15-50% SLEVA na KITEBOARDY celý měsíc! Připrav se na vodu.

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

MČR Abertamy Snowkite Open - report a výsledky

44
 

Akce na které žádný snowkiter nesmí chybět, to byl Abertamy Snowkite Open 2013 Mistrovství České Republiky ve snowkitingu.

Část závodu se jela už v pátek a to v kategorii Top speed, kde si každý rider změří rychlost pomocí svého GPS zařízení. Jezdec, který naměří největší rychlost, vyhrává. Za zmínku stojí rychlostní souboj snowkiterek Pavlíny a a Wendy kde rozhodovaly desetinky km/h. Kiteři, kteří zrovna nebojovali o největší speed na své mašině buď shapovali kickery a raily v kite parku, nebo trénovali freestyle. Celé MČR oficiálně začalo večerní welcome párty v připraveném vytápěném stanu, s barem a teplým jídlem.

(Rideři: Mira-HRKR, LukasHC-HRKR, Balgis a Murphy - top czech snowkiting)

Sobotní ráno bylo mrazivé, pod mrakem, ale větrné. Proběhl breafing k race závodu, kde se všichni rideři dozvěděli jak budou závody probíhat. Byla vysvětlena race trať a šlo se strojit kity. Závod jeli všichni registrovaní najednou. Lyžaři stáli na startovní čáře jako první a za nima hnedka snowboardisti. Bylo jasné, že na první bójce to bude opravdová mela, protože na startu stálo něco přes 40 snowkiterů!! což z celého závodu dělá určitě nejlepší snowkiting akci možná nejen v ČR. Odjely se 4 rozjížďky vpodstatě v kuse, protože mezi rozjíždkama bylo cca 10-15min pauza na případné přezbrojení velikosti kitu. Druhá rozjížďka se neobešla bez kolize. Projíždím druhým kolem a koukám nahoru k vodárně. V průjezdu mezi stromama se smotali nějací rideři. Mezi nimi i Katy-HRKR. Byl to boj o každé místo a poryvový vítr , který šel přes horizont tomu přidal na náročnosti. Zkušení snowkiteři, kteří se v tomto umí orientovat odjeli vše čistě a dojeli si pro vydřené tituly.

Po odjetí race následoval freestyle. Při beafingu nám zraněný Lukash-HRKR (jako rozhodčí) vysvětlil, jakým způsobem bude závod probíhat. Závod probíhal v podobě pavouka. V každém heatu jeli dva rideři proti sobě. Kdo byl lepší, postoupi...

 

Začalo se katogorií SNB muži. V této kategorii startovalo tuším 13 riderů. Míra-HRKR a Murphy dostali volný vstup. LukasHC-HRKR se musel prokousat pěkně odspoda, zajel čistou a parádní jízdu. Svojí vydařenou flat 5 s grabem zarazil publiku dech a udělal si vizitku: „Murphy budeš to mít se mnou jednou fakt těžký“ :-D. Po prvním kole freestyle jsme znali jezdce, kteří postupují a mohli jsme přejít na další kategorii.

Po snowboardistech šli na řadu lyžaři, kterých startovalo 6. K vidění byly vysoké skoky, rotace s grabama a různé roznožky. Všem dominoval mladý rider Baladič-HRKR, který předvedl raley, raley to blind, flat3 a samozřejmě i nějaké rotace.

Po lyžařích nástup na plac těch hezčích, tedy snowkiterek. Ty byly do závodu přihlášeny 4 holky se toho opravdu nebály a snažily se ze sebe vydat vše. Holky sázely graby a rotace, o kickery střílely třeba indy graby. Do finále postoupila Katy-HRKR, která skákala pěkné rotace s graby a Véja, která předvedla i unhook triky. Klobouk dolu všem holkám, byla to pekná podívaná!

Ani jedna kategorie však v sobotu nepoznala své vítěze, protože vítr zeslábl a semifinálové jízdy byly přeloženy na neděli. Slabší vítr, ale nebránil pokračovat v kategorii Jibe.

 

Neděle ráno breafing na kterém se dozvídáme malou změnu v systému závodu kvůli slabšímu větru. Semifinále odjedem ve 4rech a holky dojedou finálový heat. Celkem byly tedy na pořadu 4 heaty lyžařů, snowboardistů a snowboardistek a pak velké finále kde dal Murphymu zabrat mladý LukasHC-HRKR a rozhodčí měli co dělat aby určili kdo bude vítěz...

 

Freestyle snowboard muži

1. Marek "Murphy" Zach
2. Lukáš "LukasHC-HRKR" Ruml
3. Míra "Mira-HRKR" Hořejší

 

Freestyle snowboard ženy

1. Veronika "Véja" Holubová
2. Kateřina "Katy-HRKR" Lanč
3. Pavlína "Smajlinka" Víchová

 

Race lyže muži

1. Filip "Filemon" Ševčík
2. Petr " Jenky" Petráš
3. Radek Čuba

 

Race lyže ženy

1. Pavlína Herberová

  

Race snowboard muži

1. Marek "Murphy" Zach 

2. Jan "Keňa" Koenigsmark
3. Zdeněk "Nimbee" Mrštný

 

Race snowboard ženy

1. Kateřina "Katy-HRKR" Lanč

2. Pavlína "Smajlinka" Víchová

 

Freestyle lyže muži

1. Filip "Baladič-HRKR" Balada
2. Petr "Jenky" Petráš
3. Martin "Lafoun" Lafek

 

Top Speed

SKI man - Petr "Jenky" Petráš - 70,8 km/h

SNB women - Wendy Kuper - 36,6 km/h

SNB man - Marek "Murphy" Zach - 58,2 km/h

SKI women - Pavlína Herberová - 42,6 km/h

 

King of Jibe

1. Marek "Murphy" Zach

2. Viktor Vacan

3. Lukáš "LukasHC-HRKR" Ruml


Freestyle SNB - man
Freestyle SNB - women
Freestyle SNB - women
Race SKI
Race SKI
Race SNB
Race SNB

Frestyle SKI
Top Speed
Top Speed

  

Kompletní výsledky Race

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

kena@mkd.cz

Super akce diky Tahoshovy :-) a všem pořadatelům. XAXAPOVY dík za super  race!!!

Jinak i ten Marfy je v race porazitelnej, jen bych nesměl mit jen speed3 12m ..... jede bomba ale ideal byla 15 m :-( co ? Kdyz mi přístě půjčite ti správnou velikost přivezu vám titul ...... co Tomexi... Petre ??? :-)

Magazín

Bazar