DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Prolimit winter session - SUP, kite, wing, windsurf video

105
 

"Není špatné počasí, jen špatné oblečení" I tak by se dalo vystihnout nové video prezentující zimní řadu neoprenů Prolimit.

Bandička skalních vyznavačů vodních sportů se rozhodla, že pojezdí zamrzlé švýcarské jezero Silvaplana. Stačilo vychytat pár dní teplot nad nulou a pojezdit na pár flecích, kde led roztál.

 

 

Cílem bylo ukázat, že se správným oblečením se vodní sporty dají dělat i v hraničních teplotách. Prolimit tak prezentuje svoji zimní řadu neoprenů Vapor, Mercury a Oxygen, které všechny spojuje technologie Thermal Rebound.

 

Prolimit Mercury wetsuit winter session - windsurf

 

Technologie Thermal Rebound má základy v letech 1970, kdy NASA začala používat tenké lesklé fólie pro tepelnou ochranu ve svém vesmírném programu. Principem je odraz vyzařovaného tepla od tenké lesklé fólie. Podobnou odrazivou vrstvu využívají také zimní neoprény Prolimit.

 

Prolimit Oxygen wetsuit winter session - surf

 

Zimní neoprény Prolimit mají 4 vrstvou konstrukci:

 - Vnější vrstva zajišťuje mechanickou a UV odolnost obleku.
- Super pružný neoprén umožňuje maximální volnost pohybu a tvoří hlavní izolační vrstvu.
- Thermal Rebound vrstva odráží teplo zpět k tělu
- Rychlo schnoucí thermal fleece odvádí vodu od těla a tvoří vzduchovou izolační vrstvu.

 

Prolimit Vapor wetsuit winter session - windsurf

 

Na ledovou vodu neoprén sám o sobě nestačí a je nutné ho doplnit i vhodnými rukavicemi, kuklou a botami. Další rady jak se na kite, wing, SUP a windsurf v zimě obléknout najdeš tady v článku.

Co ty? Taky jezdíš za každé teploty, i když se na vodě válí kusy ledu? Nebo radši vyrazíš třeba do Egypta za teplem?

Já si klidně dám oboje, Čau Leguán

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Zimní neoprén

Ahoj,ahoj. No, já si v těch naších podmínkách podzimní a zimní pojezdy docela hodně oblíbil. Na vodě už žádné lodičky a na břehu téměř žádný tichý blázen :-). Člověk má vodu jen pro sebe. A do čeho se soukám, aby mi nebyla příšerná zima a návštěvu u vody další dny neproležel? Před léty jsem měl jako zimní neoprén 5/3 a ještě jsem to jistil sucháčem. Nebudu lhát, 5/3 není u mě zimní neoprén (asi starší kosti) a v sucháči to taky nebylo ono. Budou to dva roky, co jsem si pořídil Predátora steamer free 6/4 od Prolomitu. Byl to " Game changer" kup. Neskutečná petelice a kombinace s topem CX3 od Gulu, byl mix, který mě vrátil zpět do studených vod. Harta v lednu 3° nebo kiting v Norských vodách se zatím obešlo bez jediného paralenu:-). Teď se koukám na novou řadu od Prolomitu a technologie Thermal rebound v zimní kolekci bude nejspíš dalším krokem ke konfortu starších kostí:-). Model Mercury steamer Hooded 6/4 by byla moje volba. Nebo ještě Vapor steamer free-x 6/4. Po těch zkušenostech s Prolomitem, bych neváhal ani minutu. Ahoj všem:-) Oťas

Shop

Magazín

Bazar