DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

REPORT - FLYSURFER KOMA CUP - Vyhlášení celkových vítězů

4
 

FLYSURFER KOMA CUP?

FLYSURFER KOMA CUP byl závod na "dlouhé lokty". Odjelo se celkově 5 sérií race závodů v landkitingu a snowkitingu, které pořádalo občanské sdružení KOMA KITE. Tyto závody se odjely v průběhu celého roku 2013 a poslední závod se podařil odjet až teď. Jednotlivé závody byly rozděleny do letní (Land edition) a zimní (Winter edition) sezóny v kategoriích Snowboard, Ski, MTB, Buggy. Motivace pro všechny nesponzorované jezdce byla obrovská. Hlavním sponzorem celé série byl FLYSURFER spolu s KITEBOARDING.CZ, který věnovali do každého jednotlivého závodu poukázku se slevou 5000,- Kč na vybavení FLYSURFER (poukázky vyhrané jedním kiterem se sčítaly!!) a FLYSURFER SPEED4 10m2 DELUXE jako cenu pro celkového vítěze série. V tomto posledním závodě se jelo ještě o jednu velkou cenu a to kamera Magicam SD21 od www.magicam.cz

Průběh jednotlivých závodů

 

Flysurfer Koma Cup - finále

report-flysurfer-koma-cup-vyhlaseni-celkovych-vitezu-serie-landkiting-bubby-mtb-mountainboard
Koma louka ožila
Zázemí a centrum dění
Zázemí a centrum dění
Zázemí a centrum dění
Zázemí a centrum dění

Závěreční boj se odehrával na částečně luxusně posekané KOMA louce, za rytmů hudby, občerstvení, větru a sluníčka. Celkové pojetí kite závodu dalo všem riderům dostatečný prostor zazávodit si. Byl to boj s větrem a dlouhá cesta za vítězstvím. Všichni do toho dali spoustu energie, času i úsilí a v sobotu se jejich radost ze závodů zúročila. Ti nejlepší byly odměněni za celoroční boj o nejlepší výsledky.

 

Pátek 09.05.2014

Koma louka - Na louce v blízkosti Bernov-Zákoutí už zároveň probíhala hlavní část příprav, když na spot přijížděli první účastníci víkendových (posledních) závodů ze série FLYSURFER KOMA CUP. Pro organizátory to byl především den příprav. Chystalo se zázemí pro kitery i diváky. Kdo měl ruky a nohy, tak byl zapojený do stavění velkého stanu, provizorního...ale plně funkčního baru i míst k sezení. Večerní párty ve stanu byla patrná i po ránu, následující den.

 

Sobota 10.05.2014

Od sobotního rána bylo jasné, že den bude větrný, jen obávaný směr větru byl příčinou oprávněného strachu: vítr šel přes kopec a foukalo chvilkama tak a pak zase jinak a do toho chodily moc hezký turbulence a sem tam nefoukalo vůbec. Postupně spot začal pomalu ožívat a přijížděli další a další účastníci. Rideři se zapisovali do závodu. Startovní pole se u buggy i MTB pomalu plnilo do poslední chvíle a v 11:00 byla odstartovaná první 15min rozjížďka v kategorii race buggy.

Pája všechny naháněla na brífink
Pája všechny naháněla na brífink
Zázemí a centrum dění
Diváci si nenechali nic ujít

Celé závody měli probíhat na luxusně posekaném trávníku, bohužel vítr mocný pán a není v naší moci a bil ze dvou směrů. Buggy se tedy první rozjížďky stihli jet ještě na posekané ploše.

Závod buggy - Jenky
Závod buggy - Jenky
Pája všechny naháněla na brífink
Závod buggy - Fiky
Závod buggy - Radek
Závod buggy - Radek
report-flysurfer-koma-cup-vyhlaseni-celkovych-vitezu-serie-landkiting-bubby-mtb-mountainboard-zazemi
Závod buggy - Lafoun

Po nich se na start postavili rideři na mountainboardech. Než se závodní pole MTB připravilo k prvnímu startu, tak všechno přerušil náhlá změna směru a musela se přestavět trať. Velké krizovky a zajímavé pasáže vznikaly na bojkách. Mára-HRKR v čele celého závodu, kroužil jako by si ani nevšiml, že někde ten vítr vůbec není nebo že fouká najednou úplně z jiného směru :) Pronásledován Greenem, který za Márou zůstal v první rozjíždce pouze o jediné kolo a v další už se prali o prvenství. Byli tak rozjetí, že zbytek závodního pole nechali daleko za sebou. Jak se říká kdo umí tak umí, kdo neumí tak čumí...nechyběly prostě pasáže, kdy velká část se bavila nekonečným rozmotáváním kitů. Naštěstí ani jedna s těchto kolizí nebyla příčinou žádných zraní.

Diváci opět ready
Diváci opět ready
Závod buggy - Jenky
Závod MTB - start
Závod MTB - Mára-HRKR
Závod MTB - Mára-HRKR
Pája všechny naháněla na brífink
Závod MTB - Green
Závod MTB - Souboj komor
Závod MTB - Souboj komor
Závod buggy - Radek
Závod MTB - Souboj nafukovaček
Závod MTB - Kolize před bojkou Radek-HRKR
Kolize před bojkou Radek-HRKR
report-flysurfer-koma-cup-vyhlaseni-celkovych-vitezu-serie-landkiting-bubby-mtb-mountainboard-zazemi
Katy-HRKR účastník nehody
Závod MTB - Kolouch na kolenou
Kolouch na kolenou
Diváci opět ready
Kudy se jde k baru?

Snahou organizátorů bylo odjet, co nejvíc rozjížděk a všechny jezdce ,díky neustále se měnícím podmínkám, drželi v neustálé pohotovosti. Po páté hodině odpoledne měla sluníčko zastínit oblačnost z které i podle předpovědi začalo pršet. Všechno se ale vědělo a nezahálelo se odjeli se závody v obou kategorií a začalo počítání, sčítaní kol a bodů a celkových výsledků. Páje tímto velkej dík, protože za vysledky vdecime hlavně ji, která je po celou dobu Koma Cupu davala do kupy. Rideři si tuto chvíli vyplňovali volným ježděním a pokrem. Organizátoři měli čas na přípravu pro vyhlášení vítězů, které se stihlo ještě dřív, než začalo poprchávat a zahnala všechny do hlavního stanu k baru. Vyhlášení výsledků vyvrcholilo odtajněním a oceněním celkových vítězů celého závodu FLYSURFER KOMA CUP, který byl tímto úspěšně dokončen a vítězům velká gratulace.

 

  

Výsledky landkiting závodu:

 MTB Race

1. Marek Vlach (KITEBOARDING.CZ)
2. Prokop zelený
3. Stanislav Klouček (KOMAKITE.CZ)

Bedna - MTB Race
Bedna - MTB Race

 

BUGGY Race

1. Petr Petráš
2. Radek Čuba
3. Martin Lafek (KITEFORCE.CZ)

Bedna - Buggy Race
Bedna - Buggy Race
Závod MTB - Mára-HRKR
1. místo - FLYSURFER poukaz na 5000,-

 

 

 

Celkové výsledky FLYSURFER KOMA CUP:

1. Petr Petráš
2. Stanislav Klouček
3. Radek Čuba
 

Celkové pořadí Flysurfer Koma Cup 2013 - NESPONZOROVANÍ

Finálová bedna
Finálová bedna

 

Hlavní ceny Flysurfer Koma Cup:

  •  Flysurfer Speed 4 DELUXE 10m2 v hodnotě 42299,-
  •  Snowkiteboard Hack
  • Mountainboard Morf

 

 

Video:

Flysurfer Koma Cup - Finale from KITEBOARDING.CZ on Vimeo.


Díky patří všem, co se organizačně podíleli na této velmi vydařené akci!

 

Foto: Pája, Tomex

Video: Píno, Tomex, Mikyz, Mandy

Střih: Tomex

 

Autor: KITEBOARDING.CZ je na Google+

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

pavlvich@gmail.com

Taky gratuluju všem vítězům a chtěla bych vyzdvihnout všchny MTB závodníky, především ty, kteří se bez úhony dostali do cíle... musím za sebe, jakožto pozorovatelky z bójky, říct, že to nebylo vůbec jednoduché! Kdo tenhle závod neviděl, o hodně přišel!!! Větru a závodům zdar!

v.hrabovsky@seznam.cz

To je celej mAra. Přijede kdesi z Turkistánu, pošlape vítězům bednu, ze závodů si udělá teteckej den, beztak eště na cizím drakovii a pak zas vodjede pryč :-D
Jako ten polet na konci... hezky ho to poneslo, respekt jestli z toho vyvázl s čistýma spoďárama :-D

Shop

Magazín

Bazar