učil kurzanty a vozil se na kitu jen když jsem předváděl co jak se děla. Tím pádem jsem se perfektně seznámil s novinkou NAISH PARK, s kterou výuka probíhala. Kite je perfektní jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce. Park ma obrovský depower, z vody startuje sám, hangtime překvapující, unhook noproblem a ultra rychlý v loopech. Kdo vyzkoušel čeká na model 2012 a kupuje. Tento kite si opravdu najde oblibu u spoustů kiterů.

Lukash-HRKR
Naish Torch 2011
Naish Torch 2011
Naish Torch 2011

Začátkem července jsem zkusil první unhook triky, bohužel rameno pořád bolelo a na přehmaty jsem si musel ještě počkat. I tak trénink perfektního popu a dopadu, nohy hore v jakékoli situaci se později vždy hodí! Bohužel učit 6h denně, 9h na sluníčku, větru a jezdit si jen rehabilitačně mi lezlo na mozek a kiting mě hodně přestaval bavit. Musel jsem odjet mimo ostrov a dát si 10dní out of kite spot.

Lukash-HRKR
12-15m
Backflip
Backflip

Po návratu na Prasonisi 10.8 jsem si uvědomil že jsem na jednom z nejlepším kite spotu v evropě a já nemám progress ale hooodně velký regress. Už jsem vědel že mám kurzy až do 4.9 což byla ještě dost dlouha doba, tak jsem začal chodit na ranní kiting před výukou. Ráno od 8-9:30 na vodě nikdo, vítr slabší než večer (kolem 9m/s) jen občas chyběl morál vstát po večerním sezení u pivka :), ale štípung konečně začal na plno, tlamy občas drsné, přeci jen jezdit v 10m/s je něco jiného než v 6m/s. Nejježděnější kity na Prasu jsou velikost 6-9m. Můj Naish Torch 10m tedy většinu času plnej a 7ka hranice pro pořádný wake odraz :-(. Ideální místo a člověk má pořád něco proti :-).

Naish Torch 2011
Kiteloop
Protažený onefoot
Protažený onefoot

Koncem srpna pocituju konečně nějaký progress, ale taky zjišťuju že mám jen pár použitelných záběru od Honzíka a pár fotek :-(. Report a nějaké video asi tedy nebude... Naštěstí přijíždí Kiko, gopro kamerka a jeho ochota semnou vstávat a něco natočit. Když už Kiko přijel prodlužuju si pobyt o 4dny a doufám že vše dotočíme, když budu mít celý dny volno... Z prodlouženého pobytu mi buší 1.den 12ms, 2. den 13ms, 3. den 15ms, 4. den odjezdu 10ms. Přiložené video tedy vzniklo v posledním týdnu mého pobytu. Check it ;-)

Lukash-HRKR
Slimchance
Frontmobe
Frontmobe
Backflip
Backmobe
KGB
KGB

Naish Torch 2011
Save Prasonisi!
Tvůrci jelit
Kite instruktoři

Velké díky Kikovi za natáčení, Novotňákům za společný 3mesíční pobyt a štípaní s talentovaným Honzíkem, bandičce z Pro-Centra za všechno na Prasu, přítelkyni že jsem mohl být 3měsíce mimo, kiteboarding.cz a HARAKIRI kite-kurzy.cz za vybavení na kterém můžu jezdit, Kamovi za perfektní typ kde mít naše kite kurzy a jeho domluvu s místním školami.
See you next year on the Prasonisi

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Magazín

Bazar