Stále expedujeme ZDARMA objednávky od 500 Kč.

Prodejna uzavřena do 3.11.2020 :-(

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. 
Vyber si dárek ve svém košíku !

Realita kitingu v Severním Moři

183
 

Kiting je někdy docela boj s živly a platí to i v případě rozbouřených moří. Mrkneme se na jeden video rozbor toho, čemu musí kiter na rozvlněném moři čelit. Jde o kiting na Severním Moři po bouři Francis.

Je potřeba si uvědomit, že moře není jen teplo, slunce a písek, ale často i zima, déšť a vítr. První výzvou je překonání příboje hned pár metrů od pláže, který kiterům často podrazí nohy a ztracené prkno hodí zpět na pláž. Další překážkou jsou nečekaně velké vlny, které mohou kitera překvapit, když si třeba zrovna hraje s kamerou. 3m vlna se snadno postará o pád a když spadne i drak, je zaděláno na další problémy. Je nutné draka po pádu co nejrychleji zvednout z vody, aby se do něj nezlomila vlna, prtože by ho mohla zničit nebo přinejmenším zamotat. Po restartu draka je nutné ve vlnách najít prkno, které pokud je od kitera dál než vzdálenost mezi jednotlivýmí vlnami, bude pro kitera prakticky ztraceno z dohledu.

Tohle je jen pár nejběžnějších komplikací při kitingu na rozbouřeném moři. Teď se na to můžeme mrknout na videu...

 

 

Na závěr ještě několik rad.

  • Nenechej vlnu, aby zachytila šňůru, odpor šňůry ve vodě by řidil draka dolů na vodu.
  • Když jde vlna ze zadu, snaž se vyhranit prknem proti ní a projet ji na kolmo.
  • Ke břehu přes příboj je jistější najíždět bodydragem.

Kdo už si zažil kiting ve velkých vlnách a co pro tebe bylo nejnáročnější? Poděl se v komentářích a třeba to pomůže méně zkušeným.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Turn of Mind - splitboarding v Patagonii

Kdo už někdy byl ve větších horách po svých, tak to zná. V údolí zvláštní napětí, kdy za sebou pomalu necháváš starosti všedního života....

0

Škola wing surfingu - 1. Základy na břehu

Začneme u wingu a povíme si jak ho foukat, jak uchopit, jak s ním manipulovat, abychom chytili a cítili vítr v rukou předtím, než vůbec vyrazíme na vodu.

1

Bazar