DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Nový kite Flysurfer Peak5

516
 

Po delší době tu máme zase novinku od Flysurferu. Tentokrát přišla řada na inovaci modelu Peak. Jde už o 5. generaci tohoto single skin draka. S každou novou generací přišlo výrazné vylepšení, tak uvidíme, zda bude tento trend pokračovat i nadále.
 

kite Flysurfer Peak5
 

Flysurfer Peak5

Kite Flysurfer Peak5 dle výrobce slibuje rychlejší reakce na povely, živější zatáčení, a lepší chování v silném i slabém větru se současným zachováním extrémního depoweru. Tyto vlastnosti ocení každý aambiciózní freerider, milovník expedicí i úplný začátečník. Výborná schopnost driftovat je pak ideální při sjezdech z kopce nebo při jízdě na hydrofoilu, či ve vlnách. Na kitu bylo provedeno několik změn a vylepšení díky kterým jsou dosaženy ještě lepší letové vlastnosti než kdy dřív.

kite Flysurfer Peak5 - colours

 

- Výborné ovládání
- Působivá stabilita
- Efektivní depower
- Silný tah
- Nejvyšší bezpečnost
- Nejnižší hmotnost a velikost balení
- Velká odolnost proti přebrzdění
- Snadný start a přistání
 

Vrchlík draka je ušitý z kombinace dvou materiálů. Přední hrana se skládá z 44g/m² tkaniny DLX+, která lépe chrání před oděrem a předměty s ostrými hranami. Zbytek vrchlíku je z nového XT-light (ultra lehký materiál) na zbytku vrchlíku. Vysoká odolnost proti stárnutí a roztržení, tři ripstop vlákna a enormní tuhost při pouhých 33 g/m² dělají z TX-Light dokonalou tkaninu. Každý materiál optimalizuje určitou oblast draka. Každá tkanina je optimalizována pro své použití, od povrchů odolných vůči UV záření a nepropustných potahů až po absorpční vlastnosti pro zlepšení proudění vzduchu za mokra.

Žebra vrchlíku jsou nově perforovaná pro další snížení hmotnosti. Nový model je přibližně o 100g lehčí, což se projeví hlavně výkonem ve slabém větru, zvýšenou stabilitou a lepší schopností driftovat.
 

kite Flysurfer Peak5 - konstrukce


Zachován je osvědčený B-safe systém vyvlátí draka (do harmoniky) na 5. šňůru, který ocení zejména snowkiteři pro samostatné, velmi snadné a bezpečné přistávání draka a to i v náročném terénu. Dá se ovšem bez problémů použít i na klasickém 4-šňůrovém baru s vyvlátím na jednu přední šňůru.
 

kite Flysurfer Peak5 - snowkite freeride

 

Další zděděnou vychytávkou z předchozího modelu jsou hybridní uši, které jsou tvořeny ze 2 uzavřených komor. Zabraňují flatrování uší a zvyšují celkovou stabilitu draka. Méně flatrování znamená také menší namáhání odtokové hrany a delší životnost draka.

 

kite FLYSURFER PEAK5 - wing tip


Flysurfer Peak5 nově cílí více i na využití s hydrofoilem a to zejména díky schopnosti letět ve větru, kdy žádný jiný drak neletí. Limitujícím faktorem hydrofoilu ve slabém větru je právě letuschopnost draka. U tohoto draka proto očekávám, že se na foilu bude dát jezdit už od nějakých 2 - 2,5 m/s
 

kite Flysurfer Peak5 - hydrofoiling

 

Vyvýzání draka je řešeno takzvaným mixerem, který za pomoci kladek mění úhel náběhu ale také profik přídla. Díky tomu je dosaženo maximálního depoweru a také mežnosti upravit letové vlastnosti dle podmínek a preferencí uživatele na větší stabilitu a bezpečnost nebo na preferenci většího výkonu a agresivity za enu snížení stability. Díky tomuto systému lze také kompenzovat změnu délky vyvazovacích šňůr v průběhu stárnutí a udržet tak dobré letové vlastnosti svého draka po celou dobu jeho životnosti.

 

kite Flysurfer Peak5 - mixer


Udávaný větrný rozsah je opravdu velký a je v něm také rozlišena schopnost draka lětět (světle modrá) a optimální rozsah pro jízdu (tmavě modrá).

kite Flysurfer Peak5 - wind range

 

 

Součstí balení nového Peaku5 je:

kite PEAK5
PEAK Bag
Set B-Safe horních šňůr
Repair Kit
Sandbag
Kite Safety Guide

 

kite Flysurfer Peak5 - pakage

 

Ráhno Flysurfer Connect2

Inovacemi prošlo také ráhno nyní označené jako Connect2. Ráhno se dočkalo přepracovaného, odolnějšího chickenloopu, nových měkčích plováků, lepšího barevného rozlišní šňůr, nové připnutí leashe na bezpečnostní šňuru, možnost 14 a 21m šňůr a možnost navázat brzdouvou šňůru. Na šňurách jsou nově také krátké pigtaily.  Nové ráhno je s předchozím modelem plně kompatibilní, takže je lze zaměňovat.
 

  • Celková hmotnost 0,84 kg (včetně šňůr a chicken loopu)
  • Připraveno pro Frontline Safety (FLS) a B-Safe System (Raff-safety)
  • 21 m šňůry rozdělené na 14 a 7 m části
  • Chod depoweru 45 cm a chod trimmu 20 cm
  • Kompaktní SIMPLE Quick Release spňující AFNOR normu
  • Barevné oddělení levé / pravé a přední / zadní
  • Uzlíkový žebřík pro prodloužení řídících šňůr
  • Odnímatelné plováky
  • Bezpečnostní koncová šňůra s otočnou kuličkou s nízkým opotřebením
  • Integrovatelný snowkite breakline
 

ráhno FLYSURFER Connect2 Control Bar - snowkiting

 

Chicken loop

Proti staršímu chicken loopu v lesklé bužírce a hadrovému chicken fingeru je ten nový výrazně propraceovanější. Jeho jednotlivé části mají různou tloušťku pro dosažení ohybů na správných místech, díky tomu lépe drží tvar i v průběhu své životnosti. Chicken finger je otočný a také má tvarem určené ohybové zóny. Díky tomu je manipulace s ním jednodušší zejména v tlustých rukavicích.

Uchycní leash je nyní řešeno přes kovové dvojité očko, kterým prochází bezpečnostní šňůra zakončená kuličkou. šňůra se díky tomu může v očku protáčet a samovolně se rozmotávat při dlouhém loopování do kopce. Sńižuje se tak kroucení a zkracování bezpečnostní šňůry.

 

ráhno FLYSURFER Connect2 Control Bar - chickenloop

Plováky

Nové plováky jsou vyrobeny z měkčího a lehčího materiálu. To zvyšuje bezpečnost a na vodě schopnost baru plavat.

 

Šňůry

Novinkou je barevné odlišení bezpečností šňůry (modrá), která je díky tomu na sněhu snadno viditelná a manipuce se šňůrami je díky tomu jednodušší. Bezpečnostní šňůra je nově odolnější díky ochranému opletu, který snižuje opotřebení v místech, kde šňůra prochází ráhnem. V setu je dodávána navíc jedna náhradní pro možnost snadné výměny v budoucnu.

Šňury se nove skládají ze 2 dílů 14 a 7m, které se dají navázat stejně snadno jako na Force nebo Infinity baru. Díky tomu si na základě podmínek každý může rychle a snadno zvolit délku šňůr 14 nebo 21m. To může být výhodné v náročném terénu, v silném větru, pro kite školy nebo při jízdě s hydrofoilem. I při volbě 14m délky šňůr zůstává zachován a funkce B-safe bezpečnostního systému.

 

ráhno FLYSURFER Connect2 Control Bar - B-safe

 

Pigtaily na konci šňůr chrání šňůru před poškozením při častém navazování a odvazování v agresivním prostředí, jako je slaná voda a písek. Pigtaily se v případě poškození dají snadno vyměnit a nahradit novými.

ráhno FLYSURFER Connect2 Control Bar - pigtails

Na řídících šňnůrách je kousek nad barem připraveno uchycení pro spojovací brzdovou šňůru, na kterou jsou někteří kiteři zvyklí. Stačí ji navázat a přizpůsobit tak bar svým preferencím.

Dodatečné i náhradní šňury od teď Flysurfer dodává namotané na kartonovém organizéru pro snížení množství plastů na jedno použití a šetří tak životní prostředí a neobnovitelné přírodní zdroje. 

 

ráhno FLYSURFER Connect2 Control Bar - package

 

Docela se na nový model těším a rád ho vyzkouším v hraničních podmínkách, kdy se kvalita letových vlastností projeví nejvíc. Ty se pak můžeš těšit na recenzi a možnost si draka Flysurfer Peak5 taky vyzkoušet v Harakiri centrech nebo u našich team riderů.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Termika v kitingu proč, jak a kde

Mezi kitery je často slyšet, že termika tohle a termika tamto. Uděláme si v tom jasno, protože není termika jako termika...

1

Jak funguje hydrofoil

Na hydrofoilu dnes už jezdí kde kdo ať už na s kitem nebo wingem, ale jak ta věc vlastně funguje?

0

Bazar