DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Nový člen HRKRriders

6
 

Ahoj Katy.

Ahoj

Tak asi prvně se zeptám kolik Ti je let a odkud pocházíš?

Ahoj tak ptát se holky hned ze začátku na věk není zrovna moc fér, ale tak není to zatím nic tajnýho. Je mi 24 a pocházím z Moravy z malého, ale pěkného městečka Lipníka nad Bečvou.

Co Tě ke kitingu přivedlo?

Určitě to byl prašan. Tím ten celý nápad začal a postupně těch důvodů přibývalo. Vím jen, že jsem o kite věděla už mnohem dřív, než jsem to doopravdy zkusila. Dnes lituji toho, že jsem nezačala dřív.

Jak dlouho se kiteboardingu a snowkitingu věnuješ?

Je to poměrně nedávno. Když budu brát, kdy jsem kite držela poprvé v ruce, tak to bylo v listopadu v roce 2009, ale to spíš držel on mě :D a tento začátek nikdy nezapomenu. Moc jsme toho o kite sportu nevěděli, i když tenkrát jsme si mysleli něco jiného... Hih musím se teď zpětně smát, jenže můžem být všichni, co tam byli rádi, že se tenkrát nikomu nic nestalo. Byl strašnej bušák a divím se, že to nikoho neodradilo a všichni kiting provozují. Po této zkušenosti všem doporučuji kite kurz, je to nejsnažší vstup do světa kiteboardingu, snowkitingu i landkitingu. Hned se získají zkušenosti, které já sbírala dlouhou dobu. Oficiálně jsem začala jezdit rok na to a odstartovali to závody na sněhu.

Jaké máš zkušenosti s kitingem?

Po mojim začátku s kitingem a touze být v trapézu co nejčastěji, mi bylo nabídnuto dělat instruktora. Když nefoukalo tak jsem se věnovala své práci (grafický design) a když se dalo jezdit tak to bylo jasné...KITEBOARDING...minulé léto jsem se tak dostala na celou sezónu na řeckej Kos, potom jen vyměnit letní bikiny za sněhule a rovnou za snowkitingem na Boží Dar a tam jsem byla až do poloviny dubna. Potom byl plán, že odletím do Californie, ale bohužel se mi stal úraz... a následovala nemocnice, operace, šrouby a želízka, sádra se mnou byla dva měsíce, další operace a bolestivé rehabilitace každej den, posléze co druhý den. Kite na mě jen smutně koukal, ale naštěstí teď už začínáme zpět jezdit i když želízka jezdí ještě se mnou.

Byla jsi teamriderkou Best co tě přivedlo do KITEBOARDING.CZ?

Říká se že život je změna a změnilo se toho dost i v mojim osobním životě. Já neměla moc důvodů proč měnit i toto, jen rideři z Bestu jsou většinou pryč a víc a víc jsem jezdila s HRKRriders. Hlavně s Tahošem na Božáku jsme se potkávali i u kite kurzu. Hodně jezdím i landkiting a tam jsem se zase potkávala s Tomexem, Kaserem a Greenem.

Jakou značku vybaveni si se rozhodla jezdit a proč?

Tak určitě jsem chtěla pokračovat s nafukovačkou. NOBILE, protože jejich kiteboardy jsou luxusní záležitost a ráda se pod touto značkou “pověsím” i za trapéz :-) obrazně řečeno. Takže mě budete vídávat s pestrýma barvama na nových kitech NOBILE T-5 KOINOBORI.

Myslíš že toto vybavení pomůže zrychlit tvůj progress?

Myslím že to nebude jen Nobile vybavením, ale i celým HRKR týmem.

Na jakých spotech tě kiteři/ky můžou potkat?

Určitě tam kde bude foukat :-P ale to je asi jasný. Víš, ono se to pořád mění a hlavně podle podmínek. Ráda zkouším něco nového, zrovna tak se ráda vracím na prověřené spoty. Takže v zimě to teď bude Boží Dar, Dobešov a potom podle toho, kde zrovna budu, protože jezdit se dá kdekoliv. Takže se nevylučuje i to, že mě zrovna neuvidí za svým barákem.

Na kterým nejzajímavějším spotě si jezdila?

To je pro mě těžká otázka, když jezdím, tak se mi líbí všude. Hlavně že jsou ostatní rideři a foťák :-)

Máš nějaké cíle kam se podívat?

Brazílie, Mauritius, Fuerteventura...toho by se dalo vyjmenovat desítky.

Čeho bys chtěla dosáhnout??

Vyhrát všecko co se dá :-DD Měl bys snad jiné? To by chtěl přece každý :-)

Co za sporty ještě provozuješ? Nebo co tě baví krom kite?

Enduro, čtyřkola, snowboarding, basketbal...sport mě doprovázel vždycky a vždycky jsem ve všem chtěla být nejlepší :-)

Počkej ENDURO?? To mi k tobě moc nesedí :-D
Uff to musíme odlehčit… Oblíbená značka spodního prádla a parfému?

Tak takovou otázku jsem nečekala:-D Tohle!!!!...je opravdu doména mužů a toto jim ráda přenechávám a ti většinou nevybírají podle značky, ale aby to vypadalo sexy…ale oblíbená značka, od které když dostanu tak neodmítnu cokoliv, je Calvin Klein, ale záleží kdo obdarovává :-)

Jaké formy kitingu tě baví?

Landkiting, snowkiting i kiteboarding, baví mě snowskate s kitem a další podobné srandy...

Můžeš nám říct co bys tak doporučila začátečníkům? Mají do kitingu jít a proč?

Tohle není sport jen pro kluky. Holky nebojte se nechat si rozevlát vlasy větrem...kiting není omezenej ani ročním obdobím a to třeba u mě hrálo velkou roli. Pro mě osobně je kite sport velkou výzvou a nikdo a nic mi to nevymluví. Jediné co bych po vlastní zkušenosti doporučila. Projít si kite kurzem, ono je to sranda dokud se nic nestane, ale když si člověk hraje se živlem jako je vítr, je dobré znát pravidla od zkušenějších. Potom to teprve sranda je. Já na začátku nevěděla ani jak kite zabalit, aby se do těch všech provázků nezamotala.

Tak doufám, že teď nebudeš na poště zavalená balíkama se spodním prádlem Calvin Klein. :-D

Hele ať klidně posílaj že? :-D

Díky za rozhovor a snad už brzo na sněhu...

Jak na sněhu? Landkiting jede na plný kule... Čuuus

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

lafmar@seznam.cz

Big respekta pro tebe Káťo, jedna z mála, která je na každý akci i když nefouká !!! Jediná, která krutě kontruje na MTBs chlapům. A to se cení, de to vod srdce a to je potřeba. Zranění máš za sebou, jako mnozí, tak teď už jenom megahů progres . . . !!

Ať to lítá !!!

kite-kurzy@email.cz

 Katko, vítám tě v teamu. Bych měl asi napsat něco jako ať se ti na novém vybavení Nobile daří ještě lépe , ať se ti dík podpoře teamu plní  snáze tvoje kitové sny, ať děláš sponzorům jen a jen radost a oni zas tobě.  No a taky doufám že s sebou strhneš další a další.  A  takovejch nadšenejch holek jako ty, se najde víc aby jste nemuseli závodit v kategoriích s chlapama a konečne se začali vypisovat i v čr kategorie samostaně pro víc než 2 - 3 ženy.  
 
  

Magazín

Bazar