DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

FLYSURFER KOMA CUP - Snowkiting 1. závod - report

1
 

Tak to je otázka, ale bohužel na toto se těžko hledá odpověď. Pár tipů by tu bylo, jenže všechno záleží na okolnostech a zatím je to pouze ve hvězdách. Co ale víme je, jak probíhalo zahájení a celý závod.

Zazemi
Zazemi
Zazemi
Zazemi
Zazemi
Zazemi
Zazemi
Zazemi

SNOWKITING ZÁVOD, NA KTERÉM NEZBYL VÍTR PRO HODNĚ ROZJÍŽDĚK
Počasí nám na tento důležitý den bohužel vůbec nepřálo. Předpověď byla úplně katastrofická a bylo to jako ve špatném snu každého kitera, jak prochází jeden server za druhým a snaží se aspoň něco najít. Bohužel nenachází někde nic a všude hlásí 1m/s v nárazech 1m/s. Realita a zkušenost místních byla jiná a věřili, že vítr bude. Ráno na spotu opravdu foukalo krásných 8m/s. Jenže!!! Vítr slábl a na rozjížďku nezbyl vítr pro každého. S nafukovacím kitem to byl velký boj. Komoráci si vedli lépe, sice to vypadalo, že nikdo nikam moc nespěchá, ale souboj a adrenalin byl vyhrocen spolu s prosbou "foukej, prosím foukej" asi tajně v každém z jezdců. Kdo ale sleduje závody ČR, tak už dávno ví, že povětrnostní podmínky bohužel vždycky nevyjdou.

Zazemi
Radek-HRKR - Race
Fiky - Race
Fiky - Race
Zazemi
Race
Race
Race

NO-WIND ATMOSFÉRA
Organizačně byl závod zmáknutý. Odhrnuté velké parkoviště, teplé zázemí přímo na spotu, mini bárek s jídlem i pitím, stejně tak byla připravená aréna s kickery a raily. Jediné, co tomu chybělo, byl pořádný vítr. Tohle se prostě stává a nikdo s tím nic neudělá. Co se ale udělat dá, je připravit se i jinak. Kluci nic nenechali náhodě! Byl připraven naviják s 300m lanem a čtyřkolka spolu udělali dost práce :-). Na spotu se rozjela pěkná šou. Skupina kolem navijáku jezdila přes celou arénu. Do toho lítala po spotu čtyřkolka, za kterou taky neustále někdo jezdil a aby toho nebylo málo, tak velcí draci se taky dali vyburcovat aspoň k nějakému pohybu. Takže bylo jak se zabavit nebo aspoň na co koukat.

nowind - winch
nowind - winch
nowind - winch
nowind - winch
Fiky - Race
nowind - winch
nowind - winch
nowind - winch

SUMA SUMÁRUM
Race závod se tedy odjel, i když to bylo hodně na hraně (všichni ale rozjížďku uznat chtěli a tak se i stalo). Bohužel se dala odjet pouze jedna, ve které se rozhodovalo o všem. Někdo by mohl protestovat, jenže podmínky měl každý stejný a nám s nafukovačkama a prknem nebylo pomoci :). V kategorii lyže muži si vychutnal vítězství  " Píno" Nežerka. Za snb si dojel pro první místo bezkonkurenčně Radek-HRKR s Flysurferem 21m2 na háku. Jediná z dívek dojela na lyžích Pavla. Pro ní to byli vlastně úplně první závody a asi mají i kluci v lyžích trochu problém a bude je tam drtit baba, hehe. Uvidíme, jak si povede, ale tady si i mezi chlapy dojela na pátém místě. Závod o FLYSURFER SPEED4 10m2 DELUXE přitáhl do boje nové doposud nezávodní tváře. Méně bolestivou újmu s drakem prožil Green, který si protrhl kite.

 

VEČERNÍ PÁRTY
Po celodenní aktivitě se partička přesunula na velkou chatu hned vedle otevřené louky. Ubytování se našlo pro každého a nikdo nestrádal. Párty se rozjela hned po příchodu na chalupu. Začaly se nejprve probírat dojmy z celého dne a postupně se bavilo o všem možném. Rozjel se i velký pokerový turnaj. Takže se bojovalo i večer. Rideři vyměnili úsměv za "poker face" a šlo se na věc. Nejvíc štěstí se usmálo na člověka, kterému se závod vůbec nepodařil. Bohužel to Lafounovi k lepšímu výsledku určitě nepomohlo. Jen si spravil chuť. Párty na úkor brzkého vstávání nebyla až do rána, ale i tak stála za to.

 

DEN PO TÉ

V neděli budíček a odjezd v 7:30 na briefing. Největší naděje možné rozjížďky byla v 8hod. Jenže ta se rozplynula hned co se přijelo na spot. Nějaký ten čas jestli se něco nezmění se vyčkávalo, ale jediná změna byla, že padala větší a větší mlha. Závod se tedy vyhlásil za odjetý a vítězové si vychutnali pocit na bedně.

 

 

POŘADÍ VÍTĚZŮ

 

Race ski muži:Zazemi
1. Josef "Píno" Nežerka
2. Radek Čuba
3. Petr "Jenki" Petráš

 

Race ski ženy:
1. Pavlína Herberová

 

Race snb muži:
1. Radek-HRKR
2. Tomex-HRKR

SKI: Radek, Pino, Jenky
SKI: Radek, Pino, Jenky

Race
Pavlína 1.
Radek-HRKR 1. (Tomex 2)
Radek-HRKR 1. (Tomex 2)

Gratulace a obrovský obdiv patří nejen vítězům, ale i jezdcům, kteří přijeli i přes hrozivou předpověď a aspoň odstartovali. Respekt pořadatelům, kteří byli připraveni i na smolný no-wind. Obrovské díky patří hlavnímu sponzorovi těchto sérií závodů. Portál kiteboarding.cz díky znače Flysurfer za luxusní cenu pro celkového vítěze, kterou je Speed 4 10m2 DELUXE. Je to BOMBA!!! Okořenil tím závod a chuť bojovat i nepodporovaným jezdcům. Tedy těm pro koho je výhra určena.

 

Foto: Andrejka, Tomex-HRKR,  www.stafek-foto.cz
Report: Katy-HRKR-Lanč

Kompletní žebříček FLYSURFER KoMa CUP v boji o SPEED4 brzy zde na webu.

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Magazín

PDK - start nafukovacího draka na mělké vodě

V úvodu jsme si vysvětlili, proč je potřeba umět s drakem i pokročilejší techniky. Dnes se podíváme na samostatné startování nafukovačky na mělké vodě.

0

Jaký je kite Naish Pivot S26

Chceš si pořídit kite Naish Pivot, ale nevíš, jaké má letové vlastnosti a proč mít právě tento kite?

0

Bazar