Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. 
Vyber si dárek ve svém košíku !

MČR v LANDKITINGU 2012 - Report

0
 

 Bylo to těžký jak ráno havířovského spořivého opilce. Tohle se dá říci o přípravě. Letadlářská lobby docela plošně nevidí landkiting jako svého parťáka a nebýt zarputilého usílí Mouky – prezidenta Asociace českého powerkitingu (dále jen AČP), ztratili bychom tradici Milowitz landkiting arény pro tenhle největší landový počin sezóny. Klobouk dolů a třikrát hurá.

MCR 2012 Zazemi
MCR 2012 Zazemi
MCR 2012 Zazemi
MCR 2012 Zazemi
MCR 2012 Zazemi
Pohary
Cast particky rozhodcu
Cast particky rozhodcu

Je čtvrtek dopoledne, stojí hlavní stan, vedle něj Mouka, trať a z toho větru, kterej loni nebyl, i některejm připravenejm kiterům pro závod mountainboard race. Sice je to obvyklý český stabil 3-8 metrů za sekundu, ale tohle už nikoho nerozhodí. Tělo na tělo vyráží celé startovní pole do první rozjížďky, ve které Mára se svou foukačkou Nobile 50Fifty natrhává zadnici všem. Chvíle oddechu a jede se podruhé. Souboje na bójích neztrácejí zápal, ale tentokráte o prsa korejské ženy vítězí už známý matador Lukash se svým Flysurferem Speed. Po druhém rejsu je vítr čím dál více rozbitější a zhusta se diskutuje nad taktickými kroky. Chvíle na občerstvení nečím z grilu, zalít vyprahlý letištní chřtán luxusním Bernardem a jde se do třetího kola. Vítr nakonec začíná slábnout a projevuje se výhoda zavřených komor od Flysurferu. Třetí rozjížďku s přehledem vyhrává Lukash. Na druhé místo se dostal Tomex, který konečně odladil svůj vývaz k dokonalosti. Mára končí třetí. Ve čtvrtek se už žádné další závodní kola nejely, vítr byl proti a občasné prdnutí termiky vyprovokovalo akorát pár zarputilců s obrovskými peřinami nad hlavou k drhnutí rychlé betonové ranveje. Všichni se nachystali na welcome párty, která se nesla v duchu všemožných diskusí a plkanic o kitech, spotech a taky pěkného pokertůrnamentu, kterej vyhrál šťastlivec Srna. Šlo se spát obvykle pozdě a s očekáváním, že i pátek přinese vítr a nebudem celej den hrát open-air badminton.

MCR 2012 Zazemi
MTB Race
Lukash - Mistr
Lukash - Mistr
Cast particky rozhodcu
Mara - Vicemistr
Tomex 2.Vicemistr
Tomex 2.Vicemistr
MTB Race
MTB Race
Katy - Mistryne
Katy - Mistryne


Nevím, jestli pomohlo woodoo nebo štěstí, ale ráno se celý kiterský milovický kemp probudil do větru. Přestavili jsme trať pro jezdce buggy (francouzsky le buggy – čti l buži) a přípravy se ujali spídeři na tříkolkách se superštíhlejma žiletkama nad hlavou. Trať byla spíše technická a ostré stoupačky nebo husté downwindy oddělovaly zrno od plev jak nejlepší mašina z JZD Mír Neveklov. První race kolo nejlíp sedlo Lafounovi s Jojem, kterému zlehka pomohli i jeho velcí konkurenti, kteří zvolili stejnej size draka, i když jsou o pár let (a kil) těžší a chyběly jim pak do stoupaček metry. Ani druhá rozjížďka nebyla lepší. Vítr se kroutil jak turecká bellydancerka a kolísal jak malajská ekonomika. Lafoun se toho ale opět zmocnil v podstatě bez chyby a Jenkymu s Radkem Čubou ukázal záda. Nějakou chvíli se ještě s pionýrským heslem „Vždy připraven!“ čekalo, jestli se vítr neumoudří, ale nakonec to vyfouklo úplně a odpoledne se rozjely klasické lo-wind a posléze no-wind aktivity. Longboardy, koloběžky, chození po slackine a nohejbal. A pak se Mára rozhodl, že prostě někde musí foukat a dal první český komín-kiting, který nezná hranic větrného okna. Během pátku taky donajížděli do Milovic další lidi, takže večerní párty a klání České kitové poker tour stálo zato. Nutno připomenout, že Vencecíček slíbil za svůj royal flash vod esa, kterej mu dotek na riveru a kterým po džejmsbondovsku sejmul čtyři lidi vod stolu, sežrat žeton. Na další akci se teda máme na co těšit a Vaškovi přejeme dobrej trénink :-)

Lukash - Mistr
Buggy Race
Buggy Race
Buggy Race
Cast particky rozhodcu
Jenky - Vicemisr
Radek 2.Vicemisr
Radek 2.Vicemisr
Tomex 2.Vicemistr
Lafoun Mistr
Buggy Race
Buggy Race


No a pak přišla sobota. Předpověď nevěstila nic dobrého a bohužel se vyplnila. Od rána to „bušilo“ maximálně do metru a někdy ani to ne. Landkiteři se projevili jako dobří houbaři, hráči pétanque nebo nohejbalisté. Občas se něco pro diváky a odpověď na jejich dotazy zvedlo do luftu, ale na jízdu natož na závodění to nebylo ani náhodou. A když do toho odpoledne začlo ještě pršet a předpověď na neděli uvadla jak hodinu utržená sasanka (a to je fakt peklo), rozhodli jsme se Mistrák ukončit a vyhlásit výsledky. Protože AČP nezapomíná na ženský, jako první jsme vyhlásili ženskou šampiónku, kterou se stála Káťa Lanč (HRKR – Nobile). Ta bez problémů konkurovala i chlapům. Pak přišli na řadu buggyrejseři (tzv. bužíci), kde se s přehledem stal Mistrem České republiky pro rok 2012 Martin Lafek aka Lafoun (Czech Kite Force – Jojo) následovaný Petrem Petrášem aka Jenkym (Bora) a Radkem Čubou (Jojo). Nakonec jsme vyhlásili i kategorii MTB race, kde se Mistrem stal Lukáš Vogeltanz (Kite4fun – Flysurfer), vícemistrem Mára Vlach (HRKR – Nobile) a bronz sebral Tomáš Vícha aka Tomex (HRKR – Flysurfer). Luxusní poháry za disciplínu Freestyle zůstaly kvůli větru nerozdány. Tak snad příště. Přestože bylo mokro a někteří už odjeli domů, večer proběhla parádní indoor Freestyle párty v hlavním stanu, kterou vedl zejména slovenský manšaft za výrazné sekundace Jesetera, Lafouna a nezničitelné barmanky Páji. Kdo nezůstal, o moc přišel :-)

Lukash lowind freestyle
Lukash lowind freestyle
Lukash
Lukash
Katy - Mistryne
Baladic lowind freestyle
Baladic
Baladic


Finální den celé akce, neděle, už byla jen balící. Sice přestalo pršet, ale vítr, no spíš nevítr, vyšel podle předpovědi. Závěrem tedy jen gratulace všem vítězům, palec nahoru zvedající se úrovni všech startujících, poděkování všem partnerům akce a těšíme se na další závody landové sezóny! A protože se blíží zima, můžete se též těšit na ještě vymazlenější snowkitovej mistrák v Abertamech, opět pod taktovkou AČP!

Lukash - Mistr
MCR v zewlingu
Nowind nohejbal
Nowind nohejbal
Buggy Race
Nowind petanque
Nahore fouka :-)
Nahore fouka :-)
Dole sotva letej...
Dole sotva letej...
Divna party :-)
Divna party :-)

Velké poděkování podporovatelům kitingu u nás: Kiteboarding.cz , Harakiri kite-kurzy.cz , Flysurfer, Peter Lynn, Boneshaker, Ozone, Mystic, Czech Kite Force. 

Radek 2.Vicemisr
5000,- Na FLYSURFER

Text: Martin Tomáš aka XAXAP

Foto: mescal77, Tomex, mAra, Katy, Matys Další fotogalerie budeme postupně připojovat!!

MTB - Katy-HRKR
MTB - Katy-HRKR
Tomex 2.Vicemistr
Buggy - Jenky / Lafoun / Radek
MTB - mAra / Lukash / Tomex
MTB - mAra / Lukash / Tomex
Buggy Race
Vsichni z bedny :-)

MTB Race ženy:

Kateřina "Katy-HRKR" Lančová (KITEBOARDING.CZ, HARAKIRI kite kurzy, NOBILE)

MTB Race muži:

1. Lukáš "Lukash-HRKR" (KITEBOARDING.CZ, kite4fun.cz, FLYSURFER, OXBOW)

2. Marek "mAra-HRKR" Vlach (KITEBOARDING.CZ, HARAKIRI kite kurzy, NOBILE)

3. Tomáš "Tomex-HRKR" Vícha (KITEBOARDING.CZ, HARAKIRI kite kurzy, FLYSURFER)

Buggy Race:

1. Martin "Lafoun" Lafek (kiteforce)

2. Petr "Jenky" Petráš (Bora, KITEBOARDING.CZ)

3. Radek Čuba (JOJO)

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

purses@msn.com

lafmar@seznam.cz

Někdo z hrkr nebo z ozonu nebo z boneshackeru nebo nevim kdo nám sbalil v milovicích po vyhlášení, prut (pouze 4 metrový) na vlajku a vlajku nechal hezky složenou na lavici. To je béézva a snad pouze vtip, či omyl.

Prosím o navrácení, i tento majetek je pro nás cenný. . .

731180794
kiteforce.cz

ivo.prokop@rb.cz

Krásnej report a parádni fotky Tomexi !!! U těch tvojich přirovnání se dycky můžu  smíchy pochcat :-)). Komín kite a drak na šesty je hustota teda... . Pekne ste si to uzili ! Děti mi furt řikaj : "tati, ten skejbord k drakovy to je jediny co este nemas !" Tak se budu muset asi polepčit:... :-). My sme dali lowindovy prosluněný Nechra v pátek. Kajtům zdar a Flajsakrum obzvláště ! cuuuus Y11.

Magazín

Příruční kicker na landkite

Freestyle na landkitu je super a o to víc, když je na spotu kicker na pořádný polety. Ale co když není...

0

NOBILE KITEBOARDING 2021 collection

Nobile dělá X let superiorní kiteboarding prkna. Tento rok přidali 3 nové líbivé kity a k unikátním splitboardům doplnili spoustu fíčur. Mrkej na vídko.

0

Bazar