DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Voda + vítr + vozíčkář?

41
 

Jmenuji se Ruda Brojír a jsem vozíčkář.

Některé z těchto sportů dělám i já. Začal jsem s lyžováním, a už od začátku to byla vášeň, která změnila můj život. Větší sebevědomí, větší samostatnost,noví kamarádi to bylo to, co mě znovu nakoplo do života. Tak jsem si uvědomil, že sport přináší,kromě radosti z vítězství, i daleko důležitější hodnoty.

 

Přibývaly další aktivity, další vášně. Pak jsem se přistihl při tom, že už delší dobu přemýšlím nad spojením: Voda, vítr, vozíčkář. Windsurfing? Nedokázal jsem vymyslet jak! Takže kite? Bude to těžký, ale mohli bychom to zvládnout. Protože ve světě jsou většinou napřed, objevil jsem videa kajtujících vozíčkářů a bylo to! S kamarádem Rosťou jsme si řekli. Když to oni zvládli, tak mi taky. Když se takhle rozhodne " choďák ", přihlásí se do kurzu a naučí se. My musíme vyřešit tři problémy. Jak, na čem a s kým? Přičemž to, s kým, je nejdůležitější! Bez pomoci kamarádů to prostě nejde. Naše velké štěstí je, že takové máme, nebo jsme je postupně našli.

MOVI0037.JPG

 

Na čem? Od francouzských kluků jsem odkoukal a vyrobil sedačku na prkno, a na tomto náčiní jsme se naučili jezdit za člunem. Pak se zdálo, že je čas zkusit to s drakem. A to jsme narazili! Zjistili jsme, že to bude nesrovnatelně náročnější, než třeba, na podobném náčiní, lyžování na sněhu. Pro dokreslení, tuto sedačku zatím zvládl jenom jeden zdravý kajter! Je vidět na závěr videa.

Museli jsme vymyslet nějaký mezistupeň. Potřebovali jsme se nejdříve pořádně naučit ovládat draka. Použili jsme mořský kajak, na který jsme namontovali flosny a kormidlo. A to bylo ono!. Konečně jsme jeli ! ! Úžasnej pocit !!! 

Rudoch kite kajak

 

Jsme tedy ve fázi, kdy už zažíváme tu rozkoš ze spojení VODA-VÍTR-VOZÍČKÁŘ , ale ještě nejsme u konce. Chtěli bychom zvládnou i tu sedačku. Tak držte palce. Kdyby v tuto chvíli kdokoli z vás cítil potřebu něco se zeptat, nebo měl nějaký nápad, nebo se dokonce chtěl přidat ozvěte se.

 

Že jsem mohl napsat tento článek o kajtování vozíčkářů v Čechách vděčím hlavně nezištným kamarádům, bez kterých by nebylo o čem psát. Tři nejdůležitější: Karel a Petr Křivánkovi a Jarda Páv.

Kluci z Harakiri nám pomohli na kurzu a Kiteboarding.cz velmi dobrou cenou za draka a umožnila nám tuto prezentaci.

ZDE VIDEO

děkujeme

Rudoch Brojír

Rosťa Vyhnálek

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Magazín

Bazar