DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

International Snowkite Champions Reschensee

17
 

Na Italském jezeře Rachensee nedaleko Švýcarsko-Rakousko-Italských hranice, proběhl během prvního únorového víkendu snowkitový svátek. Bohužel se rozmary letošní zimy nevyhnuli ani alpám, tak organizátoři nemohli zaručit odjetí freestylu a race se jel více na ledu než sněhu. Přesto se sešla čtyřicítka závodníků.
 

Pátek – nowind race

Závod byl vypsaný od pátku, takže se ráno setkává bandička, co už od začátku týdne hledala vítr v okolí Berniny, s čerstvou českou výpravou. Vítr ani celá akce se ještě nerozjely do plných obrátek, tak platíme registraci a okukujeme led, který je na jezeře celkem čistý. Nešpiní ho skoro žádný sníh, takže půjde asi o souboj nabroušených hran, jako předloni – viz report. Během dopoledne se rozjíždí 3-4metříky, na které jsme z předchozích dní zvyklí jezdit. Jednotliví jezdci strojí kity a zkouší, co obnáší takový icekiting. Zkušenější se už při sledování webkamer vybavili dlouhými lyžemi a naostřili hrany na maximum. Rozumné podmínky se pročekali a nakonec byl race po odkládání spuštěn až odpoledne při 2,5ms, což prověřilo hlavně schopnosti udržet kite ve vzduchu. Za líného pohybu největších draků nevypadala rozjížďka mimo špičky moc závodně. V tomto dni byl úspěch nastoupat do cíle, někteří byli posbíráni po trati. Slibný vítr na předpovědi a stejná trať na další den naplňovala očekáváním.

Int. Snowkite Championship 2013
 

Už během noci se rozfoukalo a začalo sněžit. Byl vybrán vzdálenější náhradní spot pro freestyle, takže kdo chtěl jet i race se musel rozhodnout pro jedno, protože se jelo současně. Je v plánu odjet 4 rozjížďky, takže by se měla jedna škrtat. Ač to z rána nevypadalo, docela se rozfoukalo, takže první tři bójky po větru byli ve vydatné rychlosti a pak se při stoupání začalo startovní pole dělit. První rozjížďka se jede 20 minut a záhy druhá 25, což už je na ledě s popraškem sněhu docela únavné. 7 českých zástupců se v pořadí rozhodně neztratilo, Lukash sváděl těsné souboje o místa na bedně. Bohužel ani jednou nedojel první a tak při stejném součtu bodu jako druhý musel skončit až třetí.

Vítr a viditelnost se během dne měnily, takže když se zatáhlo a sněžení přidalo na intezitě, nebylo na začátku rozjížďky, kdy všichni odjeli na zadní bojky, vidět ze startu ani jeden kite. Závodníci i závodnice snášeli těžké podmínky s maximálním nasazením.

Během celého dne je možné si půjčit jeden z osmi iphonu a změřit rychlost ve spolupráci s kitetracker.com. Pohyb i rychlosti bylo možné live sledovat ve hlavním stanu. Večer nemohla chybět afterparty s freebeer season.

Race Jenki

Radek Mara-hrkr

Katy-hrkr SpeedContest

 

Neděle – speed challenge

Přes noc se většina sněhu, který napadal během soboty, vyfoukala, tak byl boardercroos zrušen a neděla plně věnována speed challenge. Hlavní výhra iPhone měl být rozlosován mezi vítězi jednotlivých kategorii. Čest sponzoringu od kitetracker.com udělal rychlostí 75,34km/h Lukash. Jak patnáctku Speeda proháněl během pěkné neděle, se můžete mrknout na jeho tracklog. Celkový rekord 88,10 km/h nasadil Florian Gruber, když v těsném lyžařském souboji porazil o 0,15km/h Felixe Kerstna. Florian se tedy stává nejrychlejším lyžařem a Lukash nejrychlejším snowboardistou. Bohužel i zde Lukash prohrává v losování s Florianem o Iphone. K závěru neodmyslitelně patří vyhlášení vítězu, kde tentokrát kiteboarding.cz odnáší 3. místa z kategorie race snowboard muži i ženy.

Holky Race vítězky Lukash

Lukash a Katy

 

Výsledky:


Race snowboard muži:

1. Reinhold Gehrer 
(Rakousku) 3-0-0-2
3. Matthias Beck (Německo) 0-2-4-4 
2. Lukáš Vogeltanz (KITEBOARDING.CZ, Flysurfer, Oxbow, Kite4fun.cz. kitetracker.com) 2-2-3-3


Race snowboard ženy:

1. Inga Wobker (Německo) 0-0-0-0
2. Eliška Parma (Rakousko) 2-2-2-2
3. Katka Lanč (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, Naish, Nobile) 3-3-3-3


Race lyže muži:

1. Markus Pompl (Německo) 0-0-0-0
2. Florian Gruber (Německo) 0-2-2-3
3. Michael Kaspar (Švýcarsko) 2-2-3-2


Race lyže ženy:

1. Martina Brinz (Německo) 0-0-0-0
2. Leilar Nouar (Francie) 2-2-2-2 


SpeedContest lyže muži:

1. Florian Gruber - 88.10 km/h
2. Felix Kersten - 87.95 km/h
3. Patrick Stahel - 82.73 km/h


SpeedContest snowboard muži:

1. Lukáš Vogeltanz - 75.34 km/h
2. Alex Korb - 72.25 km/h
3. Zdeněk Mrstný - 70.12 km/h


SpeedContest lyže ženy:

1. Pavlína Herberová - 59.62 km/h
2. Martina Brinz - 50.53 km/h


SpeedContest snb ženy:

1. Kateřina Lanč - 52.35 km/h

Celkové výsledky naleznete zde a informace o podrobných rozjíždkách zde. Během soboty se jel fun freestyle na jiném místě. Kde se sešlo pár borců na snowboardu, lyžích a jedna dívka a to Veronika Holubová. Snowboard vyhrál Andreas Toverud, lyže Daniel Schur a holky Veronika Holubová.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

michal.kudrna@seznam.cz

 Peknej úspěch čechu. Pokud vím, tak tyto závody jsou jedny z největších na sněhu. Jsem kiter odchovaný na jachtě. Závody mě bavili a tak pokukuju jak je to na kitu. Co jsem si četl kdysi tak tento závod byl největší co se tíče race snowkitingu na světě... Ještě dotaz jak je možné, že Lukáš byl až 3, když měl stejný počet bodu jako 2, ale jeho poslední rozjíždka byla lepší než jeho???? 

Magazín

Bazar