DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

MČR Abertamy Snowkite Open - report a výsledky

29
 

 Většina snowkiterů se do Abertam sjela již v pátek, aby stihli potrénovat na připravených kickerech a slidech, bylo vidět velké nasazení české snowkitingové špičky. Dolaďovali svoje triky a tak bylo vidět mnoho pokusů o triky, které by si mnozí při ostrém závodním kole netroufli sázet, protože neodjetý trik žádný trik a tím pádem podaná ruka pro soupeře.

   
Celé MČR oficiálně začalo večerní welcome party v připraveném vytápěném stanu s barem a teplým jídlem s vždy usměvavým barmanem BALOOem, na který navazovala JAGERMAISTER PARTY TATRA s barem, projekcí a DJ aparaturou s ještě usměvavějšíma barmankama. Naftové metače tepla měli co dělat, protože teploměr venku padal až k -20°C, a tak teplé drinky jegra s redbullem zahřály a některé jedince i přehřály :-)
   
Briefing
Briefing
Zazemi
Zazemi
Sobotní  závodní ráno bylo mrazivé a prosluněné, leč bezvětrné. I tak proběhl briefing, kde se všichni rideři dozvěděli jak budou závody probíhat, kde na kterém place se pojede jaký závod, byla vysvětlena race trať a už se jen čekalo na chvíli kdy vítr překročí hranici 4m/s aby se mohly odstartovat první race rozjížďky. Pořadí rozjížděk: 1. RACE SKI M, 2.RACE SNB M, 3.RACE SKI M, 4. Race SKI a SNB Ž v jedné rozjížďce, klasifikace zvlášť.
   
V mužské části race jak SNB (26 přihlášených) tak SKI (12 přihlášených) bylo startovní pole našláplé nejlepšími snowkitery ze všech koutů ČR a velké boje o místa začali již na startovní lajně mačkanicí o co nejlepší startovní pozici. Někteří favorité závodu si vybrali svůj díl smůly třeba zavěšením svého kitu na strom u druhé bojky… Jiní jako Jenki a Lukash ukázali svou dominanci v race závodech, vyvarovali se veškerých chyb a dojeli si pro své tituly MISTRA REPUBLIKY bez jediného zaváhání. V race SNB všichni tři bednaři ujeli všem o hodně velký kus – Respekt pánové! V race SKI Jenki ukázal jak je důležité jezdit tyto závody hlavou tedy necpat se mezi hromadu kitu na startu, nesnažit se za každou cenu vyhrát rozjížďku, ale podat ve všech rozjížďkách stabilní výkon, který přinese v konečném součtu titul MISTRA REPUBLIKY.
Zazemi
Race snb
Race
Race
Zazemi
Mistr Jenki
Race dívky
Race dívky
Kategorie Race SKI a SNB ženy se odjely v jedné společné rozjížďce, protože holek, které seberou odvahu nastoupit do závodů je bohužel stále málo. Holky měli vůbec nejhorší větrné podmínky pro svou rozjížďku a byla jim i upravena trať. V SNB Katy nasadila hned razantní tempo, se kterým by zajela i podstatnou část mužské části, po celou dobu byla pronásledována Maťou v podobném tempu a obě dvě pak následovala Smajlinka, která i s nejmenším kitem v poli snb dokázala dojet celé kolo a mohla být klasifikována. Do kategorie SKI se postavily na start pouze dvě závodnice Petra s Eliškou a to i přes přítomnost jiných lyže jezdících holek! Obě holky si s obřím úsměvem na tváři kroužily své první závodní kola (možná i první šláky s jasně daným kurzem), kde byla ta rychlejší  Petra. Holky si tak vyjezdily své průkopnické tituly MISTRYNĚ,  VÍCEMISTRYNĚ a 2. VÍCEMISTRYNĚ České Republiky ve svých kategoriích!!
Race
Katka
Peta
Peta
Po race se závodní pole přesunulo na freestyle kite arénu, kde se začalo chlapskou částí , ale já se nejprve s velkým respektem zmíním o kategorii Freestyle SNB Ženy. Do kategorie freestyle SNB ženy nastoupily pouze 4 závodnice a to i přes to, že byly jasné dvě favoritky z HRKRteamu Veja a Katy. Doplnily opět Maťa se Smajlinkou. Freestyle ostřílená Katy a Veja ještě nabuzená z třetího místa na SKM2012 se okamžitě vrhly do sázení triků, jako graby, rotace a Veja i unhook skoky přes kicker tyto dvě freestyle matadorky následovaly Maťa se Smajlinkou a snažily se odskákat své triky, opět před velkou diváckou kulisou, která je hlasitě podporovala.
  
Velký respekt holkám, které sebraly odvahu a před zraky stovek očí diváků se popraly i samy se sebou než se zavodním okruhem a třeba ani nedojely na první bójku, nebo se nepovedl žádný trik. Každé z vás se klaníme, jste ty, co se pokusily závodit a neseděly někde v koutě s hromadou povídaček jak… Buďte na sebe hrdé, jen postavením se na start jste se staly hrdinkami a umožnily tak poprvé v historii snowkitingu klasifikovat ženskou část!! Věřím, že se vás na příštích závodech na start postaví více a svedete společně boj nejen o počty kol, ale klidně i o to, která dojede dál, nebo nespadne při svém závodním skoku!!
Verca
Verca
Katka
Katka
Race dívky
Mata
Smajlinka
Smajlinka
Freestyle SKI a SNB muži se jel po čtyřech riderech a heat trval 14 minut, ale každý heat měl úplně odlišné větrné podmínky a tím pádem bylo o to víc vidět kdo fakt umí. Do SKI kategorie byl přihlášeno 8 riderů a do SNB celkem 16! Lyžaři začínali ze dvou základních skupin po čtyřech riderech a snowboardisti ze čtyřech základních skupin také po čtyřech. Finalisté tedy museli několikrát ukázat co umí, což byla parádní podívaná pro diváky.
  
Mezi lyžařema kraloval nestárnoucí týpek Luděk, který svou převahu nad ostatními ukazoval v každém skoku! Kiteloopy, invertované roznožky, rotace atd… Filemon sázel rotace, graby, hobloval bednu a dalším ski freestyler Vojtěch sázel to samé.
Race
Filip
Ludek
Ludek
Nejzajímavější a nejnabitější byla kategorie SNB ve které dominoval Murphy stíhaný Lukashem a ten zase Mírou. U těchto borců šlo hlavně o wake štýlo a padali triky jako s-bend, flat3, s-bend to blind, různé grabované wake odpaly, slidy s pasama na bedně a další triky.
Peta
Freestyle Míra
Freestyle Lukash
Freestyle Lukash
Respekt Mufovi, Lukashovi, Mirovi a taky Sondovi co všechno dokázali ze svých kitů vyždímat a nasázet za triky. Bylo jasně vidět, že kluci opravdu umí a když umí, nezáleží na tom zda fouká málo či hodně! Jěště bych vyzvedl výkon našeho mladičkého teamridera LukaseHC (nově nazýván – malý Lukáš), který stál na sněhu všehovšudy po páté a dokázal odpálit i odjet s-bend a jiné triky jako surface pass na bedně, což ale ve té obrovské konkurenci na postup nestačilo. Musí sbírat zkušenosti a uvidíme za čas..!
Míra S-bend
Míra S-bend
Lukash S-bend
Lukash S-bend
Katka
Míra
Lukash
Lukash
Race dívky
Murphy
Murphy flat3
Murphy flat3
Sečteno podtrženo pro HRKRriders a jejich drahých poloviček bylo toto MČR sbírkou medailí titulů a cen. Až se nám vyjezdí ještě Malý Luakáš budem muset jezdit na závody pro ty ceny od sponzorů náklaďákem :-D
Děkujeme všem sponzorům, organizátorům, barmanům prostě všem co s touto velkou akcí měli jakoukoli starost. Taková akce s takovou úrovní zázemí a organizace se v českých podmínkách nevídá, ono řekl bych, že ta úroveň byla měřitelná spíše se světem!! Díky Díky! Těším se na další akci!! 
Smajlinka
Xaxap a Alesak
Vyhlaseni vitezu
Vyhlaseni vitezu
Best trick M-Zach
Best trick M-Zach
Vitezove ski race
Vitezove ski race
Ludek
Vitezove snb race
Vitezove freestyle zeny
Vitezove freestyle zeny
Peta
Vitezove freestyle lyze
Vitezove freestyle snowboard
Vitezove freestyle snowboard
Freestyle Lukash
Vitezove ski race zeny
Vitezove snb race zeny
Vitezove snb race zeny
Mistri CR
Mistri CR
Specialni cena pro nejlepsi
Specialni cena pro nejlepsi

Race SNB muži:

1. Lukáš "Lukash-HRKR" Vogeltanz (KITEBOARDING.CZ, Flysurfer, OXBOW, kite4fun.cz)
2. Marek "Murphy" Zach (OZONE, MUSHOW, BERN, SP, atd...)
3. Martin "Sonda" Florek (OZONE, Meatfly, Adrenalin)
  

Race SNB ženy:

1. Kateřina "Katy-HRKR" Lančová (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, NOBILE, Meatfly)
2. Martina "Maťa" Kleinová
3. Pavlína "Smajlinka" Víchová (Tomex :-))) )
  

Race SKI muži:

1. Petr "Jenki" Petráš (BORA, KITEBOARDING.CZ)
2. Radek Čuba
3. Martin "Lafoun" Lafek (kiteforce.cz, jojo)

Race SKI ženy:

1. Petra Čejková
2. Eliška Čerňacká (Chata Javorka)
  

Freestyle SKI muži:

1. Luďek Konečný (OZONE)

2. Filip "Filemon" Ševčík (OZONE, MYSTIC)

3. Vojtěch Mráz

Freestyle SNB muži:

1. Marek "Murphy" Zach (OZONE, MUSHOW, BERN, SP, atd...)

2. Lukáš "Lukash-HRKR" Vogeltanz (KITEBOARDING.CZ, Flysurfer, OXBOW, kite4fun.cz)

3. Miroslav "Míra-HRKR" Hořejší (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, NAISH, 69slam)

  

Freestyle SNB ženy:

1. Veronika "Veja-HRKR" Holubová (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, NAISH, 69slam, Meatfly)

2. Kateřina "Katy-HRKR" Lančová (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, NOBILE, Meatfly)

3. Martina "Maťa" Kleinová

  

Kompletní výsledky - coming soon

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

lenka@kiteboarding.cz

lenka HRKR

jak tak na to koukám, musela to být masírka celé závody zorganizovat a vypilovat na tokové úrovni, klaním se organizátorům,  zůčastněným pracujícím, přihlížejícím a samozřejmě závodícím, vítězům a vítězkám, ze kterých mám bez pardónů jako ženská největší radost. gratulace největší

Magazín

Bazar