DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Snowkiting Freestyle Open 2010 – REPORT

7
 

Petr “Tahosh“ Tahal hlavní organizátor celého pretěku byl na Božím Daru s asi desetidenním předstihem a organizoval finální přípravy na první český snowkitový freestyle závod. Aby těch starostí neměl málo víkend před závodem přichází brutální obleva s deštěm a následují kruté mrazy. Celý závodní plac se tak mění v ledovou horu s boulema s kterými by si neporadila ani Nikola Sudova…

Stany a fanoušci
Stany a fanoušci
Obecenstvo
Obecenstvo

Naštěstí Boží Dar není jen tak nějáký snowkite spot a Tahosh je připraven na vše, těsně před avizovaným sněžením objednává na plac rolbu, která z tankodromu udělá rovný manžestr. Na takhle upraveném povrchu se nový sníh parádně chytí a vše je tak na závod dokonale připraveno. Příroda bohužel nespolupracuje na stoprocent a na víkend přichází severní vítr, který je v zóně vyhrazené pro závod dost nejezditelný. Na ranní trenál je wind ještě celkem ok, před zahájením heatů se však ještě trochu stáčí a je to opravdu peklo. Jak někdo prohlásil, to v čem se nedá snowkitovat se bude závodit a jde se na věc…

Celá akce měla připraveno opravdu kvalitní zázemí, kromě známé kamenné restaurace "Na hranici" tu vyrostli dva ledové bary. Jeden okupoval RedBull a druhý byl součástí ohromného party stanu. Závodnící i fanoušci se tak měli kde schovat a ohřát před dost nepříznivým počasím. Před 12h proběhlo rozlosování, DJ Baloo poladil v party stanu svojí nadupanou aparaturu a šlo se na věc.

Závod se jel formou Jamu v kategoriích: Holky, Kluci proriders (Advance), Kluci špenátci (Intermediate) a Lyžaři. Veškerou akci komentoval neohrožený speaker Alešák, který bravurně ovládá mnoho světových jazyk jako například Čínština a Polština. Fanoušci a závodníci se tak velice sofistikovaně dozvěděli nezbytné informace jako třeba začátek a konec heatu a info o jednotlivých riderech. Kromě toho dokázal Alešák například poradit Murphymu jak se na kitu rozject, nebo třeba předával aktuální info o tom jak dlouho budou borci po pádu mrznout než přijede horská služba. Bohužel tato informace nebyla ve finále pouhým ftipem a po opravdu krutém crashy horská opravdu přijela… přejeme tímto týpkovi brzké a bezproblémové uzdravení! Snad mu k tomu dopomůže i price money 3000Kč za BEST CRASH, které věnovalo velice příznačně HARAKIRI kite kurzy.

Obecenstvo
1. Muf
2. Míra-hrkr
2. Míra-hrkr
Obecenstvo
3. Luděk
1. Filemon
1. Filemon
2. Míra-hrkr
2. Srna
3. Jenki
3. Jenki
1. Kolouch
1. Kolouch
2. Zdeněk
2. Zdeněk
1. Filemon
3. Kuba
1. Veja-hrkr
1. Veja-hrkr
2. Míra-hrkr
2. Katka

Co se týče výsledků tak v kategorii proriderů jasně zvítězil Murphy a to i přesto, že kvůli poraněnému rameni jezdil pouze hooked. Murphy bral i BEST TRICK a to za opravdu masitý big air s front rotací a kiteloopem. Kdo umí ten umí. Kategorii Holek ovládla Verča Holubová, mezi lyžaři suverénně zvítězil Filip Ševčík a kategorii s pracovním názvem špenáti vyhrál Kolouch před teprve 14ti letý Zdeněk Suldovský.

Výsledky

Snowboard Advanced (11 závodníků)

 1. Marek Zach (Mushow, Ozone, SKATESHOP.CZ)
 2. Míra Hořejší (HARAKIRI kite kurzy, KITEBOARDING.CZ, 69slam)
 3. Luděk Krejzar (North)

Snowboard Intermediate (12 závodníků)

 1. Kolouch (KoMakite)
 2. Zdeněk Suldovský
 3. Jakub Hořejší (deadLAMAZZ crew)

Snowboard Holky (4 závodnice)

 1. Veronika Holubová (HARAKIRI kite kurzy, KITEBOARDING.CZ)
 2. Kateřina Lanč (Best-kites)
 3. Monika Brtníková (SNOWKITE.CZ)

Lyže (6 závodníků)

 1. Filip Ševčík (Mushow)
 2. Srna
 3. Petr Petras (Bora)

Následovala opravdu krutá párty jak jinak než přímo na spotu v párty stanu. Vše začalo vyhlášením výsledku závodu a losováním tomboly… co se dělo dál Vám opravdu nejsem schopný povědět.

Winner Verun-hrkr
Winner Verun-hrkr
3. Jenki
Winner Kolouch (KOMA)
Winner Muf (Mushow)
Winner Muf (Mushow)
Rozhodčí
Rozhodčí
Tombola
Tombola
2. Zdeněk
Zavěr večírku

Na ty co večerní party rozchodili čekala luxusní nedělní fotosession za větru okolo 5m/s a zcela vymetená obloha.

Backroll
Backroll
1. Filemon
Tahosh rotace
Invert muf
Invert muf
1. Veja-hrkr
Raley
Opět Muf hlavou dolu
Opět Muf hlavou dolu
Flat 3
Flat 3
Grab-invert-rotace
Grab-invert-rotace
Winner Verun-hrkr
Indy
Skleenik indy
Skleenik indy
3. Jenki
One-foot
One-foot
One-foot
Winner Muf (Mushow)
Uříznout závěj
Manual
Manual
Powder
Powder
to Blind
to Blind
Tombola
Kiteloop rotace
Veja-hrkr
Veja-hrkr
2. Zdeněk
Freeride
Manual
Manual
Backroll
Powder
Tail
Tail
Rotace
Rotace

Myslím že se celá akce velice povedla, organizační tým včetně rozhodčích organizovali takovýto závod poprvé, takže určitě vše neklaplo úplně na jedničku. Rozhodně to, ale byla velká show a snowkitová akce formátu, který v Česku opravdu chyběl. Takže velké poděkování a respekt Tahoshovi, celému organizačnímu teamu a samozřejmě všem sponzorům.

A snad na viděnou příští rok na druhém ročníku SNOWKITING FREESTYLE OPEN!

Video

Tady je rychlý sestřih od Lukashe z několika posledních heatu. Delší a komplexnější vídko bude brzy následovat.

Díky za podporu:

Velké Dík za pomoc a spolupráci si zaslouží i Sandra, Mescal, Tomex-HRKR, Lukash-HRKR kite kurzy, Míra-HRKR, Švihák, shaper Kryštof, rolbař Gerny, Město Boží Dar, Penzion na Hranici, DJ Baloo a D.N.A sound systém a všichni další jenž přiložili ruce k dílu.

Photo: Tomex-hrkr, Kamo, Lukash-hrkr

Video: Lukash-hrkr

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

tomex@kiteboarding.cz

 Tak jsem se trošku probral z horeček, které jsem nabral při zewlingu, za který by mě mistr XAXAP rozhodně pochválil a přidávám svůj komentář k akci. Chtěl bych říct: Tahoshi díky za organizaci, Vašíku díky za RED BULL Hot Shot, který mne držel v teple (jo a taky si mi mohl ulejt nějakou tu cenu od Salebry a ne to všecko rozdat v tombole ), Baloo díky za dlabenec z grilu steaky byly epes!! Všem účastníkům závodu sem nejdříve záviděl, ale pak je spíš litoval. V extrémně turbolentním windu, kdy občas převládal boj s kitem, než se soupeři byly vaše výkony opravdu obdivuhodné i když jsme díky těm podmínkám nemohli vidět top triky z vašich seznamů bylo se na co koukat!!! Takže Tahoshi, Vašíku, Baloo a spol. Nasadili jste krutou laťku na hodnocení dalších ročníků a už se na ně těším a doufám, že se zapojím i jako rider ne jen jako helper a dokumentarista.

kaser@kiteboarding.cz

Super akce, organizace závodů i průběh...report je taky libovej, málem jsem se po výbuchu smíchu udusil kusem brambory :))
Tahoshi, páni rozhodčí, Baloo a spol. super akce, budu se těšit na další ;-)
Tomexi, snad to rameno nebude moc zlobit a příště se zapojíš jako závodník a ne jen jako fotograf...
Škoda jen toho rozmr_anýho větru...Psycho takovej vítr prostě nezvládá, sami jste viděli... :-/
Lukashi, parádní fotky. Jinak všem stojjícím na bedně gratuluji, zraněným přeji brzké uzdravení bez trvalých následků

Peace :-)

petr.tahal@kite-kurzy.cz

DÍKY  závodníkům za nečekaně velkou účast. Dík fanouškům za supr atmosféru. Dík sponzorům za krásné ceny. Díky DJům a icebaru za velkou párty. Díky všem co pomohli vytvořit tuhle akcičku. Díkec Alešákovi za nevšední speekování. Dík Peldovi a Pepikovi za  určitě nelehké soudcování.  Divákům předvedli velmi kvalitní a stylový snowkiting i Sonda, Kamo, Lukash, Klitor  a další na které již místo na bedně bohužel nezůstalo  .  Zraněnému Chasákovi a Srně preju rychlé srůstání končetin. (Srno kontaktuj mě pls na mail nebo na tel.,musim ti aktivovat výhru.) ps. Omlouvám se všem známým které jsem v tom fofru stíhal sotva pozdravit. Zima pokračuje, čerstvý prašan na obzoru. uvidíme se na spotu. Dík za vaše reakce, je to motor do další akce.  Těšilo mě :)

mara@kiteboarding.cz

mAra-HRKR

 Safra já se na ten report snad ani neměl dívat, i přes to počasí bych se hrozně chtěl téhle historické akce zúčastnit. Bohužel maturitní ples je (doufám) jen jednou, ale zato v hodně špatným termínu.
Organizátor Tahoš pojal tuhle Snowkiting Událost hodně stylově. Jemu i ostatním co se podíleli a závodili  patří gratulace.

Magazín

Bazar