Dáváme dárky k nákupu (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) nad 4 000 Kč. Najdeš ve svém košíku !

Kite trip Norsko 14.–21. 02. 2016 - flashback

113
+Napiš článek
 

Před pár roky jsem zažil super týden v NORSKU s dobrou partou díky HARAKIRI. Poděkování taky patří průvodcům Tomášovi a Honzovi. Díky jejich nadšení pro snowkiting  jsem prožil týden plný adrenalinu s kitem nad hlavou.

Je pravda, že jsem se vydal úplně do neznáma s vybavením, které používám u nás, tak první co bylo špatně, byly lyže, moje Atomicy hodně úzké do hlubokého norského prašanu, hned druhý den mě kluci půjčily freeridové  lyže, doporučuji si vypůjčit, protože za skibag do letadla jsem zaplatil 975,00Kč a půjčení lyží stojí 1500Kč/týden a máte po problému při cestě letadlem. Určitě doporučuji do batohu teleskopické hůlky, protože když vypne vítr, tak to musíte dodupat, jak říkali kluci, stačil mě hned první den výstup od jezera HALNE na parkoviště a druhý den jsem měl hůlky v batohu.

Druhá věc, která byla špatně, byl můj tlačítkový mobil, bez chytrého mobilu s GPS navigací máte problém, protože když se ztratíte někde na Hardě, asi těžko popíšete, kde jste. Kdo tam nebyl jako já, si vůbec nedokážete představit, jaké jsou to obrovské prostory. Pro ty co kajtujeme  jen u nás někde na poli nebo louce a dál se prostě nedostaneme, protože všude jsou vesnice, lesy, dráty a silnice tak to máte celkem pod kontrolou, pokud nepřijde mlha nebo husté sněžení. Ale v Norsku zajedete přes dva kopce a už můžete mít problém.

To je tak všechno o co jsem se chtěl podělit s těmi kteří se na Hardu chystají. Připojuji pár fotek. Jinak jsme kajtolvali každý den, jen jeden den pouze 3km z toho 400metrů po svých. Prostě nefoukalo.

První ráno v Ustaosetu -25°C přes den krásných -15°

Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016
 

První den na jezeře Halne

Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-Halne.jpg Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-Halne

Druhý den jezero SKULEVIKA  tady jsem viděl stopy od sobího stáda a české parkoviště na skulevice

Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-Skulevika Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-Skulevika

Třetí den jezero Lagreidvatnet  první krizovka vítr v nárazech 14m/s následoval odpal na parkoviště po svých, ale bylo to z kopce a potom na jezeře Orteren  ježdění až do západu slunce.
 

Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-Orteren 

Čtvrtý den výlet k moři do Eidfjordu při zpáteční cestě pod jezerem Dyranut mašer se psy děda tak mezi 60 až 70 roky.

 
Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-Eidfjord Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-day4
 

Poslední den na jezeře Orteren, ten den jsme jeli až kolem poledne, cesta přes Hardu byla uzavřená, tak jsme vyrazily, až jezdily konvoje. Na Orterenu to bylo jako na Václávaku. První parkoviště auta ve dvou řadách a na spotu k nehnutí, druhé parkoviště Ok tak poslední kajting a rozloučení s Norskem.  Za týden nakaitováno 150km. Tak letos repete. Už mám vše objednáno!

 
Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-last-day Kite-trip-Norsko-Hardangervidda-s-Harakiri-kite-kurzy-2016-rozlouceni-na-Orteren
 

Kdo plánuje letos taky trip do Norska na Hardangerviddu, rezervujte si letenky co nejdřív! (Teď jsou zpáteční mimořádně i za 1.000 Kč)! Jejich ceny jdou většinou s blížícím se termínem odletů nahoru a kluci z Harakiri říkali, že i termíny jsou dost plné. Pro zájemce přidávám ještě další info o možnostech snowkitingu v Norsku.

Máš taky zkušenosti se snowkitingem na Hardě? Co se ti tam líbí nejvíc?

Ahoj Mirek Bce

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Škola kite triků - Backroll

Dnes tu máme trik pro holky. Zakousnem se do základní rotace, do unhook backrollu (odháklá 360-tka). 

0

Bazar