15-50% SLEVA na KITEBOARDY celý měsíc! Připrav se na vodu.

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Snowkite Stormy Adolfov vol.3 - report

7
 
Adolfov
  Adofov

Většina závodníků se sjela až přímo na závod, který se odjel 25. 2. 2012. Já si Krušných plání kolem Adolfova užívala už od pondělí. V průběhu celého týdne se dalo jezdit. Jediná středa nabízela minimální vítr a mlhu a to jsme si nechali ujít. Popravdě, mě to přišlo vhod, jelikož si ruka s želízkama odpočinula a nabrala nových sil. Ty se hodily na dálší dny, kdy foukal opravdu silný a poryvový vítr. Na začátku týdne byl dost tvrdý podklad, ale modrá obloha, sluníčko a vítr tak akorát na mojí T-5 KOINOBORI 12m od Nobile. Proběhlo spoustu výletů a tím ujetých i spousta ujetých kilometrů ve členitém terénu. Je jasné, že se člověk neudrží a zpestřuje si to skákáním přes všechno možné:).

Vencecíček
  Vencecíček
Vencecíček
  Šedys
pojezd
  pojezd
Vencecíček
  Já
Pepe
  Pepe

Od středy jsem vyměnila 12-ku za 7-čku a zůstala mi v ruce až na závodní čáru. Tvrdý podklad začal měknout a ubýval před očima každým dnem. Já si za tu dobu mohla aspoň otestovat svoje vybavení a KOINOBORI překvapivě zvládal jak low wind tak i veliké stormy jako byly nárazy v rozsahu 9-20m/s. Rozhodně se těším, až mi vytáhnou ty želízka z ruky. Budu se do toho moct pořádně opřít i na nové triky a snad to brzo pořádně vyzkouším na vodě.

pojezd
 
Já
 
Já
 
Já
 

Sobota se pro mě nesla v duchu závodním už od samého rána. Samotné vstáváni a oblékání byl boj. Ruka trochu protestovala a moc se ji nechtělo, ale jak viděla vyznačenou trať pro závod tak hned bylo líp. Ten den se podařilo odjet závod v race. Kategorie ski i snowboard se zajel dohromady. Ve čtyřech rozjížďkách se bojovalo do poslední chvíle. Vítr byl poměrně dost poryvový a díky teplotám pohybujícím se nad nulou sníh bohužel místy chyběl. Nezbývalo organizátorům než postavit okruh kratší. Za to bylo asi na co koukat. Diváci viděli na celou trať a každý z riderů si za celej závod užil aspoň jeden střet s někým dalším a nezbylo než rozmotávat lajny a koukat jak toho komu jste ujížděli vás míjí jednou, dvakrát,... Já v poslední rozjížďce bojovala spíš sama se sebou a byla jsem ráda, že mi vybavení zabalil někdo jiný a na mě zbylo jen převlékání z mokrého oblečení.

Pepe
  Příprava před závodama
Start race
  Start race
pojezd
  Já
Snb
  Snb
Já
  Ski

Freestyle si střihli jen borci na snowboardu. Za to bylo na co koukat. Předvedl se nejmladší závodník Honza Novotný a host z Rakouska Lietz Winfried. Honza to rozjel ve velkém stylu už od začátku a rakušák musel vytahovat náročnější triky, ale při tak poryvovém větru to nebylo nic jednoduchého. Před rozjetým mladým a velice nadaným Honzou stejně podlehl. Klobouk dolů a bude zajímavé sledovat Honzu v dalších závodech, protože má určitě co ukázat a bude jednou patřit nejen ke špičce českých závodníku. Takže hodně úspěchu.

Honza Novotný
  Honza Novotný
Lietz Winfried
  Lietz Winfried

  

VÝSLEDKY:

  

Race SNB muži:

1. Honza Novotný (Snowboarde, North Kiteboarding, ION, Ride, Nugget cloathing system, 69Slam, Boromeum residence, T-Mapy)
2. Lietz Winfried
3. Kateřina "Katy-HRKR" Lančová (KITEBOARDING.CZ, kite-kurzy.cz, NOBILE, Meatfly)
  

Race SKI muži:

1. Radek Cuba
2. Petr Petráš
3. Tomáš Křivský
  

Freestyle SNB muži:

1. Honza Novotný (Snowboardel, North Kiteboarding, ION, Ride, Nugget cloathing system, 69Slam, Boromeum residence, T-Mapy)
2. Lietz Winfried
  

SNB RACE
  SNB RACE
Já
  SKI RACE
SNB FREESTYLE
  SNB FREESTYLE

 

 

 

 

Dík patří organizátorům, sponzorům a všem co s touto akcí měli jakoukoli starost. Mé dík patří i mojim sponzorům a v tomto týdnu i partičce z MJA za super jezdění, rehabilitace s kitem v ruce i pobyt v horách. Díku Dík a těším se na další akci!!!

  

Foto: Honza Novotný, Šedys (kiteforce), Vencecíček MJA, Katy HRKR, Pepe

  

Další foto ze závodů nejdete ZDE

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Magazín

Bazar