DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Proč nosit lycru?

171
 

Spousta kiterů si myslí, že lycra je jen módní doplněk, aby kiter nevypadal jako potapěč. Pravda je ale trochu jinde. Nové neopreny v posledních letec září barvami, různými grafikami a vypadají opravdu hezky. Tak proč ještě stále nosit lycru?

Lycry Nobile na kiterech

Lycra plní hned několik funkcí. Jednou z nich je ochrana proti UV záření jak pro kůži proti spálení, tak i pro neopren. Neoprenu totiž nedělá moc dobře, když na něj pere ostré sluneční UV záření, které degraduje neoprenovou gumu a ta potom výrazně rychleji stárne a steří.

Proc-nosit-lycru-Nobile-2.jpg

Další funkcí lycry je moznost mírně měnit tepelný komfort kitera. Pokud jezdíš na holé tělo a stejně je ti horko, vem si lycru, která když se namočí, tak na těle příjemně chladí, protože je vyrobena z rychle schnoucí tkaniny, ze které se voda dobře odpařuje a tím se snižuje teplota. Naopak ne příliš vhodná je lycra v chladném počasí na pogumovaném (polosuchém) neoprenu, který má z povrchu odpuzovat vodu, aby při odpařování neochlazovala povrch neoprenu, což se přesně u lycry děje.

Proc-nosit-lycru-Nobile-freestyle.jpg

Nezanedbatelná je také mechanická ochrana ať už těla nebo i neoprenu proti odření či proříznutí třeba o korály, kameny nebo písek.

Sám lycru nosím od doby, co mě steřel neopren na ramenách od slunka. Věřím, že ten další vydrží déle a nebudu muset po 3 sezónách pořizovat nový.

Máš nějakou zajímavou zkušenost s lycrou, nebo znáš ještě jinou funkci, kterou plní? Poděl se s ostatními v komentářích.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Bazar