15-50% SLEVA na KITEBOARDY celý měsíc! Připrav se na vodu.

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

kiteboarding - prasonisi

101
 

 Když mě Lukaš (lukashc-hrkr) nabídl, že mám přijet na Prasonisi, tak jsem neváhal ani minutu. Spíme u Lukáše v karavanu, za což mu chci opravdu moc poděkovat, protože spaní ve stanu, což jsem si užil prvních 10 dní na prasonisi je od desáté hodiny ráno opravdové peklo a to do slova. Myslím si, že bych 40 stupňů ve stanu určitě na teploměru naměřil.

beach-flat-prasonisi-greece-recko-lukas-ruml-filip-balada-hrkr-nobile-naish-kiteboarding
beach-flat

Spot prasonisi

Prasonisi je nejníže položené místo Řecka. Je to velice oblíbené místo pro vyznavače vodních sportů, jako je windsurfing či kiteboarding. Díky větru, který se nazývá Meltemi tu fouká ve dne v noci vítr na menší kity. Pláž je ve tvaru kosy, kde na východní straně je flat pro kitery, kteří preferují freestyle. Na druhé straně je voda s vlnami. Když tři dny fouká v kuse silný vítr, tak vlny stojí opravdu zato. Obě strany spojuje průliv, kterým se dá přejet z egejského moře do středozemního. Teplotní rozdíl vody je asi 5 stupňů, takže když se celý den mácháte ve vlnách a pak si zajedete na flat a vymácháte se, tak vám na kůži naskáče pěkná husina. Většina kiterů tu spí v obytkách, nebo ve stanech. Ti bohatší si můžou pronajmout apartmán, ale ceny se pohybují okolo 50e na noc, což není zrovna levné.  

Je tu opravdu hodně dobrých kiterů, kteří jsem přijíždějí každým rokem trénovat a zvyšovat svůj progres. Mám tu čest tu trénovat s riderama jako je třeba Honza Novotný, Lukáš Ruml (lukashc-hrkr) nebo Tomek Daktera. Na vodě padají opravdu bombové triky, jako třeba lowmoby, latemoby, 315, kgb atd.

Jsem na prasonisi poprvé, ale vím, že příští rok jsem pojedu opět. 97% úspěšnost větru, sluníčko a teplo je to, co každého kitera udělá šťastným. 

LukasHC KGB
LukasHC KGB
LukasHC KGB
Baladic dopad do wraped
LukasHC a Paula
LukasHC a Paula
LukasHC KGB
Prasonisi beach - sunset

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

ludek@sliva.eu

Tu větu "Prasonisi je nejníže položené místo Řecka" myslíš vážně ? Nejnižší jako nej-jižnější to samozřejmě není, to je Gavdos pod Krétou která je samozřejmě taky výrazně níže než Rhodos a jestli to myslíš nejníže svojí výškou nad mořem tak to snad je každá pláž ne ?  Praso je nejjižnější max. na Rhodosu.

Magazín

Bazar