Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč
a
dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Rescue s novým Flysurferem Sonic

227
 

Na internetu je plno videí a recenzí o novém Flysurferu Sonic, ale zatím jsem ještě neviděl rescue s tímto kitem, tak jsem to zkusil...

Myslím si, že zkušeností ohledně rescue není nikdy dost a doporučuju si ho na začátku sezóny připomenout, aspoň si projít na břehu s ostatními kitery krok po kroku (nezabere to víc, než 15 minut).

Postup samotného rescue je stejný jako u ostatních komorových kitů: 1) Odstřel draka i pokud úplně spadl vítr (to jsem ve videu ošidil), aby později nemohl začít táhnout a začni namotávat lajny na bar. 2) Jestli ti drak udělal nějakou podprsenku, tak ho nejprve rozmotej, aby ležel rovně na vodě. 3) Bar přehoď přes kite, aby ses nezamotal do vývazů. 4) Otevři výfuky uprostřed kitu. 5) Pokus se ho složit co nejlépe, jako bys ho motal na souši. 6) Přehni ho na třetiny a obvaž leashem, aby se ti nerozbaloval.
 

 

Mně se bohužel před šestým krokem vybila kamera, ale jak jsem psal, pak už se drak jen domotá, přehne na třetiny a obmotá leashem. Dobré je se ještě hned na pláži kouknout, jestli nejsou lajny, nebo vývazy zamotané, aby to nezdržovalo při příštím rozbalování. Určitě svého miláčka co nejdříve usuš, nejlíp ještě ten den.

Jakou největší prekérku s drakem máš za sebou a jak se povedlo ji vyřešit? Napiš do komentů a třeba to pomůže někomu dalšímu.

Čau, Piškot

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Rescue s novým Flysurferem Sonic

Čau,nabij si pořádně kameru a dej si to znovu na hluboké vodě,bude to delší a o 80% náročnější než ve vodě po pás(Rescue po pás???).Aby to nesjíždělo z desky,je dobré to nasoukat do pytle,alternativně do lajkry.Jelikož se hodně tohle jezdí s HF,je dobré mít jen pro tento účel líš anebo se naučit rodeo.

Shop

Magazín

Škola kite triků - Raley

Dnes si dáme další ze série článků o freestyle kitingu, které jsme připravili s teamem jezdců. Tentokrát to bude Raley.

0

Nový drak Flysurfer VMG

Nový revoluční drak Flysurfer VMG. Speciálka postavená na míru olympijským závodům na hydrofoilech...

0

Bazar