SLEVA 8+2% na vše vč. zlevněného pro nákup nad 2000 Kč.
KÓD: VANOCE22

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Report - Pálavský kitefest a Český pohár v kiteboardingu 2014 no.2

10
 

Předpověď neslibovala až tak pěkné počasí, jaké ve skutečnosti bylo. Vítr se v průběhu víkendu pozvolna rozfoukával a všichni si přišli na své. Kdo se zalekl, že bude pršet a vítr nic moc, zaváhal a zahodil šanci si otestovat vybavení, které český trh nabízí pro nadcházející rok. Značek a vystavovatelů se na jednom místě sešlo opravdu hodně a bylo možné si všechno nejen osahat, ale i vyzkoušet. Testeři na spotu pobíhali od stánku k stánku a testovali, co jim do cesty přišlo od značek jako je například: Airush, Best, Blade, Crazyfly, Core, Flysurfer, Future Kiteboarding, Gul, Ozone, Mystic, Naish, Nobile, Peter Lynn, RRD...

 

Na začátek LW atmosféra

Celá sobota se nesla v duchu slabšího větru, sluníčka a pohodové hudby i nálady. Na začátek se kluci pobavili winchem, kterým se tahali po netknuté vodní hladině.

Zanedlouho se skrz lano drali první kiteři a bylo zajímavé sledovat hranice velkého prádla. Navzájem se každý hecoval a předháněl, komu to pojede dřív. V boji o prvenství si to rozdával SPEED 4 Lotus s Ozone CHRONEM. Ve vzduchu se komorové kity drželi jak zázrakem.
Flysurfer SPEED 4 Lotus ve větších velikostech šel na dračku a Flysurfer PEAK 9 a 6m2 byl nejžádanější, co jste si na břehu chtěli u nás vyzkoušet jen tak do ruky. Osobně jsem si ho šla taky poprvé vyzkoušet. Překvapilo mě, jak tento kite s totálně novou koncepcí - SINGLE SKIN se chytil i v tom nejmenším větru a příjemně na břehu táhl, když se vítr do něj opřel. V horách jako vlastní vlek nahoru jsem si ho hned dokázala reálně představit.
Postupně se začala beach zaplňovat lidmi. Zkoušeli se trapézy, neopreny i boardy. Padlo spousta dotazů na jednotlivé kite modely do značek Flysurfer, Naish, Nobile, Peter Lynn. Velkým tahákem oka byl splitboard, protože rozpůleného prkna na dvě části si všiml i úplný nováček v kiteboardingu.

Po velkých debatách, radách i spekulací se přešlo od slov k činům a fronta čekatelů na FS jednadvacítky rostla. Rostla i řada obdivovatelů kolem nejmladšího ridera v teamu KITEBOARDING.CZ Kika, který celý den neslezl ze svého mountainboardu Toxi a z nohou si ho sundával jen ve vzduchu:).

 

Večerní popíjení drinků přímo na pláži

Slunce zapadlo, vítr se uklidnil, vybavení se uklidilo a začala poměrně poklidná párty. Pod hlavním stanem, se popíjelo, jedlo a vyprávěl se jeden vtip za druhým. Po celém dnu jsme si konečně mohli všichni sednou a pobavit se o všem, co se přes den nestihlo. Nálada se zlepšovala a smích sílil s pokročilou hodinou i počtem drinků. Příjemná atmosféra se držela pod každým stanem i pod širým nebem. Postupně kemp utichl. Někdo šel spát dobrovolně, někteří padli společensky unaveni. 

 

Nedělní vítr vznesl do vzduchu desítky kiterů

Neděle měla rychlejší nástup a vítr se dal využít od rána až do večera. Začátek i závěr dne vyhovoval velkým kitům, ale přes den bylo na vodě živo. U nás ve stánku jste zkoušeli nový nafukovací kite FS Cronix i lety prověřenou legendu Naish Torch a Park. Kiteboardy od firmy Nobile se na břehu ani neohřály.

 

Druhý závod Českého poháru

Během dne a v rámci Pálavského KiteFestu se odjel i druhý závod Českého poháru v kiteboardingu. Za zesilujícího větru byl nejprve vyhlášen slalom. V 11 hod. se na první rozjezd seřadili všichni soutěžící všech kategorií a byl jim odstartován závod. Vítr v rozjížďkách se měnil, ale převážně foukalo na vodě až dost. Na břehu to díky horšího směru větru byl boj, aby se odstartovalo. Nicméně to nikoho neodradilo a za pomoci ostatních se na vodu dostal každý - byla to tak trochu kolektivní práce :). Po race závodech dostali šanci i freestyle jezdci. Za velké podpory diváků, kteří byli rozprostřeni po celém břehu, hecovali jezdce k lepším výsledkům. Všichni se utkali v jedné dlouhé exhibici a ukázali, jak vysoké old-school, tak opravdu náročné wake triky. Nechyběli drsné pády i zábavné skočky pro diváky.

 

 
Bylo na co koukat a potlesk patřil všem, ale vítěz byl jen jeden

slalom - raceboard

1. Milo Chalupník
2. Michal Diviš

 

slalom - twintip

1. Marek Zach
2. Míra Hořejší - HRKR
3. Jiří Kornfeld

 

slalom - twintip - ženy

1. Bibiana Magaji
2. Kateřina Lanč - HRKR

 

freestyle - best trick - muži

1. Míra Hořejší - HRKR
2. Marek Zach
3. Lukáš Ruml - HRKR
4. Filip Balada - HRKR

 

freestyle - best trick - ženy

1. Bibiana Magaji

 

 

Gratulujeme!

 

Díky patří všem, kdo u této akce nechyběli: organizátoři, prodejci, sponzoři i jezdci. Speciální díky patří záchranářům, kteří nejednomu kiterovi usnadnili plácání se ve vodě bez větru i znovu nalezení ztraceného prkna. Kdo objednával počasí, má pochvalu :)

 
My jsme si to užili. Díky a čau u další kite akce!!!

 

 Foto: Katy-HRKR, Tomex-HRKR

Autor: KITEBOARDING.CZ je na Google+

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

freedive@seznam.cz

Zdravím, jenom se chci zeptat, na fotkách nevidím značky jako např. North, Slingshot, Best atd. Má to nějaký důvod? Nebyli pozváni? Podle mého subjektivního názoru, pokud se jedná o kitefest, očekával bych asi většinu značek, které mají u nás zastoupení...

Shop

trapéz 2014 NAISH ALANA

trapéz 2014 NAISH ALANA

Kite trapéz NAISH ALANA je dámský trapéz navržen speciálně pro dívky.

0 z 5 akce
2 999 Kč
od 2 249 Kč zítra u tebe

Magazín

Bazar