DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Koma Competition - REPORT

4
 

Na Koma plácku nás přivítalo krásných -15°C, "příjemný" mrazivý větřík a epesní zledovatělý povrch, prostě idylka každého snowkitera :-) Někteří se okamžitě vrhli na trenál, jiní zalezli rovnou do připraveného stanu a tulili se ve skupinkách u rakety co chrlila do prostoru stanu horký vzduch a začali se nalévat třeba svařáčkem a čekali na informace jak celé snowkiting klání proběhne :-) Fiky hlásí první instrukce: "Nejprve odjedeme race na střídačku lyžaři a snowboardisti, potom se vrhneme na freestyle!" První se na startovní lajnu seřadili snowboardisti a byl odsatartován první letošní český snowkite závod.

Koma stan
Test Day na Koma
NOBILE a FLYSURFER
Kity k testům

Snowkiting SNB Race:

Mezi snowboardisty se hned od začátku honil Murphy s Lukashem, který asi přeslechl přesné instrukce o trati a v první rozjížďce si z vesela stoupal na úplně jiný větrný rukáv a pak celou rozjížďku doháněl Murphyho, který rozjížďku vyhrál. Ze zadu se k nim pomalu ale jistě prokousávala přes slušnou řádku kiterů Katy. V druhé rozjížďce už Lukash nepustil otěže a nad Mufem zvítězil, opět se k nim tiše plížila Katy, řídící svého kapříka doslova jednou rukou, páč v té druhé má stále slušnou sbírku železa :-)

Třetí rozjížďku si o první místo střihli jen Lukash s Murphym, kde si Lukash hodil korunou jestli jet s 12kou Speedem, riskovat že bude mít málo, nebo vzít 21 a riskovat, že na ledových plotnách neudrží hranu. Nakonec zvolil 12 a proti Murphyho 15m2 to bylo málo. Muf jel celou rozjížďku před Lukashem, který neustále dotahoval a dotahoval, ale předjet nedokázal. Škoda, že kluci neměli shodné m2, byl by to zajímavý souboj dvou race special kitů a dvou špičkových snowkiterů.

NOBILE a FLYSURFER
start race snowboard
Vysoka ucast snb
Vysoka ucast snb
NOBILE a FLYSURFER
Murphy a Lukash někam stoupá
Víkendová dvojka
Víkendová dvojka

Snowkiting Lyže Race:

Ihned následovala první rozjížďka lyžařů, kde se už z kraje utrhl Filemon a jel si stylem start-cíl s enormním náskokem. Za ním se honil Lafoun, Tománek, Jenki, Radek a Mouka. V druhé rozjížďce opět kraloval Filemon, ale kluci za ním, přezbrojili na větší kalibry. Jenki sebral Lukashovi kite Speeda3 a Filemon už to neměl tak snadné i když jeho vedení nebylo ohroženo, protože Radkovi scházelo pořád něco kolem 100m na to Filemona ohrozit a přibližně ve stejném závěsu stíhal Jenki Radka.

Vysoka ucast snb
Lukash 12m Flysurfer Speed3
Tomex 12m Speed3
Tomex 12m Flysurfer Speed3
Lafoun freestyle ski
Lafoun freestyle ski
Filemon freestyle ski
Filemon freestyle ski

Snowkiting Freestyle Lyže:

Freestyle lyžařů měl bohužel malou účast, což nikterak nevadilo, protože bylo na co koukat! Celý závod proběhl v oldschool style, kde nebylo nouze o graby, rotace, různé křížení lyží, vysoké polety z kickerů a též kiteloopy v podaní Filemona.

Víkendová dvojka
Lukash smajlík
Ralíčko
Ralíčko
Vysoka ucast snb
Flat3
Wake indy
Wake indy

Snowkiting Freestyle SNB:

V SNB části byla účast větší a tak se finalisti museli prokousat prvním kolem. První kolo bylo ve třech skupinách po třech kiterech, ze kterých vzešli finalisti Rubi, Lukash a Murphy. Finále se jelo opět ve třech a to už se odehrávalo ve wake štýlu odpalovaných z kickerů, kde jsme viděli vysoké a krutě protažené raley a s-bendy (i do blindu), FLAT3 atd. v podání Lukashe.  Všechny triky co dal Lukash nám ukázal i Murphy a jako pojistku na vítězství tam nandal i M-Zach k tomu pár kiteloopů a tím neohroženě celému freestyle kraloval. Oběma zdatně sekundoval Rubi, ale bylo vidět, že Lukashe level je dál a Murphy má všecko dokonale najeté a ještě má přehled co kdo naskákal...

Sranda heat si střihli jediné dvě holky v závodu a to Smajlinka s Katy. Katy si nasázela zopár grabů a teda ku obdivu všech i backroll kiteloop!

Velký respekt holkám, že do takového kitingu vůbec šly! Doufám, že se holky do freestyle závodů bodou hlásit ve stále větších počtech.

Tomex 12m Speed3
Smajlinka Jump
Katka backroll kiteloop
Katka backroll kiteloopVýsledky Race Lyže:

1. Filip "Filemon" ševčík - OZONE, MYSTIC

2. Radek Čuba

3. Petr "Jenki" Petráš - BORA KITE, MAJESTY

 

Výsledky Race SNB:

1. Marek "Murphy" Zach - OZONE, MUSHOW, BERN,...

2. Lukáš "Lukash-HRKR" Vogeltanz - KITEBOARDING.CZ, Flysurfer, OXBOW, KITE4fun.cz

3. Kateřina "Katy-HRKR" Lančová - KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, Nobile, Meatfly

 

Výsledky Freestyle Lyže:

1. Filip "Filemon" ševčík - OZONE, MYSTIC

2. Zbyňěk "Fiky" Fikar - KomaKite

3. Martin "Lafoun" Lefek - Kiteforce, JOJO

 

Výsledky Freestyle SNB:

1. Marek "Murphy" Zach - OZONE, MUSHOW, BERN,...

2. Lukáš "Lukash-HRKR" Vogeltanz - KITEBOARDING.CZ, Flysurfer, OXBOW, KITE4fun.cz

3. Kryštof "Rubi" Rubáš - Slingshot, MUSHOW

Freestyle snb vítězové
Freestyle snb vítězové
Race ski vítězové
Race ski vítězové
Filemon freestyle ski
Race snb vítězové
Freestyle ski vítězové
Freestyle ski vítězové

Za nás HRKRriders děkujeme klukům z KomaKite za dokonale připravené zázemí s vyhřívaným stanem, barem a teplým dlabancem. Díky též patří KITEBOARDING.CZ, FLYSURFER a HARAKIRI kite-kurzy.cz za podporu celého závodu a nás riderů!

 

Foto: Ivet, Radekrek-HRKR

Text: Tomex-HRKR

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

radusak@gmail.com

Super článek. Jen to brečení, že mistr světa stoupal na špatnou bojku, nebo že si vzal špatný kite, koho to zajímá. I to patří k závodům a žádné "kdyby" neexistuje. Prostě mistr světa prohrál na místním plácku a hotovo. Komákům respekt za super akci!

Magazín

Bazar