15-50% SLEVA na KITEBOARDY celý měsíc! Připrav se na vodu.

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Kompletní výsledky MČR Abertamy Snowkite Open

50
 

Krátké video ze závodního dne. Bohužel jsem si chytře přepl GOPRO na focení místo natáčení, tak jsem měl k dispozici jen asi 1/5 plánovaných záběrů :-( I tak se, ale povedlo uplácat video, které ukáže atmošku celé snowkitingové akce.

Kompletní výsledky dodal: Petr "Tahosh" Tahal (organizátor)

Hlavní rozhodčí Race: Martin "XAXAP" Tomáš

Hlavní rohodčí Freestyle: Kamil "Kamo" Kotucz

Děkujeme pánové vzali jste to do rukou velmi profesionálně!

Kamera: Tomex, Lukash, LukasHC

Strih: Tomex

  

Muži - race SNB - 1.rozjíždka na předem určený čas

Jméno a Příjmení Pořadí (kola)
Lukáš "Lukash-HRKR" Vogeltanz 1 (3)
Marek "Murphy" Zach 2 (3)
Martin "Sonda" Florek 3 (2)
Tomáš "Tomex-HRKR" Vícha 4 (2)
Petr Brodníček Bróďa 5 (2)
Míra "Míra-HRKR" Hořejší 6 (2)
Radek "Radekrek" Hrdina 7 (2)
Matěj Bolen 8 (2)
Jan "Véca" Vecko 9 (2)
Láďa Buš 10 (1)
Ondřej Pastrňák 11 (1)
Jan Mandát 12 (1)
Viktor Vecán 13 (1)
Kryštof "Rubi" Rubáš 14 (1)
Stanislav Klouček
Jakub Hořejší
Lukáš "LukasHC-HRKR" Ruml
Luděk Krejzar
Vladimír "DĚDEK" Vítek
Patrik Brixí
Petr Balgan
Tomáš "Ctiry" Radil
Václav Truhlář
Michal Papírník

 

Muži - race SKI - odjeté 2.rozjíždky na předem určený čas

Jméno a Příjmení Pořadí (body, kola)
Petr "Jenki" Petráš 1  (2b/2b, 4k/3k)
Čuba Radek 2 (0b/6b, 4k/2k)
Martin "Lafoun"  Lafek 3 (3b/3b, 4k/3k)
Pavel Zíka 4 (4b/4b, 4k/3k)
Luděk Konečný 5 (12b/0b, DNF/3k)
Vlasta Toušek 6 (5b/7b, 3k/2k)
Vojtěch Mráz 7 (7b/8b, 3k/1k)
Tomáš Křivský 8 (12b/5b, DNF/3k)
Honza Chasák 9 (6b/12b, 3k/DNF)
Martin Šilhan 10 (8b/12b, 1/DNF)
Filip "Filemon" Ševčík 11 (DNF/DNF)
Jakub Hořejší DNS
Zbyněk Fikar DNS

 

Muži - freestyle SNB

Jméno a Příjmení Pořadí
Marek "Murphy" Zach 1
Lukáš "Lukash-HRKR" Vogeltanz 2
Míra "Mira-HRKR" Hořejší 3
Martin "Sonda" Florek 4
Petr Balgan SMF
Luděk Krejzar SMF
Viktor Vecán SMF
Kryštof "Rubi" Rubáš SMF
Stanislav Klouček
Tomáš "Tomex-HRKR" Vícha
Jakub Hořejší
Patrik Brixí
Lukáš "LukasHC-HRKR" Ruml
Václav Truhlář
Láďa Buš
Jan Mandát

 

Muži - freestyle SKI

Jméno a Příjmení Pořadí
Luděk Konečný 1
Filip "Filemon" Ševčík 2
Vojtěch Mráz 3
Petr "Jenki" Petráš 4
Jan Čech
Petr "ŠEDYS" Šedivý
Martin "Lafoun" Lafek
Jan Čech
Zbyněk Fikar

 

Ženy - race SNB - 1.rozjíždka na předem určený čas

Jméno a Příjmení Pořadí
Katka "Katy-HRKR" Lančová 1
Maťa Kleinová 2
Pavlína Víchová 3
Kristýna Třamková DNF
Katka Šmolíková DNS
Veronika "Veja-HRKR" Holubová DNS

 

Ženy - race SKI - 1.rozjíždka na předem určený čas

Jméno a Příjmení Pořadí
Petra Čejková 1
Eliška Čerňacká 2
Veronika "Veja-HRKR" Holubová DNS

 

Ženy - freestyle SNB

Jméno a Příjmení Pořadí
Veronika "Veja-HRKR" Holubová 1
Katka "Katy-HRKR" Lančová 2
Maťa Kleinová 3
Pavlína Víchová 4

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

a810403@outlook.com

read theMichael Kors Outlet Onlineheartbeats, singing "Fairest LordMichael Handbags OutletJesus" and singing mantras together Michael Kors Outlet Store Onlinevery quickly brought the group members'Michael Kors Outlet Storesheart rates into virtual synchrony compareMichael Kors Factory Outletd to the reading period.see the reseaChanel Outlet Onlinerchers performing their own versionChanel Pursesof the experiment here,Chanel Outlet Onlineand

milo.chalupnik@seznam.cz

Majlo

Pěkná reportáž z MČR http://www.ceskatelevize.cz/porady/10208616810-bila-stopa/212471290230003/  Dík všem organizátorům za jejich práci a propagaci kitebordingu. Vždy je co zlepšovat ….Příště Vám snad foukne víc a zavládne všeobecná pohoda.

tyfi@centrum.cz

čau všichni kiteři a stále početnější kiterky. Na příspěvky níže nereaguji. Kiteboarding je sport pohodových lidí a tohle sem nepatří. Bohužel jsem se na tu akci nedostal, ale i tak patří můj dík všem, co se na ní podíleli. Z reportíků to vypadalo na pohodovou akci a o to přeci jde. Takže ještě jednou díky, že se o kiteboarding staráte a posouváte ho dál.
Jo a Tomexi, ve videu super muzika, co je to zač? neznám. Dík
Tak o víkendu na Lipně Čau :-)

jiri.heller@me.com

 Ještě bych poprosil o vysvětlení a doplnění, tedy jestli je to možné.
pravidla pro jeden sektor už jsem našel. jsou i pro ostatní katergorie nebo disciplíny?

Jak přesně funguje hierarchie předpokládam že asi Ministerstvo školství / dále ČSTV ( ale možná jiná Asociace) / a jak je to dále?

Svaz rozhodčích patří také pod ČSTV nebo jsou najímáni z externích zemí?

kam se zapisují výsledky ze závodu a průběžné bodování jezdců a pod jakou autoritou?

Kdo jako Evropský zástupce provádí školení trenéru?

Děkuji, mám v tom totiž velkej nedostatek a rád bych si to doplnil a tyto informace se špatně hledají a předpokládam že vy určitě víte co a jak...

dík Jirka

kite-kurzy@email.cz

 Ještě jednou Díky všem co se přijeli podívat i závodit. Dík všem sponzorům bez kterých by to nešlo. Dík všem za pomoc s organizací a Velké Dík rozhodčím. Po snowkite freestyle open Boží Dar 2010 Je to Náš druhý závod a o kolik se zvedla  či klesla úrověň organizace můžou posoudit všichni zůčastnění.  Vaše postřehy jsou významné pro další možné pokračování a rozhodně  je beru na vědomí. Martine, Nabízenou výpomoc pro příště rád uvítám, ochotníků je málo. Až začnou diváci platit 1000kč   vstupné  jak na fotbal a sponzoři 10ky  tak  se třeba zamyslim nad tim zaplatit 20 000kč o které si řekli  čeští rozhodčí na světové úrovni včetně jejich pravidel. Bohužel zas tak moc Vás nemiluji abych vyndal navíc  20litrů  za rozhodčí z vlastní kapsy. Naštěstí jsou zde i tací jejihž kvality jsou na výborné úrovni a stačí jim velké Dík.  Jirko pravidla pro freestyle jsme dali dohromady již na závodech na Božáku, ty samé si mohl každý závodník přečíst při registraci  v Abertamech kde jsou volně k nahlédnutí i nyní. Hadráku,  tebou jmenovaní  Muf, Luďa a sonda se narozdíl od tebe obťežovali a přijeli . Podle tebe v neměřitelném vánku předvedli snowkiting. Právě tato jména i další dali těmto závodům šťávu . Závodníci přijeli ze všech koutů čr, tak že pouze o lokálním významu bych pochyboval.  Bavilo mě kmitat po place a při tom sledovat  úsměvy na tvářích,  nebe plné kitů a párty stany naplněné do rána.  Bohužel nejen organizace má své mouchy. Morálka některých závodníků by potřebovala hodně doladit. třetina nestihla termín registrací (solidárně se čekalo) třetina nestihla čas startů rozjížděk (solidárně se čekalo). Ve hře stále nejsou prachy a prachy prachů tak že solidarita má stále přednost i mezi samotnými závodníky. Větru zdar.       

honza.korta@centrum.cz

Se divím Milanovi,že se nechal vyprovokovat do té slovní přestřelky s chacharem.Co pořád někoho lustruješ,chachare(reakce na Martina)?Ty vaše lety ověřená pravidla race jsou směšná viz:
Vyhýbání
· Při čelním setkání - oba uhnou doprava.
· Při bočním setkání platí přednost zprava. Ten, kdo je vlevo musí uhnout, nebo zpomalit.
Zjevně to nesedlo borcům,co jsou za léta zvyklí na jinou úroveň řízení závodů(mezinárodně úspěšní ski Filip/Luďa).A to video(promiň Miro)jsem si protrpěl a lepší by bylo,kdybys ho,chachare, vůbec nevzpomínal(natočeno snad starým mobilem)a v momentě,kdy jede vicemistr ČR,jdeme na párek.To bereš jako průkazný materiál?Jen je škoda,že přes obětavost pořadatelů,to MR nakonec takto nepřesvědčivě vyznívá.Proto si vždycky raději půjdu zajezdit na volno,kde toho od regionálních týpků(marfy,luďa, sonda,switch a další moraváci)uvidím víc,než na tom krcálku(jumpíku) a neměřeném(a asi i neměřitelném) vánku.Snad jen chachar vidí,jak to všecno bylo ideální a regulérní,když tam byli ti kompetentní lidé.A co důležitý aspekt:vítr,ten jste ani neměřili?Mne by to zajímalo,při kolika Boufortech se dá odjet MR.
Ad Pucík:a tobě se ta race pravidla líbí,v takovém stavu jako je používají při závodech AČP,když už jsi něco užitečného o vyhýbání vytvořil?Já mám svůj vercajk rád,a když by mi ho měl někdo rozpůlit podle pravidel AČP,tak to raději od takových akcí dál.

jiri.heller@me.com

 Můžu dostat pár info pls....
1. Kde jsou uveřejněny pravidla (pokud je víc variant tak všechny)
2. Jsou rozhodčí pro tyto soutěže (i voda a zem) nějak licencování?
3. jezdí se pod svazem, nebo můžou i neregistrovaní?

jinak jsem velmi mile překvapen akcí v Abertamech, které tímto rytmem zjíská velmi brzy prestižní jméno, zřejmně bude potřeba vyjasnit si pár odlišných názorů a nějak to ustanovit pro spokojenost většiny a nebo to postavit na základě zahraničnich soutěží (což doporučuji), tak aby závodník při reprezentování byl již předem zvyklej na stejný či obdobný system.
Petře Super i všem co ti pomáhali....

martin.kulaja@kite-kurzy.cz

zas je to tu, jak píše kamo - dohadování se kiterů. jak to musí vypadat pro začátečníka? člověk si chce v klidu užít video z mčr a pak si prolítne ty komentáře a má z toho pocity jak kdyby kite komunita byla plná zaprděných lidí a že to vlastně ani mčr není :(

tři dny by tomu možná prospěly, věřím že na jeden den v týdnu na mčr navíc by nepřijelo zas o tolik míň kiterů. v milowitz byly závody na 5 dní, předpověď mizivá a kiterů se tam i přes všední dny a total nowind otočilo dost i jen na čumendu.

chtěl bych strašně moc pochválit všem organizátorům organizaci, všem závodníkům závodění, všem fanouškům fandění - DÍKY, BYLA TO SKVĚLÁ AKCE,  ( i když jsem bohužel zažil jen večerní výsledky a pařbu :(    ) A POKRAČUJTE V TOM CO DĚLÁTE, JE TO SUPER!! (a teď si jdu asi pročítat forum majitelů driftujících tříkolek, i když relativně mladá komunita na foru www.downhil-drifting-trike.cz už začíná být taky docela rozhádáná, že mě to docela mrzí, asi s tím seknu :D )

tomex@kiteboarding.cz

 Presne tak, ale vetru meli vzdycky zucastneny stejne. Muj nazor je, ze kdyz vsichni k zavodu nastopili, tak to odjet chteli a tim, ze prijeli na avizovane MCR v tak hojnem poctu a zavodili to i sami zavodnici ztvrdili a kazdy byl rad ze se odjelo. Resit neco ted po forech ma koreny asi nekde jinde. Mala komunita, ale toho hnusu co se najde to je fakt smutny...

Dekuji jeste jednou organizatorum a  a rozhodcim ze tam v ty strasny kose vydrzeli stat celej den, narozdil od nas zavodniku co se chodili skovavat k teplometnejm raketam!

lukash@kiteboarding.cz

Nevim co neni k nepochopeni. Zavod se jede na cas a jestli nekdo da 3kola a nekdo neobjede ani jedno kolo, tak nechapu proc by to nemel byt regulerni zavod?

Lyzari maji jasne napsano kolik dostali bodu a kolik objeli kol za urcity cas rozjizdky:
Jenki dojel 2x na druhem miste tak ma 2b/2b ujel 4kola/3kola
Radek dojel poprve na prvním miste a pak az sesty 0b/6b ujel 4kola/2kola

Snowboard nestihli dalsi rozjizdku tak se pocita pouze jedna a tam je to snad jasne.

Pokud chcete nekdo udelat regulerni mistrovstvi republiky, aby zadny rejpal nemohl pak dal nijak na nic rejpnout, tak najdete organizatora, rozhodci, sponzory, plochu a pripravte zavody na cely tyden. Aby se vse stihlo odjet s minimalnim poctem 4rozjizdek, freestyle klasicky po 2lidech a po dojeti single eliminace dat jeste double. Bohuzel tohle bude mit takovej malej hacek: v CR 85% kiteru neprijede na zavod mimo vikend. Takze to bude mozna jeste horsi nez tohle :(.
Jedine reseni je jet behem sezony takzvany pohar a pak na konci sezony vyhlasit viteze sezony. viz Cesky Pohar Landkitingu..., ale to opet nebude Mistrovstvi Republiky.......
Moc se tesim az tu nekdo zorganizuje nejake takoveto velke divadlo!

kamokotucz@yahoo.com

 Jinak myslím, že můžeme být rádi, že někdo vůbec takovou akci uspořádal. Klobouk dolů. Můj názor je samozřejmě taky, že to nebyl úplně regulérní závod. Akce jinak super, mouchy se vychytaj na dalším ročníku. A na rozhodčího seru už raději zase pojedu. Byla mi zima :-D

pavel.srb@gmail.com

Ja jsem z toho hodnocení dosti zmatený. Můžete mi to někdo vysvětlit? Například u snowboard race první dva odjeli 3 kola a zbytek méně? Je to regulérní závod? Pokud ostatní nedojeli předem stanovený počet kol, neměli být nekvalifikováni? U některých jmen není uvedeno nic. To vůbec nenastoupili?

U lyžařů už jsem úplně vedle. Někdo má dvě kola a je první, někdo kol 8 a je skoro poslední. Může to tady někdo odborněji vysvětlit? Šlo skutečně o MČR ve snowkitingu?

Díky za odpověď.

Magazín

Bazar