DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

První pocity z kitu Flysurfer VMG2 na HF

169
 

Jediný kite s dvouřadým vývazem, pro zpevnění konstrukce má v sobě vložené sklolaminátové pruty. Jinak je Flysurfer VMG2 "normální" závodní kite.

Flysurfer VMG2 je vrcholem vývoje firmy Flysurfer. Tento drak byl vytvořen za jediným účelem a to je vyhrávat světové závody. Schválen na závody Formula kite a taktéž na Olympijské hry v Paříži 2024. Bohužel nemohu VMG2 srovnat s konkurencí, ale aspoň tu popíšu, co mě zaujalo, překvapilo a celkový pocit z jízdy na hydrofoilu.

 

Kite Flysurfer VMG2 v plné kráse


Start není nijak obtížný, troufám si říct, že se startuje podobně jako Flysurfer SONIC3. Nekope po větru a během chvilky je nafouknutý. Určitě příjemnější, než start s VMG1. Flysurfer VMG2 je na 12té hodině stabilní přesto, že sedí hooodně v kraji okna, z čehož jsem měl trochu divný pocit, ale na závody to je žádoucí vlastnost. Oproti sourozencům Flysurfer SONIC3 a SOUL2 je stabilita trochu menší, za to může především, velká štíhlost a sezení více v kraji, což ale při závodech oceníte při upwindu, takže to je správně. Boddydrag úplně bez problému, hodím ho na kraj, kde drží, dokud nedám jiný povel, ve slabém větru dost rádo klape spodní ucho, ale při troše opatrnosti si toho člověk ani nevšimne.
 

kite Flysurfer VMG2 vs SONIC3 upwind Kite Flysurfer VMG2 - zavodní postoj

 

Rozjezdu jsem se poněkud bál, protože vím, jak je těžké se rozjet s VMG1, to se ale v novější verzi neděje. Z 12té hodiny jsem ani nemusel posílat draka nijak hluboko do powerzóny. Stačilo, aby se kite rozletěl, nabral rychlost a vlastně hned na to jsem už jel v levitaci. Jízda proti větru byla lahoda hezky rychlá, což se dalo vesměs čekat. Přišel čas na tack, který byl úplně zadarmo. Prakticky jsem nemusel dělat nic extra, jen se musím přizpůsobit rychlosti samotné otočky ale jinak, by se dalo říct, že si drak udělá přesně to, co chce nebo si o to aspoň řekne. V samotné otočce jsem nastoupal mnohem víc jak s VMG1, hlavně díky tomu, že VMG2 při tacku neztrácí výkon a přizvedává, jako bych byl ve skoku a já si můžu dovolit jet déle proti větru. Cit na baru při otočce je až neuvěřitelný, přesně vím, co drak zrovna potřebuje a co chce, abych udělal.


Kite Flysurfer VMG2 - závodní downwind


Při jízdě po větru a následném gybu je to to samé. A díky tomu jsou gyby rychlejší a sklesám mnohem větší výšku a celá otočka je pak i rychlejší. Pokud se někdo rozhodne jezdit Flysurfer VMG2, tak jedině s race barem, protože pokud nemáte dlouhou depower šňůru, tak si prostě session v silnějším, ale i slabším větru neužijete tolik. O přistání není nutno se nijak bavit, prostě bez jediného problému.

Jen dodávám, že nevím, jak dobře se restartuje z vody a doufám, že to ani nikdy vědět nebudu, přeci jen je to kite na závody a ne na koupačku. :D

Z Rozkoše Piškot

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

kiteboard viazanie Flysurfer SQUAD - recenzia

Čo nedokázala žena, ani súcitné pohľady kiterov, dokázal obuvník, na ktorého som sa roky spoliehal. Pochopil som, je čas na nové kiteboard viazko...piči!

0

Bazar