Stále expedujeme ZDARMA objednávky od 500 Kč.
Prodejna otevřena pouze pro osobní odběr objednávek z eshopu.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. 
Vyber si dárek ve svém košíku !

Report - závody LAKEVENTURE ME FOIL + R4R TRAUNSEE

145
 

Na rakouském jezeře Traunsee se od 15. - 20.9.2020 konal asi nejvýznamnější kite pretěk, který kdy ve střední Evropě byl - Mistrovství Evropy ve třídě Formula Kite a to poprvé v olympijském formátu.


Olympijský kiteboarding

Jede se okruhový závod formou štafety smíšených dvojic – holka a chlap stejné národnosti. První startují chlapi klasickým hromadným startem. Absolvují jedno kolo a ve chvílí kdy protnou cílovou čáru může odstartovat jejich týmová kolegyně. Ta jede taktéž jedno kolo a pořadí holek v cílí logicky určuje výsledek týmu v dané rozjížďce.

Musím říci, že na živo je to opravdu hukot! Sportovní výkony jednotlivých jezdců a jezdkyň jsou na hraně chápání. Vypadnout z levitace či dokonce spadnout skoro nepřipadá v úvahu. Zkrátka profesionální sport se vším všudy! Jak asi tušíte tento sport s klasickým kiteboardingem, jak ho známe my rekreanti, nemá nic moc společného. Každopádně je to úžasné a atraktivní a myslím že na olympiádě kiteboarding rozhodně nezapadne! 

Výsledky - formula kite

  1. Connor Bainbridge, Ellie Aldridge (GBR)
  2. Florian Gruber, Leonie Meyer (GER) (Flysurfer)
  3. Guy Bridge, Katie Dabson (GER)

formula-kite-traunsee-vysledky

Více info nejen o těchto závodech najdete na oficiálním webu této dysciplíny: www.formulakite.org
 

R4R freestyle tour 

Kromě profesionálních hydrofoilistu z celého světa si na Traunsee dali dostaveníčko i nejlepší rakouští borci v disciplíně kite freestyle. Již několik let se snažím rakouskou freestyle tour jezdit, jsou to totiž jednoznačně nejkvalitnější freestyle závody v širokém okolí. Na Traunsee jsem samozřejmě nemohl chybět a doplnil jsem tak startovní pole 10 rakouských borců a 11 kousek. Nechybělo nám zde ani něžné pohlaví zastoupené čtyřmi rakouskými riderkami.

Sobotní předpověď byla poměrně dobrá nicméně vítr neměl dostatečnou sílu na odjetí regulérních heatů. Tento přístup se mi na rakouské R4R tour hrozně libí, snaží se především o kvalitu a regulérnost, než odjet závody za každou cenu. Organizují to totiž rideři hlavně pro sebe bez výrazných sponzorů a marketingu a mohou si tak tento přístup dovolit.

Na twintip tedy sobota nebyla, nicméně i tak jsme si užili super pojezd a zábavu na foilech.


 

Neděle vyšla na jedničku! Silná termika, umožnila rozjet pořádnou freestyle show na flatu v ústí řeky Traun. Bylo se na co koukat, level triků byl díky ideálním podmínkám opravdu vysoko. Mě se povedl asi životní výkon, všech deset skoků s airpassem a bez jediného pádu! To znamenalo mezi rakouskou elitou výborné třetí místo! První flek bral nepřekvapivě lokál a závodník ze Světové Tour Stefan Spiessberger.
 

Výsledky - freestyle

kite-freestyle-holky-vysledky

freestyle ženy:
  1. Merle Moenster
  2. Mara Wagner
  3. Eliška Parma 
kite-freestyle-muzi-vysledky

freestyle muži:
  1. Stefan Spiessberger
  2. Heinar Brandstötter
  3. Míra Hořejší 


Sestřih mých bodovaných triků:


 

A pokud vás wakestyle opravdu zajímá, zde jsou výkony nejlepších 6ti jezdců:


 

Byly to super závody a hlavně motivace k dalším tvrdým tréninkům. Už teď se těším na další zastávku rakouské R4R Tour! A snad se nám s klukama povede uspořádat podobný formát freestyle závodů u nás v ČR – makáme na tom!

Čus, Míra

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Prečo si nenaväzovať lajny kitu po francúzsky

Naväzovanie je úzko späté so spôsobom ako kite odštartujete a akým spôsobom sa dostávate do pozície na štart. Je niekoľko spôsobov ako naviazať kite.

0

Landkiting po práci

Zatím nám individuální sport ještě nezakázali, tak co si po práci skočit na landkite jako Lewis Wilby.

1

Bazar